Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta

Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta (EVVO) vede k myšlení a jednání, které je v souladu s životním prostředím tak, aby se udržela jeho kvalita i pro budoucí generace.

Kontaktním pracovníkem pro koordinaci environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty ve školách a školských zařízeních v Opavě je:

Kalendář akcí

14.10.2018  13:00

Tak jako v předešlých letech i letošní říjen se ponese v duchu oslav Dne stromů, svátku, který vznikl již v polovině 19. století ve Spojených státech, konkrétně v Nebrasce. Tamější krajina byla popisována jako krajina „bez stromů“. Jeden z prvních osadníků této oblasti – J.

22.4.2018  13:00

Den země se každoročně koná 22. dubna ve více než 190 zemích světa. Dnešní svátek má základ v oslavách Země, které se pořádaly o jarní rovnodennosti, tedy 21. března a oslavovaly příchod jara.

22.10.2017  13:00

Den stromů, mezinárodní svátek, který se slaví ve více jak 40. zemích světa již od 19.

Auto

22.9.2017  00:00  Ekoakce

Pozor. Z důvodu nepřiznivé předpovědi počasí se akce v sobotu 23. září ruší. Děkujeme za pochopení.

 

Výstava Příběhy české přírody logo

11.5.2017  08:00  Ekoakce

V české přírodě se každý den odehrávají neopakovatelné příběhy. Dramata, komedie, detektivky, záhady... Často v nich hraje důležitou roli člověk.

 

Zobrazit archív akcí

Zprávy

den země opava 2019
Opava již po deváté oslaví Den Země

Na Den Země se letos můžete těšit v neděli 28. dubna od 13 do 18 hodin v Janáčkových sadech a na náměstí Osvoboditelů. V rámci Dne Země bude již od 10. dubna probíhat řada doprovodných akcí, například exkurze, výstavy a komentované prohlídky.
Město vybavilo školní zahrady krmítky pro ptáčky

Poté, co se v opavských parcích objevila veřejná krmítka, projevily opavské školy velký zájem mít svá vlastní krmítka také na školních zahradách. Město se rozhodlo prosbu vyslyšet, zmapovalo požadavky a nechalo krmítka vyrobit.
Veřejných krmítek už je osm

Poslední listopadový týden do opavských parků přibyla další veřejná krmítka.
Stomy svobody 2018

V říjnu jsme si připomínali 100. let od založení Československé republiky. K tomuto významnému výročí byla po celé zemi připravena celá řada nejrůznějších výstav, pietních aktů a dalších akcí. Jednou z nich bylo i sázení Stromů svobody.
Podzimní výsadby - Remíz na Svaté Anně a Zelené hradby

V pátek 2. 11. děti opavských základních škol a stacionáře Domovinka rozšířili remíz na Sv. Anně o 300 keřů. Počasí vyšlo jako na objednávku a děti se pustili do práce s takovou vervou, že vysázeli vše a ještě v kratším čase, než jsme počítali.
Zobrazit archív zpráv