InCity

Vyhřívaný trávník by měl být hotov na konci října

V polovině srpna by měly začít práce na vybudování vyhřívaného trávníku fotbalového stadionu v opavských Městských sadech. Hotovo by mělo být do konce října. Do té doby budou hrát opavští zápasy ligy na stadionu v Brně.
Hřiště pro fotbal i hokejbal získají nový povrch

Fotbalové hřiště v Kylešovicích získá nový umělý trávník. Nový povrch bude položen i na stávající asfaltovou plochu hokejbalového hřiště ve stejném areálu. Na realizaci akce získalo město dotaci z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.
V sobotu na sběrný dvůr v upravenou otvírací dobu

Na začátku června upravily Technické služby Opava sobotní pracovní dobu na opavském sběrném dvoře na ulici Přemyslovců. Od soboty 14. července bude nově otevřeno od 11 do 14 hodin.
Rozšíření úředních hodin k podávání kandidátních listin

Kandidátní listiny bude možné podávat také v sobotu 28. 7. 2018, a to v době od 8 do 14 hodin v 1. podlaží budovy 71C v areálu Magistrátu města Opavy na Krnovské ulici, dveře č. 118 - vstup do budovy bočním vchodem z parkoviště.
Věděli jste, že v Opavě stojí lípa z roku 1933?

Jednou z akcí u 100. výročí vzniku samostatné Československé republiky je mapování Stromů svobody zasazených k výročím založení Československa v minulých letech. V Opavě můžete takovou lípu najít na školním dvoře ZŠ I. Hurníka.
Zájemci si mohou nechat bezplatně označit kolo syntetickou DNA

Během léta a podzimu mají Opavané stále možnost nechat si zdarma zaevidovat a označit své jízdní kolo, elektrokolo, koloběžku nebo invalidní vozík speciální syntetickou DNA, která není viditelná pouhým okem.
Rekonstrukce provoz infocentra nepřerušila

Turistické informační centrum Opava bude po dobu rekonstrukce domu, v němž sídlí, fungovat bez omezení. Městská budova na Horním náměstí se bude opravovat do konce září. Mění se okna a fasáda.
Školy a školky se o prázdninách budou opravovat

Zatímco některá školská zařízená během letních prázdnin tradičně osiří, v mnohých bude naopak panovat čilý ruch. Oprav se dočká celá řada škol či školek, největší investice, téměř 40 milionů korun, je směřována na základní školu Otickou.
Policie bude pokutovat překračování povolené rychlosti

Na základě opakovaných stížností obyvatel ulice Pekařské se rozhodlo město v uplynulých měsících omezit na části této komunikace rychlost na 30 km/hod. Řidiči ale omezení nerespektují, policisté je proto budou pokutovat.
Oprava kina Mír se protáhne až do září

Vzhledem k vícepracím, nepředvídatelným v průběhu vypracovávání projektové dokumentace, schválili radní posunutí termínu dokončení prací na rekonstrukci kina Mír z původního 31. srpna na 30. září.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 20