Nechte si zdarma vyšetřit znaménka

Nechte si zdarma vyšetřit znaménka

Podezřelé pigmentové skvrny či znaménka si můžete nechat zkontrolovat odborníky a to bezplatně v rámci kampaně Spolu proti melanomu. Tu pořádá stejně jako v předešlých dvou letech Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) v pondělí 3. června na Horním náměstí.  Lékaři tady budou provádět vyšetření ve speciálním stanu s potřebným soukromím a to v době od 10 do 17 hodin. Zkontrolovat kůži si mohou nechat všichni zájemci bez omezení věku a bez ohledu na to, u které zdravotní pojišťovny jsou registrováni.

Smyslem neziskového vzdělávacího programu Spolu proti melanomu je upozornit na nebezpečí zvyšujícího se výskytu melanomu a na nutnost prevence. Zhoubný melanom totiž patří mezi nejzhoubnější druhy rakoviny, neboť začíná relativně brzy metastazovat do dalších částí a orgánů lidského těla. Proto je životně důležité odhalit nemoc včas,“ vysvětlila mluvčí ČPZP Elenka Mazurová a dodala, že podle statistik zemře na zhoubný melanom kůže ročně 340 až 400 osob.

Nad akcí, která kromě Opavy proběhne také v dalších 14 městech po celé České republice, převzal záštitu primátor města Tomáš Navrátil. Více informací najdete na webových stránkách kampaně www.spoluprotimelanomu.cz.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí