Dobrovolní hasiči z Opavy-Kateřinek mají nový dopravní automobil

Dobrovolní hasiči z Opavy-Kateřinek mají nový dopravní automobil

Kateřinští dobrovolní hasiči už dlouho potřebovali novou hasičskou techniku. V letošním roce se povedlo zakoupit pro tuto jednotku nový hasičský dopravní automobil, který se podařilo pořídit za 1,31 miliónu korun.

Dopravní automobil pro JSDH Opava-KateřinkyMinistertsvo vnitra České republikyMoravskoslezský kraj

Nový hasičský dopravní automobil byl spolufinancován ze státního rozpočtu České republiky 450 tisíci korunami , Moravskoslezský kraj přispěl částkou 225 tisíc korun a zbývající část nákladů činící 635 tisíc korun pokryl městský rozpočet.

Nový hasičský dopravní automobil slouží k přepravě osmi hasičů na místo zásahu. Specifický je především svými rozměry, kdy délka auta je téměř 7 metrů, aby se dovnitř vešel raft, jelikož JSDH Opava-Kateřinky má okruh působnosti v blízkosti řeky Opavy, tedy v místech, kde v roce 1997 zasáhla ničivá povodeň.

Další dobrovolní hasiči se dočkají nové techniky

Město bude v obnově hasičské techniky pokračovat. Nový hasičský automobil by v letošním roce měla obdržet jednotka dobrovolných hasičů z Opavy-Podvihova. I tento hasičský vůz bude spolufinancován Moravskoslezským krajem a státním rozpočtem. Dotační prostředky na pořízení tohoto automobilu již byly městu přidělěny.

Kategorie: