Sekční stránka - novinky

Město Zywiec slavilo 750 let

Partnerské město Opavy polský Zywiec slavilo 750 let, kterých se zúčastnil také náměstek primátora Josef Stiborský se zástupcem magistrátu.
Zástupci města se účastnili Stoličných dnů v Liptovském Mikuláši

Jedna z největších akcí našeho partnerského města Liptovského Mikuláše tradiční Stoličné dny se neobešla také bez návštěvy zástupců partnerských měst. Opavu zastupoval 1. náměstek primátora Martin Víteček a zástupce magistrátu.
Primátor Opavy zavítal na Dny Ratiboře

Partnerské město Ratiboř uspořádalo oslavy města, na které pozvalo také svá partnerská města. Do Polska se partnery vydal v sobotu 16. června pozdravit také primátor Opavy Radim Křupala. V programu vystoupil opavský bubenický orchestr.
Opava hostila 6. ročník mezinárodního festivalu Děcka, poče si hrač

V sobotu 2. června se v rámci velkého Opavského dne dětí uskutečnil již 6. ročník mezinárodního dětského folklorního festivalu nazvaného příznačně „Děcka, poče si hrač!“
Partnerská města Roth a Ratiboř slavili 25 let spolupráce

Ve dnech 27. – 29. dubna proběhla v německém městě Roth oslava partnerské spolupráce Rothu a Ratiboře. Této oslavy se také účastnili delegace dalších partnerských měst.
Studenti z Rothu navštívili Hlásku

Do slezské metropole přijeli v dubnu gymnazisté z partnerského města Roth na výměnný pobyt. V úterý 24. dubna za doprovodu svých hostitelů z Mendelova gymnázia Opava navštívili radniční věž Hláska.
Mladí fotbalisté Slezského FC skvělé reprezentovali Opavu

Fotbalisté Slezského FC kategorie U 13 se zúčastnili mezinárodního fotbalového turnaje v Budapešti – Zuglo. Na kvalitně obsazeném turnaji se umístili sportovci na pěkném šestém místě.
Na dokument od Davidu Weinsteinovi přijeli z Izraele i Norska

S obrovským úspěchem i zájmem veřejnosti se setkala slavnostní premiéra dokumentárního filmu Na útěku a stejnojmenná výstava Václava Hájka, která se věnuje osudům významného opavského podnikatele Davida Weinsteina a jeho rodiny.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 41