Tiskové zprávy

Školákům chybí zázemí pro sportování

Základní škola Englišova, která nabízí pohyblivě nadaným dětem možnost navštěvovat výběrové sportovní třídy, se dlouhodobě potýká s nevyhovujícím zázemím pro výuku tělesné výchovy. Řešením by byla výstavba nové sportovní haly.
Studie prověří další varianty využití Slezanky

Tři návrhy, které architektonické kanceláře předloží radnici do konce května, variantně rozpracují, pro jaké účely by mohla po případné rekonstrukci sloužit budova bývalého obchodního centra Slezanka.
Do centra sociálních služeb se vrátili klienti

Primátor Radim Křupala společně se svými náměstky 14. února slavnostně přestřihl pásku a znovu tak zahájil provoz centra sociálních služeb na Hradecké ulici. Budova v uplynulých měsících prošla rekonstrukcí ze téměř 11 milionů korun.
Děti mohly ochutnat španělskou kuchyni

Žáci kylešovické základní školy v Opavě se na den pomyslně přesunuly do teplého Španělska. V úterý 13. února se zde konal Den španělské kuchyně, který se promítl i do jejich výuky.
Dobrovolní hasiči z Podvihova získali nový vůz

Jednotka sboru dobrovolných hasičů z opavské městské části Podvihov převzala v polovině ledna nový dopravní automobil pořízený i díky dotacím ze státního rozpočtu a Moravskoslezského kraje.
Vedení města se sešlo s podnikateli

Zhruba 40 podnikatelů a zástupců Okresní hospodářské komory v Opavě využilo pozvání města na pravidelné novoroční setkání s primátorem Radimem Křupalou a náměstky Martinem Vítečkem, Daliborem Halátkem a Josefem Stiborským.
Hlásku navštívili Tři králové

Na opavskou Hlásku dorazila v pátek velmi vzácná návštěva. Náměstek primátora Martin Víteček přivítal v pracovně primátora Tři krále, kteří přišli spolu s děkanem Janem Czudkem popřát městu do nového roku.
Zemřel čestný občan Opavy, Gruzínec Iraklij Kandareli

V den druhého vánočního svátku, 26. prosince 2017, zemřel bývalý sovětský voják, který se zúčastnil na jaře roku 1945 osvobozovacích bojů o Opavu, čtyřiadevadesátiletý Iraklij Levanovič Kandareli.
Kam s vánočními stromky

V tomto období začínají lidé vyhazovat vánoční stromky. Mnozí něvědí, kam s nimi. Stromky mají být shromažďovány u popelnic a kontejnerů, odkud je odvezou pracovníci technických služeb.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 115