Tiskové zprávy

Varhanní soutěže v Opavě slaví 40 let

V době od 21. do 27. října se Opava promění v město varhan a mladí varhaníci z celého světa rozezní řadu varhanních nástrojů. Mezinárodní soutěž mladých varhaníků, která se koná každé 2 roky, se ve Slezské metropoli uskuteční již podvacáté.
Přijďte si zaplavat a podpořit nemocné rakovinou

Opava se v sobotu 13.10. připojí k celostátní osvětové akci Plaveme prsa. Od 13 do 17 hodin si můžete přijít zdarma zaplavat a dozvíte se i něco o rakovině prsu. Můžete tak spojit příjemné s užitečným.
Město prodalo podíl v Slezském fotbalovém clubu Opava

Zastupitelé schválili prodej dvoutřetinového podílu ve společnosti Slezský fotbalový club Opava a.s. společnosti Group Privee & Cie Limited. Ta má po dobu následujících 10 let investovat do klubu 25 milionů korun ročně.
Hliník mohou sbírat nejen děti školou povinné

Také letos se mohou školy, které jsou na území správního obvodu obce s rozšířenou působností Opava, zapojit do soutěže ve sběru hliníku. Soutěž, která startuje 1. října, město organizuje již po sedmé.
Připomínky Sdružení k rozpočtu fondu dopravy na rok 2019 byly vypořádány

Sdružení při vypořádání připomínek k rozpočtu fondu dopravy upozornilo stát na vysokou připravenost západní části severního obchvatu Opavy. Stavba by mohla začít příští rok.
Herní prvky za Slezankou pobaví i poučí

Ve vnitrobloku za Slezankou se začalo s úpravami v části parku poblíž Popské ulice. Ta bude sloužit primárně dětem. Vyrostou zde dva dřevěné mechanické herní prvky, první bude pracovat s pískem, druhý s vodou.
Oslavte s námi Den seniorů

V úterý 2. října od 9 do 14 hodin proběhne na Horním náměstí Den seniorů. Smyslem programu je v příjemné atmosféře, formou zábavných preventivních aktivit, seniorům připomenout důležité skutečnosti k zajištění jejich osobního bezpečí.
Další školní jídelna prošla rekonstrukcí

Po loňské rekonstrukci školní kuchyně a jídelny na Šrámkově ulici se letos dočkalo opravy i zařízení školního stravování v Kylešovicích na ulici U Hřiště. Rekonstrukce si vyžádala náklady ve výši cca 10,6 milionu korun.
Domov svaté Kateřiny byl slavnostně otevřen

V říjnu začne seniorům, kteří potřebují celodenní péči, sloužit nový domov vybudovaný z třetího nadzemního podlaží Seniorcentra na Rolnické ulici. Nabízí devět bezbariérových dvoulůžkových a dva jednolůžkové pokoje s kuchyňkou a sociálním zázemím.
Aplikace vám najde volební místnost

Spustili jsme webovou aplikaci, která vám pomůže najít volební místnost. Stačí najet na odkaz, zadat svou adresu nebo kliknout do mapy na vaše bydliště a ihned zjistíte, kde můžete jít volit.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 127