Tiskové zprávy

V Kylešovicích se začne s rekonstrukcí komunikací

Na ulicích Staňkova, Holečkova, Mařákova a Rybníky se začne postupně s opravami vozovek včetně jejich odvodnění, vybudováno zde bude také nové veřejné osvětlení. Vše by tedy mělo být hotovo nejpozději k poslednímu září.
Magistrát zorganizoval sbírku pro psychiatrickou nemocnici

Zaměstnanci opavského magistrátu se po loňské říjnové sbírce potravin pro potřebné rozhodli nyní pomoci opavské psychiatrické nemocnici. Konkrétně klientům dětského a dorosteneckého oddělení.
Informační setkání k Nápadům pro Opavu

Chcete v naší výzvě Nápady pro Opavu přihlásit svůj projekt a získat na jeho realizaci až 300 tisíc korun? Přijďte v úterý 28. března 2017 do Slezanky, kde se uskuteční informační setkání k této výzvě.
Hodinu Země může podpořit každý

Opava se posedmé připojí k celosvětové kampani Hodina Země, která má upozornit na stále nebezpečnější změnu klimatu. Podpora kampaně je jednoduchá - stačí, když 25. března od 20.30 na šedesát minut zhasneme světla v bytech a domech.
Motýli zazpívali i na opavské radnici

Jeden z nejlepších dětských pěveckých sborů v naší republice – Motýli Šumperk zavítal poprvé v historii také do Opavy. Svými písněmi potěšil nejen posluchače na koncertě, ale o den později i na Hlásce.
Opava opět podpořila Tibet

V pátek 10. března zavlála na opavské radnici tibetská vlajka, a to u příležitosti výročí povstání Tibeťanů v Lhase proti čínské okupaci. Při něm před 58 lety zemřelo nejméně 80 000 Tibeťanů.
Opavané si připomněli výročí T.G. Masaryka

Stejně jako na řadě míst po celé České republice si také Opavané připomněli v úterý 7. března památku prvního prezidenta Československa T. G. Masaryka, od jehož narození uplynulo v tento den 167 let.
Začala stavba severního obchvatu Opavy

Stavba východní části severního obchvatu Opavy počátkem března začala. Základní kámen poklepali např. ministr dopravy Dan Ťok, hejtman Ivo Vondrák či primátor Opavy Radim Křupala.
Hledáme další strážce přechodů

Tato pozice je vhodná pro starobní důchodce, ale i pro osoby na mateřské dovolené. Pracovní doba je stanovena po dobu školního roku na pondělí – pátek (v době školní docházky) vždy od 07.00 do 08.00 a od 12.30 do14.30 hod.
Ministerstvo kultury opět rozdělí peníze na obnovu památek

Ministerstvo kultury České republiky i v letošním roce rozdělí na obnovu kulturních památek 865 tisíc korun, v roce 2016 disponoval opavský správní obvod částkou 818 tisíc korun.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 100