Co se děje?

Stát vyhlásil další výzvu na kotlíkové dotace

Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo 16. března druhou výzvu na kotlíkové dotace pro kraje. Krajský dotační program pro občany bude vyhlášen na konci června, s příjmem žádostí se počítá od 5. září.
Informační setkání k Nápadům pro Opavu

Chcete v naší výzvě Nápady pro Opavu přihlásit svůj projekt a získat na jeho realizaci až 300 tisíc korun? Přijďte v úterý 28. března 2017 do Slezanky, kde se uskuteční informační setkání k této výzvě.
Do Opavy se vrací Hans Adam II.

Opavu koncem března čeká další mimořádná návštěva. Po dvou letech se k nám vrací kníže Hans Adam II. Hlava Lichtenštejnska zahájí velkou výstavu o svém předkovi, jehož rod byl s Opavou po bezmála čtyři století úzce spojen.
Záměr pronájmu Wellness Hotelu Opava

Statutární město Opava vyhlásilo záměr pronájmu prostor Wellness Hotelu Opava. Nabídky můžete posílat do 29. března do 13 hodin. Nájem bude sjednán s účinností od 1. ledna 2018.
Hodinu Země může podpořit každý

Opava se posedmé připojí k celosvětové kampani Hodina Země, která má upozornit na stále nebezpečnější změnu klimatu. Podpora kampaně je jednoduchá - stačí, když 25. března od 20.30 na šedesát minut zhasneme světla v bytech a domech.
Město pronajme byty

Radnice nabízí k pronájmu čtyři volné byty v městských domech v centru města. Prohlídky proběhnou 15.3. a 29.3., začínají vždy v 9.00 na adrese Hrnčířská 4. Obálky s nabídkami se budou otevírat ve středu 5. dubna ve 14 hodin.
Výzva k předkládání žádostí o příspěvek na obnovu památek

Ministerstvo kultury a město Opava vyhlašují výzvu k předkládání žádostí o finanční příspěvek pro program Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností na rok 2017. Žádosti je možné zasílat do 24. dubna.
Zapojte se do připomínkování Komunitního plánu

Odbor sociálních věcí Magistrátu města Opavy připravil již čtvrtý komunitní plán. Všechny, kterých se sociální problematika dotýká a chtěli by ovlivnit podobu tohoto strategického dokumentu, vyzýváme k jeho připomínkování.
Do konce března je třeba uhradit poplatky za psy

Výše poplatku za psa se nemění, za prvního zaplatí majitel 600 Kč, za každého dalšího pak 900 Kč. Lidé pobírající jakýkoliv druh důchodu zaplatí pouze 200 Kč za prvního a 300 Kč za každého dalšího psa.
Rekonstrukce kanalizace uzavře část Husovy ulice

Z důvodu rekonstrukce kanalizace bude od začátku března po dobu tří měsíců uzavřen úsek Husovy ulice. Vozidla nebudou moci jezdit v části mezi křižovatkou s Olomouckou ulicí a Denisovým náměstím.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 30