Tiskové zprávy

Město vede sankční řízení s firmou, která pokládala optické kabely

Město zaznamenalo desítky stížností na negativní dopady stavby, kdy byla v části Opavy modernizována telekomunikační síť. Se zhotovitelskou firmou vede sankční řízení, usiluje o uvedení pozemků a komunikací do původního stavu.
Fotbalový stadion získá vyhřívaný trávník

Město poskytne fotbalovému klubu SFC Opava 22 milionů korun na vybudování vyhřívaného trávníku na fotbalovém stadionu v Městských sadech. Je to podmínka, aby se u nás mohla hrát první liga.
Na Nápady pro Opavu půjde více než dvojnásobek peněz

Zastupitelé v pondělí schválili návrh náměstka primátora Opavy Dalibora Halátka a rozpočet na participativní rozpočet Nápady pro Opavu zvýšili z 300 tisíc korun na 700 tisíc. Hlasovat se bude od 1. května.
Valná hromada Sdružení pro výstavbu komunikace I/11 - I/57

V Opavě se uskutečnila 20. valná hromada Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57. Mimo jiné byly projednány zprávy o hospodaření a činnosti Sdružení za rok 2017, návrh rozpočtu a plán další činnosti.
Zasadili strom Olgy Havlové

U příležitosti akce Den Země byla ve středu dopoledne vysazena třešeň velkokvětá. Ta nyní bude růst na náměstí Slezského odboje. Výsadby se zúčastnily také členky Nadace Olgy Havlové.
Opavští strážníci budou čistit město od použitých jehel a stříkaček

Více jak 450 strážníků ze 38 měst České republiky se zapojí do celostátní akce JEHLA. V úterý 17. dubna budou čistit svá města od použitých jehel a injekčních stříkaček. Chybět nebudou ani strážníci z Opavy.
Přijďte diskutovat na Otevřenou radnici

Ve středu 18. dubna budou mít Opavané opět jedinečnou možnost zeptat se na cokoliv, co souvisí s chodem města. V Obecním domě mohou diskutovat s vedením města, úředníky či zástupci důležitých městských institucí.
Ocenění opavských učitelek a učitelů

Na každoroční akci u příležitosti Dne učitelů, který je v České republice stanoven na den narození Jana Ámose Komenského, tj. 28. března, byli za svou práci oceněni nejlepší pedagožky a pedagogové. Stalo se tak v sále Městského domu kultury Petra Bezruče.
Jarní úklid startuje druhý dubnový týden

Letošní jarní úklid proběhne ve dnech 9. – 13. a 16. – 17. dubna. Kontejnery budou přistaveny vždy ve 14 hodin a odvezeny téhož dne v 18 hodin. Umístění kontejnerů najdete v tabulce.
Radní odvolali ředitelku ZŠ Šrámkova

Rada města rozhodla na svém zasedání 28. března o odvolání ředitelky základní školy Šrámkova z funkce. Kontrola, která zde byla provedena, našla řadu nesrovnalostí a manažerských pochybení.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 118