Firma provede definitivní opravu plynové přípojky na Krnovské

Firma provede definitivní opravu plynové přípojky na Krnovské

Hasič měří koncentraci unikajícího plynu. Snímek vznikl při havárii 20. října.

Po nedávném překopnutí plynové přípojky na Krnovské ulici v Opavě mohou lidé v těchto místech stále cítit zbytky uniklého plynu. Poškozené potrubí se postupně odvětrává a proto si lidé stěžují na typický zápach. Hasiči a plynaři však místo několikrát kontrolovali a žádné nebezpečí podle nich nehrozí.

Od pátku 2. listopadu začne specializovaná firma provádět snad již definitivní opravu poničené přípojky. V zatravněném pásu na náměstí Republiky dělníci provedou výkopové práce a poté dojde k definitivnímu vyřešení náročného technického problému. Z tohoto důvodu bude v pondělí 5. či v úterý 6. listopadu na krátkou dobu odpojen blízký panelový dům od topení, plyn na vaření bude fungovat bez omezení. V pátek 2. listopadu by jeho obyvatelé měli dostat letáky, které je o případné odstávce budou informovat. Na silnici by se už žádné výkopové práce provádět neměly.

Toto řešení plynaři zvolili proto, aby nedošlo k výraznějšímu přerušení dodávky plynu ve větší části Opavy.

Rekonstrukci Krnovské ulice, při níž došlo k porušení plynové přípojky, neprovádí město. Radnice tak nemá na jednotlivé práce vliv, s investorem se však snaží jednat. Podle domluvy by provoz na Krnovské měl být obnoven 12. listopadu, nejpozději 19. listopadu: Termín dokončení je závislý na počasí. V souvislosti s rizikovým utkáním SFC Opava – FC Baník se v neděli 11. listopadu na ulici Krnovské nebude nacházet žádné přechodní dopravní značení, a to i za situace, kdy nebude Krnovská zcela opravena. Výstupné části budou označeny reflexním nástřikem. Po zápasu se přechodné dopravní značení na místo vrátí.

Zprávu z 20. října o překopnutí plynové přípojky najdete zde.

Roman Konečný, tiskové oddělení