Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta

Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta (EVVO) vede k myšlení a jednání, které je v souladu s životním prostředím tak, aby se udržela jeho kvalita i pro budoucí generace.

Kontaktním pracovníkem pro koordinaci environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty ve školách a školských zařízeních v Opavě je:

Kalendář akcí

22.4.2018  13:00

Den země se každoročně koná 22. dubna ve více než 190 zemích světa. Dnešní svátek má základ v oslavách Země, které se pořádaly o jarní rovnodennosti, tedy 21. března a oslavovaly příchod jara.

22.10.2017  13:00

Den stromů, mezinárodní svátek, který se slaví ve více jak 40. zemích světa již od 19.

Auto

22.9.2017  00:00  Ekoakce

Pozor. Z důvodu nepřiznivé předpovědi počasí se akce v sobotu 23. září ruší. Děkujeme za pochopení.

 

Výstava Příběhy české přírody logo

11.5.2017  08:00  Ekoakce

V české přírodě se každý den odehrávají neopakovatelné příběhy. Dramata, komedie, detektivky, záhady... Často v nich hraje důležitou roli člověk.

 

Zobrazit archív akcí

Zprávy

Co skývají opavské parky?

„Co skrývají opavské parky?“ je název opavského questu, neboli hledačky, který si mohou občané Opavy i turisté nově vyzkoušet.  Tato hra určená jak dětem, tak dospělým,
Den Země v Opavě již po osmé

Den země se každoročně koná 22. dubna ve více než 190 zemích světa. Dnešní svátek má základ v oslavách Země, které se pořádaly o jarní rovnodennosti, tedy 21. března a oslavovaly příchod jara.
Děti vyrobily budky pro ptáčky

V sobotu 17. března proběhla v Obchodním centru Silesia akce pod názvem Budkyáda. Návštěvnici centra, a to zejména ti malí, měli možnost pomoci s výrobou budek pro ptáky.
Veřejná krmítka

Před několika málo dny do opavských parků přibyla tzv. veřejná krmítka. A proč veřejná?
Balíčky pro prvňáčky
Opavští prvňáčci dostanou balíčky od společnosti EKO-KOM

S příchodem nového školního roku připravila autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a. s. praktické balíčky pro žáčky nastupující poprvé do školy.
Zobrazit archív zpráv