Tiskové zprávy

Studie pomůže s budoucím využitím Dukelek

Město nechává zpracovat architektonicko-urbanistický návrh na využití areálu bývalých Dukelských kasáren. Součástí studie, který by měla být hotová do konce listopadu, bude koncepce veřejné infrastruktury.
Cedule na vozidlech MHD informují o smogové situaci

Cedule, které informují o tom, jak to právě ve Slezské metropoli vypadá se smogem, najdou Opavané nově na čelní masce vozidel městské hromadné dopravy.
Běžecká mistryně světa Barbora Malíková na Hlásce

Opavskou radnici dnes navštívila nová mistryně světa do 17 let – Barbora Malíková, která uplynulý týden zvítězila na 400m trati v Nairobi. Vedení města přivítalo mladou sympatickou atletku společně s trenérkou Janou Gellnerovou.
Klienti úřadu práce si opět mohou přivydělat veřejnou službou

Od srpna bude město opět organizovat veřejnou službu pro klienty opavského úřadu práce, konkrétně pro ty, kteří pobírají dávky v hmotné nouzi. Pro město budou vykonávat práce zadané odborem životního prostředí.
Opavu s Oticemi spojí cyklostezka

V srpnu se začne pracovat na vybudování první části společné stezky pro chodce a cyklisty, která by měl vést na trase Opava- Otice- Litultovice- Jakartovice. Úsek Opava- Otice vyjde město na cca 3,17 milionů korun.
Dvě městské části se dočkají nové kanalizace

Opavská radnice získala dotaci z Evropské unie v rámci Operačního programu Životní prostředí 2014-2020 na vybudování kanalizace v městských částech Milostovice a Zlatníky.
V Nápadech pro Opavu vyhrálo rozšíření hřiště v Suchých Lazcích

Rozšíření dětského hřiště v Suchých Lazcích získalo v prvním ročníku Nápadů pro Opavu nejvíce hlasů. Město však podpoří i druhý projekt, a to vybudování hudební zkušebny na Liptovské ulici 21 v Kylešovicích.
Vitráže v knihovně se renovují

Celkem 225 samostatných komponentů z barevného a čirého skla se ještě donedávna nacházelo ve vestibulu hlavní budovy opavské knihovny. Nyní kvůli havarijnímu stavu prochází renovací.
Sídlo neziskových organizací se rekonstruuje

Budova na Hradecké 16, která slouží již řadu let v převážné míře k činnosti neziskových společností pro účely poskytování sociálních služeb, prochází rekonstrukcí. Vše by mělo být hotovo do konce listopadu.
Městská policie chystá akci v rámci projektu Na kole jen s přilbou

V úterý 4. července vyrazí strážníci společně s Týmem silniční bezpečnosti do Městských sadů, kde budou od 13 do 16 hodin kontrolovat vybavení jízdních kol či povinnou přilbu u dětí a mladistvých.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 107