Infokiosek

Technické služby prodlouží možnost výdeje bio nádob

Technické služby prodloužily dobu, po kterou si občané, kteří nebyli při rozvodu bionádob doma, mohou tyto nádoby vyzvednout. Výdej bude každé pondělí od 7 do 17 hod., a to až do 26. listopadu.
Nádoby na bioodpad míří do domácností

Od 10. září začnou pracovníci technických služeb distribuovat bionádoby, o které si Opavané v minulých měsících zažádali. O rozvozu, který bude probíhat postupně od září do listopadu, budou občané předem informování mailem nebo SMS.
Krajský úřad zrušil nařízení kvůli nebezpečí požárů ze sucha

Krajský úřad Moravskoslezského kraje zrušil nařízení, které vydal začátkem srpna kvůli suchu a hrozícím požárům. 5. září tak skončila doba zvýšeného nebezpečí vzniku požárů na území Moravskoslezského kraje.
Sirény uctí památku padlých vojáků

Ve středu 8. srpna v pravé poledne se na 140 sekund rozezní sirény. Uctí památku tří padlých českých vojáků při nedávném útoku v Afghánistánu. Sirény se rozezvučí bez doprovodné hlasové informace.
Turistické informační centrum bude otevřeno i o víkendech

Turistické informační centrum (TIC) Opava reaguje na zvyšující se turistickou návštěvnost města a od soboty 7. dubna rozšiřuje svou otevírací dobu. Až do září tak bude TIC Opava otevřeno 7 dní v týdnu včetně víkendů a státních svátků.
Chcete prodávat na farmářských trzích? Přihlaste se

Také letos rádi přivítáme především prodejce regionálních potravin a výrobků na opavských farmářských trzích. Startují 11. dubna a poběží ve středy, pátky a soboty až do listopadu. Zájemci o prodej mohou vyplnit krátký dotazník, organizátoři se jim poté ozvou.
Dukelská kasárna hledají investory

Zastupitelé na svém zasedání 12. února schválili zveřejnění Výzvy k podávání návrhů řešení revitalizace části areálu bývalých Dukelských kasáren. Návrhy je možné zasílat do 20. dubna.
Získávejte informace o Opavě přes svůj mobil

Chcete dostávat informace o Opavě přímo do vašeho chytrého telefonu? Město Opava se zapojilo do projektu mobilní aplikace InCity firmy Intelis, prostřednictvím které můžete nejen tyto informace do svého mobilu dostávat.

Stránkování

Strana 1