Co se děje?

Přehled kandidátů do podzimních voleb

V říjnu 2018 se uskuteční volby do zastupitelstev měst a obcí a do Senátu Parlamentu České republiky. Přinášíme jmenný přehled kandidátů a kandidujících stran a hnutí zaregistrovaných Magistrátem města Opavy.
Losování pořadí volebních stran a kandidátů na senátora

V úterý 21. srpna se uskuteční losování pořadí volebních stran na hlasovacím lístku pro volby do zastupitelstev obcí a do senátu. Losovat se bude na Magistrátu města Opavy na Krnovské ulici.
Cítíte se v Opavě bezpečně? Sdělte nám to prostřednictvím ankety

Cílem ankety je zjistit, jestli mají občané dostatečné informace o městském kamerovém systému, jak vnímají jeho případné rozšiřování a zda se v monitorovaných oblastech cítí bezpečněji.
Kraj varuje před nebezpečím požárů ze sucha

Kvůli dlouhotrvajícímu suchu vyhlásil krajský úřad Moravskoslezského kraje tzv. dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požárů. V blízkosti lesů, polí či třeba skládek sena se nesmí rozdělávat ohně či vypalovat.
Venkovní výstava fotografií Opavy z roku 1968

Od pondělí 6. srpna do úterý 4. září se na Horním náměstí v Opavě uskuteční výstava fotografií našeho města z roku 1968. Výstava připomene padesáté výročí okupace Československa.
Opavský quest – tip na prázdniny

Chcete zabavit děti a počasí úplně neláká k vodě? Město Opava ve spolupráci s dalšími organizacemi připravilo nejen na období léta questing – hru, která podobnou známé šipkované, na jejímž konci může čekat poklad.
Zájemci si mohou nechat bezplatně označit kolo syntetickou DNA

Během léta a podzimu mají Opavané stále možnost nechat si zdarma zaevidovat a označit své jízdní kolo, elektrokolo, koloběžku nebo invalidní vozík speciální syntetickou DNA, která není viditelná pouhým okem.
Rekonstrukce provoz infocentra nepřerušila

Turistické informační centrum Opava bude po dobu rekonstrukce domu, v němž sídlí, fungovat bez omezení. Městská budova na Horním náměstí se bude opravovat do konce září. Mění se okna a fasáda.
Pořadí uchazečů o městský byt

Rada města schválila pořadí uchazečů seřazených dle výše nabízeného měsíčního nájemného za 1 metr čtvereční podlahové plochy městského bytu o velikosti 0+1 na Krnovské ulici 30 v Opavě.
Novinky ve vydávání občanek, cestovních pasů a řidičáků

Několik novinek přináší novely zákona v souvislosti s vydáváním řidičských a občanských průkazů, ale i cestovních dokladů. Všechny začnou platit od 1. července. Na řidičák například nebudete potřebovat fotografii, občanky budou mít čip.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 36