Infokiosek

Dopravu na Krnovské omezí rozsáhlé opravy

Rekonstrukce kanalizace a vodovodu na Krnovské ulici začne ve středu 2. května. V úseku od náměstí Republiky po úroveň zastávky Stará silnice u magistrátu bude platit dopravní omezení. Z jedné strany ulice bude provoz omezen, do centra bude uzavřen.
Pozvánka na 31. zasedání zastupitelstva města Opavy

31. zasedání zastupitelstva města Opavy se uskuteční v pondělí 23. dubna v Kulturním domě Na Rybníčku v Opavě. Program dotazy a připomínky občanů je zařazen od 13 do 13:30 hodin.
Přijďte diskutovat na Otevřenou radnici

Ve středu 18. dubna budou mít Opavané opět jedinečnou možnost zeptat se na cokoliv, co souvisí s chodem města. V Obecním domě mohou diskutovat s vedením města, úředníky či zástupci důležitých městských institucí.
Turistické informační centrum bude otevřeno i o víkendech

Turistické informační centrum (TIC) Opava reaguje na zvyšující se turistickou návštěvnost města a od soboty 7. dubna rozšiřuje svou otevírací dobu. Až do září tak bude TIC Opava otevřeno 7 dní v týdnu včetně víkendů a státních svátků.
Přijďte se rozloučit s kinem Mír před rekonstrukcí

V květnu začne několikaměsíční rozsáhlá rekonstrukce kina Mír, které v Opavě funguje již od roku 1965. V pátek 27. dubna se s jeho starou podobou můžete přijít rozloučit. Akce se koná v rámci festivalu Další břehy.
Do letošních Nápadů pro Opavu přišlo 17 námětů

Druhý ročník Nápadů pro Opavu se setkal s velkým zájmem veřejnosti. Do 18. hodiny posledního únorového dne přišlo celkem 17 přihlášek. Nyní se bude ověřovat, zda všechny splňují předepsaná kritéria a mohou se tak ucházet o vaše hlasy.
Chcete prodávat na farmářských trzích? Přihlaste se

Také letos rádi přivítáme především prodejce regionálních potravin a výrobků na opavských farmářských trzích. Startují 11. dubna a poběží ve středy, pátky a soboty až do listopadu. Zájemci o prodej mohou vyplnit krátký dotazník, organizátoři se jim poté ozvou.
Dukelská kasárna hledají investory

Zastupitelé na svém zasedání 12. února schválili zveřejnění Výzvy k podávání návrhů řešení revitalizace části areálu bývalých Dukelských kasáren. Návrhy je možné zasílat do 20. dubna.
Získávejte informace o Opavě přes svůj mobil

Chcete dostávat informace o Opavě přímo do vašeho chytrého telefonu? Město Opava se zapojilo do projektu mobilní aplikace InCity firmy Intelis, prostřednictvím které můžete nejen tyto informace do svého mobilu dostávat.

Stránkování

Strana 1