Co se děje?

Hlasujte pro nejlepší projekt v Nápadech pro Opavu

Osm projektů zařazených do letošních Nápadů pro Opavu bude bojovat o vaše hlasy. Hlasování bude spuštěno 1. května a probíhat bude až do půlnoci 31. května. O den později zveřejníme výsledky.
Složenky pro platbu za odpad najdete ve schránkách

Do konce května je třeba uhradit poplatek za komunální odpad. Jeho výše je stejná jako v předešlých letech a to 495 korun za osobu a rok. Od loňského roku jsou od poplatku osvobozeny děti do osmnácti let.
Město nabízí majetek k prodeji

Statutární město Opava nabízí k prodeji nepotřebný majetek. Jedná se například o plynové kotle, radiátory, bránu či židle. Bližší informace o prodeji a potřebné kontakty najdete v přílohách.
Školení pro budoucí kandidáty v komunálních volbách

Uvažujete o kandidatuře v komunálních volbách? Magistrát města Opavy pro vás připravil školení o povinnostech pro budoucí kandidáty. Konat se bude 15. a 22. května vždy od 16 hodin v areálu magistrátu na Krnovské ulici.
!!! Pozor změna – Exkurze na třídící linku

Ve středu 25. dubna se měla uskutečnit Exkurze na třídící linku v Technických službách Opava na Těšínské ulici. Z důvodu poruchy přístroje se však akce o týden přesouvá na středu 2. května.
Dopravu na Krnovské omezí rozsáhlé opravy

Ve středu 2. května začne rekonstrukce kanalizace a vodovodu na Krnovské ulici.V úseku od náměstí Republiky po zastávku Stará silnice u magistrátu bude platit dopravní omezení. Z jedné strany ulice bude provoz omezen, do centra bude uzavřen.
Na Komendě vyroste Rákosníčkovo hřiště

Jedno z Rákosníčkových hřišť se momentálně buduje v lokalitě známé jako Komenda. Jeho slavnostní otevření bude v sobotu 28. dubna doprovázet celodenní zábavný program pro děti i dospělé.
Turistická sezona Opavského Slezska začne u nás

Turistické sezóna Opavského Slezska bude letos zahájena přímo ve slezská metropole, a to v sobotu 28. dubna. Vzhledem k letošnímu významnému výročí ponese akce podtitul Dotek první republiky.
Začínají výstupy na městskou věž Hláska

Nevšední pohled z městské věže na Opavu a její okolí se vám také v letošním roce nabídne od začátku dubna do konce září. Prohlídky začnou 7. dubna a potrvají do konce září, a to každou sobotu v době od 10 do 17 hodin.
Turistické informační centrum bude otevřeno i o víkendech

Turistické informační centrum (TIC) Opava reaguje na zvyšující se turistickou návštěvnost města a od soboty 7. dubna rozšiřuje svou otevírací dobu. Až do září tak bude TIC Opava otevřeno 7 dní v týdnu včetně víkendů a státních svátků.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 34