Tiskové zprávy

Opavané vytvořili Pocitovou mapu horka

Město Opava připravuje ve spolupráci se společností Ekotoxa tzv. Adaptační strategii, která má pomoci připravit se na budoucí vývoj klimatu. Součástí analytické části bylo vypracování Pocitové mapy horka, kterou lidé vyplňovali v uplynulých týdnech.
Vlaštovičky budou mít oranžový přechod

Přechod, na nějž získá městská část dotaci z Nadace ČEZ, bude vybudován na frekventované komunikaci I/11 vedoucí z Opavy do Bruntálu v křižovatce, která Vlaštovičky rozděluje na dvě části.
Opavskou kulturní organizaci povede nová ředitelka

Rada města na svém zasedání 8. srpna jmenovala na post ředitelky OKO s účinností od 1. září Marcelu Mrózkovou Heříkovou. Ta ve funkci vystřídá Janu Hynarovou, která na pozici rezignovala.
Sirény uctí památku padlých vojáků

Ve středu 8. srpna v pravé poledne se na 140 sekund rozezní sirény. Uctí památku tří padlých českých vojáků při nedávném útoku v Afghánistánu. Sirény se rozezvučí bez doprovodné hlasové informace.
Opavané chtějí stacionář pro postižené

Zřízení centra denních služeb a stacionáře pro zdravotně postižené získalo v anketě vyhlášené po červnovém Fóru zdravého města nejvíce hlasů, a to 251 z 1352 odevzdaných.
V Opavě bude kandidovat 14 stran a hnutí

V podzimních komunálních volbách ve městě Opava bude kandidovat 14 stran a hnutí, jejichž zástupci je v zákonem stanoveném termínu přihlásili. O post senátora pak bude usilovat 8 zájemců.
Světové Youtubery v Opavě zaujal špión

Opavu navštívily dvě skupiny youtuberů a známých tvůrců obsahu o cestování na sociálních sítích. Zaujala je historie či architektura města, ale i socha špiona na Dolním náměstí.
Na kole jen s přilbou! Připomenou strážníci v Městských sadech

Městská policie se již čtvrtým rokem zapojí do celorepublikového projektu Na kole jen s přilbou. Potkat ji budete moci v pátek 3. srpna od 13 do 16 hodin v Městských sadech.
Vyhřívaný trávník by měl být hotov na konci října

V polovině srpna by měly začít práce na vybudování vyhřívaného trávníku fotbalového stadionu v opavských Městských sadech. Hotovo by mělo být do konce října. Do té doby budou hrát opavští zápasy ligy na stadionu v Brně.
Hřiště pro fotbal i hokejbal získají nový povrch

Fotbalové hřiště v Kylešovicích získá nový umělý trávník. Nový povrch bude položen i na stávající asfaltovou plochu hokejbalového hřiště ve stejném areálu. Na realizaci akce získalo město dotaci z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 124