Hláska

Hláska 02/2018

Únorová Hláska přináší informace o novém systému vítání občánků, o opraveném centru sociálních služeb na Hradecké 16, o uplynulé Tříkrálové sbírce a jejím výtěžku a také o Nápadech pro Opavu. V novém zpravodaji vás také pozveme na Reprezentační ples města, na masopust, na přednášku Jiřího Kolbaby, do divadla či na novou výstavu Big-beatová šedesátá. Pro zájemce o studium na střední škole jsme připravili velký přehled oborů opavských škol. Dozvíte se také více o Opavském Slezsku. Ani tentokrát nechybí velký přehled kulturních a sportovních akcí.
Hláska 01/2018

První Hláska roku 2018 přináší informace k rozpočtu města na letošní rok, přináší informace o změnách poplatků za komunální odpad, o novinkách v zákoně o kulturních památkách, o prezidentských volbách a také třeba o Nápadech pro Opavu 2018. Nechybí souhrnné kalendárium loňského roku v Opavě či pozvánky na zajímavé lednové kulturní akce. Titulní strana je věnovaná Tříkrálové sbírce, která začala 1. ledna a potrvá 14 dní a rovněž o ní dočtete v lednovém zpravodaji.
Hláska 12/2017

Prosincová Hláska se věnuje možné výstavbě bytového domu pro seniory, novému systému vítání občánků od příštího roku i veřejným akcím po 22. hodině. Dozvíte se také, na jakou výstavu můžete zapůjčit historický předmět, kteří dobrovolníci získali ocenění a také jaký titul si odnesla ze sportovní ankety atletka Barbora Malíková. Samozřejmě nechybí strany plné akcí, které se konají před Vánoci a také během adventních svátků.
Hláska 11/2017

Listopadová Hláska vám blíže představí novou ředitelku Střediska volného času, dozvíte se o plánovaném příjezdu sv. Martina do Opavy či o lampionovém průvodu a dalším programu v rámci oslav 17. listopadu.
Hláska 10/2017

Říjnová Hláska vám představí novou questingovou hru, oceněného Jaroslava Foltýna či projekt Zelené hradby. Dozvíte se, co vás čeká v rámci Dne stromů, burčákové stezky i vinného trhu, jak získáte popelnici na bioodpad či jak proměnit nepotřebné elektro za vstupenku na fotbalový zápas. Nechybí spoustu tipů na kulturní či sportovní akce, informace ze sociálních služeb i ze školství.
Hláska 09/2017

Zářijová Hláska se věnuje 60. ročníku festivalu Bezručova Opava, nové knize o našem městě tajemná Opava, Dnům evropského dědictví, Opavské míli, výsledkům Nápadů pro Opavu či Fóra zdravého města, novým inteligentním zastávkám MHD či nedávnému úspěchu Domina.
Hláska 07-08/2017

Prázdninová Hláska připravila pro čtenáře spoustu tipů, za jakou zábavou či na jaké místo vyrazit o prázdninách na Opavsku. Dočtete se také o plánované rekonstrukci kina Mír, kotlíkových dotacích, plánovaných investicích města, připravovaném jubilejním festivalu Bezručova Opava či nové fasádě univerzitní budovy.
Hláska 06/2017

Červnová Hláska přináší řadu pozvánek na akce pro všechny věkové kategorie. Dozvíte se, na které městské akci zahraje kapela Buty (snímek z archivu skupiny), co vše bude připraveno na Dni dětí či co nabídne Slezská muzejní noc a Den za Slezanku. Nechybí aktuální zprávy z radnice, například o plánovaných investičních akcích či o cenách, které získal magistrát i technické služby. Samozřejmostí je kulturní a sportovní kalendář nabitý informacemi.
Hláska 05/2017

V květnové Hlásce se dočtete o návštěvě knížete Hanse Adama II., kteří pedagogové byli oceněni za svou práci či o anketě týkající se prostoru za Slezankou. Ta si klade za cíl zjistit názory občanů. Nechybí pozvánky na zajímavé akce jako Den dětí, Otevírání turistické sezony, majáles, Opavský páv, Janáčkův máj. Ve zpravodaji se rovněž dozvíte o sportovních událostech pro širokou veřejnost (na snímku foto ze Silesia Bike Marathonu).
Hláska 04/2017

V novém vydání Hlásky je připraven přehled dubnových akcí, které pro vás připravuje město Opava: velikonoční a farmářské trhy, festival Další břehy i oslavy Dne Země. Dozvíte se také, jaké proběhnou či proběhly investiční akce. Nechybí ani spousta dalších kulturních pozvánek či zpráv ze školství.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 7