Tiskové zprávy

Nové webové stránky Turistického informačního centra

V uplynulých dnech byla spuštěna zcela nová webová prezentace zaměřená na komplexní turistické informace o městě Opava. Jedná se o moderní webové stránky, které jsou součástí webu města.
Cvičení českých a polských dobrovolných hasičů

V sobotu 23. září se na území polské Gminy Branice uskuteční 6. společné cvičení jednotek sborů dobrovolných hasičů ze západní části Opavska. Hasiči budou trénovat svou akceschopnost zejména při povodních.
Magistrátní úředníci nechali dnes auta doma

Celkem 230 zaměstnanců magistrátu, zastupitelů a strážníků městské policie se zapojilo do akce Na úřad bez auta a do zaměstnání přišlo buď pěšky, využilo MHD, autobus či vlak nebo třeba přijelo na koloběžce.
Návrh řešení vnitrobloku za Slezankou

Tisková zpráva studia re:architekti a firmy ONplan k urbanistické studii vnitrobloku za Slezankou. K té se občané mohou vyjadřovat do 20. října. Poté o konečném návrhu bude jednat vedení města.
Obědy si děti vychutnají v nové jídelně

Školní kuchyně a jídelna na Šrámkově 4 prošla během prázdnin rekonstrukcí za více než 7,7 milionů korun. Ta byla nutná, provoz kuchyně již nesplňoval současné hygienické normy a dostačující už nebylo ani vybavení.
Hlásku navštívila norská velvyslankyně

Opavu v pondělí 18. září navštívila velvyslankyně Norska Její Excelence Siri Ellen Sletner spolu s manželem a také s tajemníkem velvyslanectví Terrjem Björkem Englundem. Na Hlásce ji přijal primátor Radim Křupala.
Ve městě vyrostou Zelené hradby

Více než 6 stovek stromů bude v Opavě vysázeno v rámci projektu Zelené hradby a to na celkem třech lokalitách V kateřinkách a Jaktaři. S výsadbou se začne již v říjnu, pokračovat pak bude i na jaře příštího roku.
Kniha Tajemná Opava už je v prodeji

V Knihovně Petra Bezruče byla v rámci festivalu Bezručova Opava slavnostně pokřtěna kniha Tajemná Opava autorky Lucie Seifertové. V Křížkovského sadech je zhlédnutí také výstava na motivy knihy, vytvořena byla i desková hra.
Na solární lavičce můžete odpočívat chytře

V centru města Opavy bude v nejbližší době nainstalována solární lavička. Zatímco na ní odpočíváte, můžete si dobít mobil, tablet nebo se připojit k bezplatné wi-fi .Lavička není připojená na síť, je nabíjena solární energií.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 110