Infokiosek

Věděli jste, že v Opavě stojí lípa z roku 1933?

Jednou z akcí u 100. výročí vzniku samostatné Československé republiky je mapování Stromů svobody zasazených k výročím založení Československa v minulých letech. V Opavě můžete takovou lípu najít na školním dvoře ZŠ I. Hurníka.
Rekonstrukce provoz infocentra nepřerušila

Turistické informační centrum Opava bude po dobu rekonstrukce domu, v němž sídlí, fungovat bez omezení. Městská budova na Horním náměstí se bude opravovat do konce září. Mění se okna a fasáda.
Spouštíme hlasování o největších problémech Opavy

Jakými problémy by se měla zabývat opavská radnice? Tuto otázku jsme položili občanům, kteří počátkem června přišli na další ročník Fóra Zdravého města. Hlasovat můžete od 15. června do 31. července.
V Komárově začne oprava silnice

Ředitelství silnic a dálnic chce pokračovat s opravou důležité komunikace v Komárově. Rekonstrukce v úseku od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Dlouhá (zadní vjezd do společnosti Teva) začne v pondělí 4. června.
Město dál hledá strategického partnera pro fotbalový klub

Doposud se nepodařilo nalézt strategického partnera pro Slezský fotbalový club Opava a.s. Strategický partner, který by odkoupil většinový balík akcií společnosti a zabezpečil její hospodářskou stabilitu a rozvoj, se stále hledá.
Hasiči budou soutěžit o pohár primátora

V sobotu 12. května se utkají jednotky sborů dobrovolných hasičů statutárního města Opavy v požárním útoku s vodou. Nejlepší jednotka pak získá putovní pohár primátora města Opavy.
Dopravní omezení na Krnovské ulici od 16. 7. 2018

Ve středu 2. května začala rekonstrukce kanalizace a vodovodu na Krnovské ulici.V úseku od náměstí Republiky po zastávku Stará silnice u magistrátu platí dopravní omezení. Z jedné strany ulice je provoz omezen, do centra je uzavřen.
Přijďte diskutovat na Otevřenou radnici

Ve středu 18. dubna budou mít Opavané opět jedinečnou možnost zeptat se na cokoliv, co souvisí s chodem města. V Obecním domě mohou diskutovat s vedením města, úředníky či zástupci důležitých městských institucí.
Turistické informační centrum bude otevřeno i o víkendech

Turistické informační centrum (TIC) Opava reaguje na zvyšující se turistickou návštěvnost města a od soboty 7. dubna rozšiřuje svou otevírací dobu. Až do září tak bude TIC Opava otevřeno 7 dní v týdnu včetně víkendů a státních svátků.
Přijďte se rozloučit s kinem Mír před rekonstrukcí

V květnu začne několikaměsíční rozsáhlá rekonstrukce kina Mír, které v Opavě funguje již od roku 1965. V pátek 27. dubna se s jeho starou podobou můžete přijít rozloučit. Akce se koná v rámci festivalu Další břehy.

Stránkování

1 | 2

Strana 1

Další >

2 z 2