Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta

Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta (EVVO) vede k myšlení a jednání, které je v souladu s životním prostředím tak, aby se udržela jeho kvalita i pro budoucí generace.

Kontaktním pracovníkem pro koordinaci environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty ve školách a školských zařízeních v Opavě je:

Kalendář akcí

22.4.2018  13:00

Den země se každoročně koná 22. dubna ve více než 190 zemích světa. Dnešní svátek má základ v oslavách Země, které se pořádaly o jarní rovnodennosti, tedy 21. března a oslavovaly příchod jara.

22.10.2017  13:00

Den stromů, mezinárodní svátek, který se slaví ve více jak 40. zemích světa již od 19.

Auto

22.9.2017  00:00  Ekoakce

Pozor. Z důvodu nepřiznivé předpovědi počasí se akce v sobotu 23. září ruší. Děkujeme za pochopení.

 

Výstava Příběhy české přírody logo

11.5.2017  08:00  Ekoakce

V české přírodě se každý den odehrávají neopakovatelné příběhy. Dramata, komedie, detektivky, záhady... Často v nich hraje důležitou roli člověk.

 

Zobrazit archív akcí

Zprávy

ZŠ Šrámková získala finanční prostředky na ozdravné pobyty

Základní škola  Šrámkova byla úspěšná s podáním žádosti o poskytnutí finančních prostředků ze Státního fondu životního prostředí ČR ve výši 252 000,- Kč na uskutečnění ozdravného pobytu žáků.
Evropský týden mobility přiblíží druhy dopravy

Opava se i letos zapojí k mezinárodní akci Evropský týden mobility. Ten se bude již tradičně konat ve dnech 16. – 22.
Mladí zastupitelé diskutovali o udržitelném rozvoji

Konferenci o Cílech trvale udržitelného rozvoje, na základě inspirace ze své cesty do Španělska, uspořádalo pro žáky 7. a 8. tříd Opavské zastupitelstvo dětí a mládeže (OZDM).
Lípa svobody z roku 1933

Celý letošní rok se nese ve znamení oslav stého výročí vzniku samostatné Československé republiky.  K tomu významnému výročí se váže spoustu, ať už místních či celorepu
Co skývají opavské parky?

„Co skrývají opavské parky?“ je název opavského questu, neboli hledačky, který si mohou občané Opavy i turisté nově vyzkoušet.  Tato hra určená jak dětem, tak dospělým,
Zobrazit archív zpráv