Permanentka umožní vstup na fotbal, hokej i basket

Permanentka umožní vstup na fotbal, hokej i basket

Sportovní nadšence určitě potěší zpráva o nové možnosti zakoupit si permanentku s názvem Opava fandí. Ta bude majitele opravňovat ke vstupu na domácí mistrovská, přátelská i pohárová utkání včetně utkání play-off A-družstva mužů SFC, Klubu BK a Klubu HKO, tedy na fotbal, basketbal a hokej v soutěžním ročníku 2017/2018 .

Permanentka, která umožňuje vstup zdarma nejen držiteli, ale také jeho dámskému doprovodu, se bude za 1590 korun prodávat v Turistickém informačním centru na Horním náměstí. Opatřena bude čárovým kódem, aby byl znemožněn vstup na jednu permanentku více osobám,“ uvedl 1. náměstek primátora Martin Víteček a dodal: „Chceme takto podnítit fanoušky k návštěvě různých utkání napříč sporty, které město financuje. Manažeři klubů se navíc tímto zavázali, že se termínově nebudou krýt domácí zápasy“.

Na zadní straně permanentky bude uvedena bližší specifikace ke vstupu na jaká utkání jednotlivých klubů opravňuje, případně k užití jakého sektoru hlediště -oproti ostatním klubům, u nichž žádná omezení nejsou dána, u Klubu SFC permanentka umožňuje jen vstup do sektorů F, G a H hlediště fotbalového stadionu.

První domácí utkání SFC je plánováno na sobotu 5. srpna. Permanentky budou v prodeji od úterý 1. srpna od 16 hodin. Na nadcházející sezónu jich bude vytištěno celkem sto.

Prozatím s tím nemáme žádné zkušenosti a nevíme, jak to ovlivní prodej permanentek v jednotlivých klubech, proto je to limitováno stovkou. Je třeba si uvědomit, že permanentka nabízí významnou slevu pro vstup na celou sezónu,“ vysvětlil Martin Víteček a pokračoval: „Jedná se o počátek společné prezentace našich profilových klubů. Jsem rád, že tento krok kolegové radní podpořili a věřím, že i v budoucnu dají své hlasy dalším projektům nejen na podporu fandění v Opavě, ale i pro aktivní zapojení občanů do sportu, zejména dětí a mládeže.“

V rámci propagace projektu Opava fandí připravuje město s kluby také výrobu společných propagačních předmětů.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí

Doplnění:

Z technických důvodů u turniketů na fotbalovém stadionu bude muset mít ženský doprovod, který má nárok na vstup zdarma, vlastní kartičku. Tu majitelé obdrží ve fanshopu SFC Opava. V případě prvního domácího zápasu, který se hraje v sobotu 5. srpna, nebude u doprovodu kartička nutná. Pořadatelé u vstupu majitele sdružené permanentky na tuto skutečnost upozorní. Info k fanshopu SFC Opava najdete na http://www.sfc.cz/zobraz.asp?t=fanshop

Kategorie: