Městský útulek děkuje všem dárcům

Městský útulek děkuje všem dárcům

Velké poděkování patří všem organizacím i jednotlivcům, kteří pomáhají zvířatům bez domova a darují příspěvek či věcný dar Městskému útulku. Jeho pracovníci zde v loňském roce přijali granule pro psy a kočky, piškoty, konzervy a další pamlsky v hodnotě přesahující 460 tisíc Kč, více než 35 tisíc Kč pak zařízení získalo jako finanční dar.

Všech darů, ať jsou v jakékoliv výši, si velice vážíme. Je to pro útulek veliká pomoc,“ uvedla mluvčí opavského magistrátu Lada Dobrovolná. Peníze je možné poslat na účet útulku 19-1842619349/0800 v.s. 9209000001 nebo je anonymně vložit do pokladničky umístěné v tomto zařízení. V kasičce se vloni nasbíralo necelých 9 tisíc korun. Po 12 tisících věnovaly shodně firmy Opatherm a Escon. Hmotné dary v podobě krmiva od společnosti Mars dosáhly hodnoty téměř 57 tisíc korun. Opavská kulturní organizace ve spolupráci s kapelou Clownfish připravila opět charitativní koncert, z jehož výtěžku zakoupila přibližně 2,5 metráku granulí pro psy. Také zákazníci hypermarketu Globus Opava měli možnost v rámci akce "Pomozte zvířatům" zakoupit krmivo pro psy a kočky a ponechat je v prodejně v bedně vyhrazené pro tento účel. 

Útulek v Městských sadech má běžnou kapacitu 34 zvířat. Výjimečně na přechodnou dobu zde lze umístit v zimním období 45 a v létě pak až 65 zvířat. Postaven byl v roce 1997, původně pouze za účelem umísťování nalezených psů. Později zde byly provedeny úpravy, aby se zde mohlo v menší míře pečovat i o nalezené nebo odchycené kočky.