Horní náměstí ožije Dnem sociálních služeb

Horní náměstí ožije Dnem sociálních služeb

Smyslem Dne sociálních služeb, který letos proběhne již po dvanácté, je přiblížit široké veřejnosti sociální a související služby působící v Opavě, na které se lze v případě potřeby obrátit. Letošní ročník opět proběhne na Horním náměstí, a to ve středu 14. června od 10 do 16 hodin.

Zájemci budou moci získat informace od více než dvaceti poskytovatelů sociálních služeb z Opavy a okolí či si zakoupit výrobky chráněných dílen. „Novinkou bude měření tlaku a tělesného tuku, které provedou pracovníci Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje, a také vyšetření zraku zástupci optiky. Obě aktivity budou samozřejmě zdarma,“ uvedla Monika Macháčová z odboru sociálních věcí, který celou akci organizuje.  Nebude chybět pestrý doprovodný program, v němž vystoupí hudební a taneční talenti. Kromě profesionálního souboru Mažoretky AMA Opava to budou uživatelé místních sociálních služeb, například z Animy Vivy, Eurotopie.cz či Mateřského centra Oasa. Děti se mohou těšit na rozličné atrakce a návštěvníci akce zase na soutěže o zajímavé ceny. Programem bude po celý den provázet moderátor rádia Impuls Adam Kuřica.

Závěr bude letos nově patřit předání ceny Opavský Anděl pro nejlepší pracovníky v sociální oblasti v kategoriích: Poradenství, Práce s dětmi a Práce s dospělými. Akci za město v 10 hodin slavnostně zahájí a poté v 15 hodin předá ocenění náměstek primátora Josef Stiborský.

Kategorie: