Co se děje?

Část Otické bude do čtvrtku uzavřena

Otická ulice v Opavě bude od pondělí 15. až do čtvrtku 18. října uzavřena. Uzávěra kvůli práci na silnici se týká úseku od Vaškova náměstí po železniční přejezd.
Varhanní soutěže v Opavě slaví 40 let

V době od 21. do 27. října se Opava promění v město varhan a mladí varhaníci z celého světa rozezní řadu varhanních nástrojů. Mezinárodní soutěž mladých varhaníků, která se koná každé 2 roky, se ve Slezské metropoli uskuteční již podvacáté.
Oslava 100. výročí Československa

Statutární město Opava ve spolupráci s Československou obcí legionářskou a Armádou ČR pořádá vzpomínkové setkání u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa, které se bude konat 28. října v 10 hodin na Horním náměstí.
Technické služby prodlouží možnost výdeje bio nádob

Technické služby prodloužily dobu, po kterou si občané, kteří nebyli při rozvodu bionádob doma, mohou tyto nádoby vyzvednout. Výdej bude každé pondělí od 7 do 17 hod., a to až do 26. listopadu.
Komunální volby v Opavě vyhrálo ANO 2011

Komunální volby v Opavě rozhodly o změnách v zastupitelstvu města. Jeho velká část bude tvořena novými tvářemi, z celkem 39 členů je hned 28 nováčků. K volbám přišlo 38,46 procenta voličů.
Dopravní omezení v části Pekařské ulice

Do půlky října bude probíhat oprava Pekařské ulice, a to od křižovatky s Nákladní po most. Auta mohou jezdit pouze z centra směrem na Kateřinky, naopak musí využít objížďku. Děkujeme za pochopení.
Opava se připojí k oslavám Dne stromů

Opava se i v letošním roce připojuje k mezinárodním oslavám Dne stromů. Od soboty 6. října na nás čeká více jak měsíc plný akcí, které se uskuteční nejen v Opavě. Ve středu 26. října se zasadí Strom svobody.
Zastupitelé vyhlásili dotační programy

Zastupitelstvo schválilo dotační programy (granty) sport, kultura, prevence kriminality a životní prostředí a EVVO pro rok 2019 a vyhlásilo je ke dni 19. září 2018 s termínem odevzdání žádostí od 22. do 31. října 2018 včetně.
Město nabízí pozemky v zahrádkářské kolonii

V oblasti u svaté Anny byla v územním plánu, který vstoupil v platnost počátkem letošního roku, vyčleněna plocha pro novou zahrádkářskou kolonii. Vyplněním dotazníku můžete vyjádřit svůj předběžný zájem o pozemek v této osadě.
Nádoby na bioodpad míří do domácností

Od 10. září začnou pracovníci technických služeb distribuovat bionádoby, o které si Opavané v minulých měsících zažádali. O rozvozu, který bude probíhat postupně od září do listopadu, budou občané předem informování mailem nebo SMS.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 36