Tiskové zprávy

Centrum Opavy již zdobí vánoční strom

Na Horním náměstí vyrostl v pondělí v poledne vánoční strom. Jedná se o sedmnáct metrů vysokou jedli bělokorou (Abies alba), kterou městu věnovala rodina Chromá ze Žimrovic.
Radnice se prezentuje nově i na Instragramu

Statutární město Opava se nově prezentuje i na sociální síti Instagram. Fotografie z různých akcí konaných ve městě nově najdete nebo můžete nahrávat na účet Opavacz.
Opava se 17. listopadu opět rozsvítí lampiony

Den boje za svobodu a demokracii v pátek 17. listopadu nabídne v Opavě propojení vzpomínek a kulturních zážitků. Nebude chybět ani tradiční lampionový průvod či koncert Jaroslava Hutky.
Pozvánka na Otevřenou radnici

Jedinečnou možnost, zeptat se na cokoliv souvisejícího s chodem města, budou mít Opavané ve středu 8. listopadu. Na jejich otázky budou připraveni odpovídat vedoucí představitelé města.
Občané si Prodlouženou Rudnou vzít nenechají

V Ostravě se konalo veřejné projednávání dokumentace v rámci procesu posouzení vlivu na životní prostředí (EIA) na 414metrový úsek stavby Silnice I/11 Prodloužená Rudná, hranice okresu Opava. Občané chtějí, aby se silnice urychleně dostavěla.
Farmářské trhy končí, přijíždí svatý Martin

Na ty, kteří 11. listopadu navštíví Dolní náměstí, čeká bohatý kulturní program spojený s ochutnávkou vín a dalších pochutin. Proběhnou tady Svatomartinské slavnosti, posledním prodejním dnem v letošním roce se pak rozloučí Farmářské trhy.
Oslava Dne stromů se ruší

Z důvodu špatné předpovědi počasí se ruší nedělní oslava Dne stromů. Podle meteorologů má česko zasáhnout velmi silný vítr, organizátoři proto nechtějí riskovat případné zranění.
Opavané si připomenou založení republiky

Vzpomínkové setkání u příležitosti 99. výročí vzniku samostatného československého státu, které 28. října pořádá město Opava, se letos opět uskuteční u pamětní desky T. G. Masaryka. Akce začíná v 10 hodin u budovy Slezské univerzity na Masarykově třídě.
Memorandum o spolupráci na dopravních stavbách

Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57, Ředitelství silnic a dálnic a Ministerstvo dopravy podepsali memorandum o spolupráci při řešení přípravy a realizace výstavby klíčové silniční infrastruktury v západní části Moravskoslezského kraje.
Zaměstnanci magistrátu uspořádali sbírku pro potřebné

V rámci sbírky u příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby nashromáždil úředníci magistrátu a zapojené školy několik desítek kilogramů trvanlivých potravin a další materiální pomoci. Vše poputuje do Charity, Elimu a Armády spásy.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 113