Tiskové zprávy

Policie bude pokutovat překračování povolené rychlosti

Na základě opakovaných stížností obyvatel ulice Pekařské se rozhodlo město v uplynulých měsících omezit na části této komunikace rychlost na 30 km/hod. Řidiči ale omezení nerespektují, policisté je proto budou pokutovat.
Oprava kina Mír se protáhne až do září

Vzhledem k vícepracím, nepředvídatelným v průběhu vypracovávání projektové dokumentace, schválili radní posunutí termínu dokončení prací na rekonstrukci kina Mír z původního 31. srpna na 30. září.
Zastupitelé podpořili memorandum k výstavbě přehrady

Zastupitelé vyjádřili podporu Memorandu s názvem Protipovodňová opatření na horním toku řeky Opavy a výstavba vodního díla Nové Heřminovy. To v Krnově na konci května podepsali zástupci Opavy, Krnova, Brantic, Čakové, Zátora a Brumovic.
Prostor za Slezankou projde úpravami

Ve vnitrobloku za Slezankou se v uplynulých dnech začalo s terénními úpravami. Město přitom vychází z mínění veřejnosti, která v pořádaných průzkumech jasně dala najevo, že by zde mělo zůstat co nejvíce zeleně.
Vzpomínka na Heliodora Píku

Statutární město Opava zve všechny Opavany na vzpomínkové setkání u příležitosti výročí násilného úmrtí armádního generála Heliodora Píky, které se bude konat ve čtvrtek 21. června v 15:30 hodin.
Ve Slezance by mohlo vzniknout Centrum polytechnického vzdělávání

Koncepční studie, kterou si nechalo město vypracovat, nabízí varianty možného využití budovy bývalé Slezanky. Návrh zpracoval architektonický ateliér CHYBÍK+ KRIŠTOF.
Slovinský soubor Ingenium Ensemble v kostele svatého Václava

Opavský koncert v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka letos patří vynikajícímu slovinského vokálnímu souboru Ingenium Ensemble. Koncert pod záštitou primátora města začíná 11. června v 19 hodin v kostele svatého Václava.
Spor brání dodání nádob na bioodpad

Město stále nezná termín rozvozu nádob na biologický odpad, o které si obyvatelé Opavy i městských části v uplynulých měsících zažádali. Námitka firmy, která neuspěla ve výběrovém řízení, se stále řeší.
Před výstavbou penzionu proběhne archeologický průzkum

Nový bytový dům pro seniory na Hálkově ulici by se měl začít stavět na podzim. Předcházet mu bude archeologický průzkum v režii Národního památkového ústavu, stavět se může začít až po jeho skončení.
Spouštíme hlasování o největších problémech Opavy

Jakými problémy by se měla zabývat opavská radnice? Tuto otázku jsme položili občanům, kteří počátkem června přišli na další ročník Fóra Zdravého města. Hlasovat můžete od 15. června do 31. července.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 122