InCity

Dobrovolní hasiči z Podvihova získali nový vůz

Jednotka sboru dobrovolných hasičů z opavské městské části Podvihov převzala v polovině ledna nový dopravní automobil pořízený i díky dotacím ze státního rozpočtu a Moravskoslezského kraje.
Voličský průkaz si můžete vyřídit i v úterý

Z důvodu velkého zájmu o voličské průkazy rozšiřujeme možnost vyřízení tohoto dokumentu i na úterý 23. ledna, a to od 8 do 11 hodin a to v ohlašovně v areálu magistrátu na Krnovské ulici 71B.
Chcete získat popelnici na bioodpad? Stačí vyplnit přihlášku

Na jaře 2018 začne fungovat oddělený sběr a svoz biologicky rozložitelných odpadů přímo od domů a to v oblastech, kde je prováděn svoz popelnicových nádob (nikoliv kontejnerů). O popelnici na bioodpad je třeba zažádat vyplněním přihlášky.
Omezení provozu stavebního archivu

Z provozních důvodů bude v průběhu ledna omezen přístup do stavebního archivu. Otevřeno bude denně mimo úterý od 10 do 12 hodin. Jiný čas v rámci pracovní doby si můžete domluvit telefonicky.
Přijímáme nominace na Cenu Petra Bezruče

Kdo by se měl stat držitelem Ceny Petra Bezruče za letošní rok? Své kandidáty můžete přihlásit i vy, a to do konce března. O udělení pak rozhodnou zastupitelé. Součástí ocenění je finanční odměna ve výši 50.000 Kč.
Kam s vánočními stromky

V tomto období začínají lidé vyhazovat vánoční stromky. Mnozí něvědí, kam s nimi. Stromky mají být shromažďovány u popelnic a kontejnerů, odkud je odvezou pracovníci technických služeb.
Zemřel čestný občan Opavy, Gruzínec Iraklij Kandareli

V den druhého vánočního svátku, 26. prosince 2017, zemřel bývalý sovětský voják, který se zúčastnil na jaře roku 1945 osvobozovacích bojů o Opavu, čtyřiadevadesátiletý Iraklij Levanovič Kandareli.
Omezení provozu ohlašovny

Z důvodu technického zabezpečení volby prezidenta republiky bude provoz pracoviště evidence obyvatel ve středu 24. ledna ukončen v 16 hodin. Další dva dny bude provoz omezen.
Získejte na svůj projekt 300 tisíc korun

Opava se i letos připojí k městům, ve kterých občané mohou prostřednictvím tzv. participativního rozpočtu přihlašovat své projekty či o nich hlasovat. Zastupitelé na tento projekt s názvem Nápady pro Opavu poslali částku 300 tisíc korun.
Arkády převzalo město, už je neobývají bezdomovci

Ještě před nedávnem byly arkády v Dvořákových sadech noclehárnou bezdomovců. Město se rozhodlo situaci řešit, proto se dohodlo s původním vlastníkem, Biskupstvím ostravsko-opavským a převzalo objekt do svého majetku.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 13