Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta

Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta (EVVO) vede k myšlení a jednání, které je v souladu s životním prostředím tak, aby se udržela jeho kvalita i pro budoucí generace.

Kontaktním pracovníkem pro koordinaci environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty ve školách a školských zařízeních v Opavě je:

Kalendář akcí

Auto

22.9.2017  00:00  Ekoakce

Pozor. Z důvodu nepřiznivé předpovědi počasí se akce v sobotu 23. září ruší. Děkujeme za pochopení.

 

Výstava Příběhy české přírody logo

11.5.2017  08:00  Ekoakce

V české přírodě se každý den odehrávají neopakovatelné příběhy. Dramata, komedie, detektivky, záhady... Často v nich hraje důležitou roli člověk.

 

Den stromů 2016

1.10.2016  09:00  Ekoakce

V Opavě proběhne již šestý ročník oslav Dne stromů. Jak už jsou návštěvníci zvyklí, mohou se kromě velké oslavy v parku, která letos připadá na neděli 16. října, těšit i na řadu doprovodných akcí.

Zobrazit archív akcí

Zprávy

Balíčky pro prvňáčky
Opavští prvňáčci dostanou balíčky od společnosti EKO-KOM

S příchodem nového školního roku připravila autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a. s. praktické balíčky pro žáčky nastupující poprvé do školy.
Připravuje se pokračování žádané brožury Opavskem pěšky i na kole...

Impulsem k vydání druhého dílu brožury „Opavskem pěšky i na kole přes lesy, louky, pole“ byl velký ohlas z řad učitelů i veřejnosti, a to v návaznosti na stejnojmenný 1. díl, který se osvědčil nejen jako učební pomůcka, ale také jako prezentační materiál regionu.
Soutěž ve sběru hliníku
Další ročník soutěže ve sběru hliníku zná své vítěze

Stejně jako v předešlých ročnících, tak i v minulém školním roce 2015/2016 probíhala soutěž ve sběru hliníku, určená mateřským a základním školám.
Rekapitulace Dne Země 2016

Již šestý ročník opavského Dne Země je za námi, konal se v neděli 17. dubna, doprovodné akce však probíhaly až do začátku května. A jak to vše vlastně dopadlo? Stručné komentáře k jednotlivým akcím naleznete v tomto článku.
Zobrazit archív zpráv