Hláska

Hláska 04/2018

V dubnové Hlásce se můžete dočíst například o rozsáhlé rekonstrukci kina Mír, kam poputují kola ze ztrát a nálezů, jaký program nabídne Otevírání turistické sezony v Opavě, o Týdnu slezské kuchyně či kdo se stal nejlepším sportovcem Opavska. Nechybí pozvánka na Den Země, festival Další břehy, výstavu o osudech rodiny Breda & Weinstein, Dance Show Opava i na Den mláďat a mnoho dalšího.
Hláska 03/2018

V březnové Hlásce se mimo jiné dočtete, jaké investiční akce plánuje město na tento rok, že se budou opět konat farmářské trhy, kde najdete nová veřejná krmítka či jaký program bude o Velikonocích na trzích. Tematická strana se věnuje Dukelským kasárnám, které hledají investory. Představujeme také oceněné žáky opavských škol. Rovněž strany kultury nabízí pestrou škálu pozvánek na zajímavé akce.
Hláska 02/2018

Únorová Hláska přináší informace o novém systému vítání občánků, o opraveném centru sociálních služeb na Hradecké 16, o uplynulé Tříkrálové sbírce a jejím výtěžku a také o Nápadech pro Opavu. V novém zpravodaji vás také pozveme na Reprezentační ples města, na masopust, na přednášku Jiřího Kolbaby, do divadla či na novou výstavu Big-beatová šedesátá. Pro zájemce o studium na střední škole jsme připravili velký přehled oborů opavských škol. Dozvíte se také více o Opavském Slezsku. Ani tentokrát nechybí velký přehled kulturních a sportovních akcí.
Hláska 01/2018

První Hláska roku 2018 přináší informace k rozpočtu města na letošní rok, přináší informace o změnách poplatků za komunální odpad, o novinkách v zákoně o kulturních památkách, o prezidentských volbách a také třeba o Nápadech pro Opavu 2018. Nechybí souhrnné kalendárium loňského roku v Opavě či pozvánky na zajímavé lednové kulturní akce. Titulní strana je věnovaná Tříkrálové sbírce, která začala 1. ledna a potrvá 14 dní a rovněž o ní dočtete v lednovém zpravodaji.
Hláska 12/2017

Prosincová Hláska se věnuje možné výstavbě bytového domu pro seniory, novému systému vítání občánků od příštího roku i veřejným akcím po 22. hodině. Dozvíte se také, na jakou výstavu můžete zapůjčit historický předmět, kteří dobrovolníci získali ocenění a také jaký titul si odnesla ze sportovní ankety atletka Barbora Malíková. Samozřejmě nechybí strany plné akcí, které se konají před Vánoci a také během adventních svátků.
Hláska 11/2017

Listopadová Hláska vám blíže představí novou ředitelku Střediska volného času, dozvíte se o plánovaném příjezdu sv. Martina do Opavy či o lampionovém průvodu a dalším programu v rámci oslav 17. listopadu.
Hláska 10/2017

Říjnová Hláska vám představí novou questingovou hru, oceněného Jaroslava Foltýna či projekt Zelené hradby. Dozvíte se, co vás čeká v rámci Dne stromů, burčákové stezky i vinného trhu, jak získáte popelnici na bioodpad či jak proměnit nepotřebné elektro za vstupenku na fotbalový zápas. Nechybí spoustu tipů na kulturní či sportovní akce, informace ze sociálních služeb i ze školství.
Hláska 09/2017

Zářijová Hláska se věnuje 60. ročníku festivalu Bezručova Opava, nové knize o našem městě tajemná Opava, Dnům evropského dědictví, Opavské míli, výsledkům Nápadů pro Opavu či Fóra zdravého města, novým inteligentním zastávkám MHD či nedávnému úspěchu Domina.
Hláska 07-08/2017

Prázdninová Hláska připravila pro čtenáře spoustu tipů, za jakou zábavou či na jaké místo vyrazit o prázdninách na Opavsku. Dočtete se také o plánované rekonstrukci kina Mír, kotlíkových dotacích, plánovaných investicích města, připravovaném jubilejním festivalu Bezručova Opava či nové fasádě univerzitní budovy.
Hláska 06/2017

Červnová Hláska přináší řadu pozvánek na akce pro všechny věkové kategorie. Dozvíte se, na které městské akci zahraje kapela Buty (snímek z archivu skupiny), co vše bude připraveno na Dni dětí či co nabídne Slezská muzejní noc a Den za Slezanku. Nechybí aktuální zprávy z radnice, například o plánovaných investičních akcích či o cenách, které získal magistrát i technické služby. Samozřejmostí je kulturní a sportovní kalendář nabitý informacemi.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 7