Hláska

Hláska 07-08/2018

V prázdninové Hlásce se dočtete o projektu zabývajícím se Slezankou, co se děje v prostoru za ní, o jakých problémech ve městě můžete rozhodovat, o rychlostním omezení na Pekařské ulici, že si můžete půjčit knížku z veřejné knihovničky a také o opavské lípě z roku 1933. Tematické strany vám nabídnou tipy na prázdninové akce v Opavě a okolí a také vám seznámí se změnami připravovanými na sídlišti v Kylešovicích. Ani tentokrát nechybí pozvánky na zajímavé kulturní a sportovní události.
Hláska 06/2018

Červnová Hláska vás na tematické dvoustranně seznámí se značkou Opavské Slezsko regionální produkt. Dozvíte se, jaké novinky vás čekají u občanských a řidičských průkazů, které velké hudební hvězdy přivítají v centru léto, na jaké dopravní omezení se musí připravit řidiči, která kniha se věnuje Janu Kubišovi či kdy se můžete vydat na neckyádu. Nechybí pozvánky na kulturní akce, které mají i tento měsíc bohatou nabídku. A dočtete se o studentských a sportovních úspěších. (Autor fotografie na titulní straně Ondřej Pýcha.)
Hláska 05/2018

V květnové Hlásce se mimo jiné dočtete o dopravním omezení na Krnovské, do kdy máte zaplatit poplatek za odpad, jaké oslavy chystají Městské lázně k 50. výročí, jaké Nápady pro Opavu můžete podpořit či kteří pedagogičtí pracovníci získali ocenění. Téma stranu věnujeme třídění odpadu. Nechybí pozvánky na kulturní akce – na výstavu The Burning Man Collection, festival Opavský páv, happening Colours of ZUŠ, klubovou noc FreiPlatz i Opavský majáles. Přinášíme rovněž obsáhlou nabídku letních pobytů a táborů. A mnohem více...
Hláska 04/2018

V dubnové Hlásce se můžete dočíst například o rozsáhlé rekonstrukci kina Mír, kam poputují kola ze ztrát a nálezů, jaký program nabídne Otevírání turistické sezony v Opavě, o Týdnu slezské kuchyně či kdo se stal nejlepším sportovcem Opavska. Nechybí pozvánka na Den Země, festival Další břehy, výstavu o osudech rodiny Breda & Weinstein, Dance Show Opava i na Den mláďat a mnoho dalšího.
Hláska 03/2018

V březnové Hlásce se mimo jiné dočtete, jaké investiční akce plánuje město na tento rok, že se budou opět konat farmářské trhy, kde najdete nová veřejná krmítka či jaký program bude o Velikonocích na trzích. Tematická strana se věnuje Dukelským kasárnám, které hledají investory. Představujeme také oceněné žáky opavských škol. Rovněž strany kultury nabízí pestrou škálu pozvánek na zajímavé akce.
Hláska 02/2018

Únorová Hláska přináší informace o novém systému vítání občánků, o opraveném centru sociálních služeb na Hradecké 16, o uplynulé Tříkrálové sbírce a jejím výtěžku a také o Nápadech pro Opavu. V novém zpravodaji vás také pozveme na Reprezentační ples města, na masopust, na přednášku Jiřího Kolbaby, do divadla či na novou výstavu Big-beatová šedesátá. Pro zájemce o studium na střední škole jsme připravili velký přehled oborů opavských škol. Dozvíte se také více o Opavském Slezsku. Ani tentokrát nechybí velký přehled kulturních a sportovních akcí.
Hláska 01/2018

První Hláska roku 2018 přináší informace k rozpočtu města na letošní rok, přináší informace o změnách poplatků za komunální odpad, o novinkách v zákoně o kulturních památkách, o prezidentských volbách a také třeba o Nápadech pro Opavu 2018. Nechybí souhrnné kalendárium loňského roku v Opavě či pozvánky na zajímavé lednové kulturní akce. Titulní strana je věnovaná Tříkrálové sbírce, která začala 1. ledna a potrvá 14 dní a rovněž o ní dočtete v lednovém zpravodaji.
Hláska 12/2017

Prosincová Hláska se věnuje možné výstavbě bytového domu pro seniory, novému systému vítání občánků od příštího roku i veřejným akcím po 22. hodině. Dozvíte se také, na jakou výstavu můžete zapůjčit historický předmět, kteří dobrovolníci získali ocenění a také jaký titul si odnesla ze sportovní ankety atletka Barbora Malíková. Samozřejmě nechybí strany plné akcí, které se konají před Vánoci a také během adventních svátků.
Hláska 11/2017

Listopadová Hláska vám blíže představí novou ředitelku Střediska volného času, dozvíte se o plánovaném příjezdu sv. Martina do Opavy či o lampionovém průvodu a dalším programu v rámci oslav 17. listopadu.
Hláska 10/2017

Říjnová Hláska vám představí novou questingovou hru, oceněného Jaroslava Foltýna či projekt Zelené hradby. Dozvíte se, co vás čeká v rámci Dne stromů, burčákové stezky i vinného trhu, jak získáte popelnici na bioodpad či jak proměnit nepotřebné elektro za vstupenku na fotbalový zápas. Nechybí spoustu tipů na kulturní či sportovní akce, informace ze sociálních služeb i ze školství.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 7