Infokiosek

Voličský průkaz si můžete vyřídit i v úterý

Z důvodu velkého zájmu o voličské průkazy rozšiřujeme možnost vyřízení tohoto dokumentu i na úterý 23. ledna, a to od 8 do 11 hodin a to v ohlašovně v areálu magistrátu na Krnovské ulici 71B.
Získejte na svůj projekt 300 tisíc korun

Opava se i letos připojí k městům, ve kterých občané mohou prostřednictvím tzv. participativního rozpočtu přihlašovat své projekty či o nich hlasovat. Zastupitelé na tento projekt s názvem Nápady pro Opavu poslali částku 300 tisíc korun.
Pozvánka na Otevřenou radnici

Jedinečnou možnost, zeptat se na cokoliv souvisejícího s chodem města, budou mít Opavané ve středu 8. listopadu. Na jejich otázky budou připraveni odpovídat vedoucí představitelé města.
Opavané se zúčastnili Dnů Zugló v maďarské Budapešti

Opavská delegace vedená náměstkem primátora Martinem Vítečkem se v uplynulých dnech zúčastnila městských slavností Dny Zugló, které byly organizovány u příležitosti 82. výročí vzniku tohoto městského obvodu Budapešti.
Opava v pohybu se ruší

Akce Opava v pohybu, která se měla uskutečnit v sobotu 23. září, se z důvodu nepříznivé předpovědi počasí bohužel ruší! V případě stanovení náhradního termínu vás budeme včas informovat. Děkujeme za pochopení.
Oprava omezí dopravu na Ratibořské a Praskově

ŘSD plánuje opravu Ratibořské a Praskovy ulice, a to od křižovatky u Knihovny Petra Bezruče až ke Kauflandu v Kateřinkách. Rekonstrukce bude mít dopad na dopravu. Stavba potrvá do 1. října.
Opavu s Oticemi spojí cyklostezka

V srpnu se začne pracovat na vybudování první části společné stezky pro chodce a cyklisty, která by měl vést na trase Opava- Otice- Litultovice- Jakartovice. Úsek Opava- Otice vyjde město na cca 3,17 milionů korun.
Startuje další kotlíková výzva v Moravskoslezském kraji

Žádosti o kotlíkovou dotaci začne kraj přijímat 5. září 2017 v 10 hodin. Už od čtvrtku 29. června 2017 si však zájemci o nový ekologický kotel mohou začít připravovat elektronickou žádost na adrese https://kotliky.msk.cz/.
Z Opavy do Prahy bude jezdit i RegioJet

Železniční spojení mezi Opavou a Prahou se od prosince opět vylepší. Mezi oběma městy začne jezdit další přímý vlak. Po Českých drahách to bude i společnost RegioJet. Poprvé by měla vyjet 10. prosince.
Opava zažije léto plné zábavy

Opavské léto zábavy je nový název pro Opavské kulturní léto, které letos zaznamená hned několik změn. Z Dolního náměstí se dění přesune do nejrůznějších koutů města. Ožije prostor za Slezankou, Ptačí vrch či koupaliště.

Stránkování

1 | 2

Strana 1

Další >

2 z 2