Co se děje?

Pozvánka na zasedání zastupitelstva

Druhé zasedání Zastupitelstva statutárního města Opavy se uskuteční v pondělí 17. prosince 2018 od 09:00 hodin v Kulturním domě Na Rybníčku v Opavě. Bod dotazy, připomínky a podněty občanů města bude od 13:00 do 13:30 hodin.
Výzva pro pořadatele kulturních akcí v nočních hodinách

Stejně jako v minulých dvou letech budeme i letos připravovat úpravu vyhlášky o nočním klidu. Jedná se o vyhlášku, která mimo jiné vyjmenovává akce, u nichž je stanovena výjimka z rušení nočního klidu. Nahlásit je můžete prostřednictvím e-mailu.
Návrh rozpočtu na rok 2019

Až do 13. prosince můžete písemně posílat své dotazy a připomínky k návrhu rozpočtu statutárního města Opavy pro rok 2019. Zastupitelé budou rozpočet projednávat 17. prosince.
Informace pro podnikatele

K 1.12.2018 nabude účinnosti nový zákon č. 171/2018 Sb., který obsahuje změny ohledně živnostenského zákona. Změna spočívá v zavedení nové vázané živnosti s předmětem podnikání „Činnost samostatných likvidátorů pojistných událostí“.
Unikátní sbírka starožitností se představí Opavanům

Unikátní veřejná umělecká a historická sbírka s tematikou Opavy se představí veřejnosti, a to pod názvem Expozice Opava/Troppau. Otevřena bude ve 4. patře budovy Hlásky, a to od 3. prosince každé pondělí až pátek od 16 do 20 hodin.
Vstup na stavbu obchvatu je nebezpečný

Stavba severního obchvatu města láká spoustu diváků. Stavbaři však upozorňují na to, že zde hrozí nebezpečí, proto je zde zákaz vstupu. ŘSD zveřejňuje aktuální záběry a videa ze stavby na webu a na sociálních sítích.
Máte stále zájem o nádobu na bioodpad?

V rámci Opavy již došlo k distribuci nádob na bioodpad. Ti, kteří nebyli doma, si ji mohou vyzvednout přímo v Technických službách Opava na Těšínské ulici. Pro hnědou popelnici si rovněž mohou přijet i další zájemci.
Svoz bioodpadu skončí v půlce prosince, obnoví se podle počasí

Svoz nádob s bioodpadem v Opavě a městských částech skončí v pátek 14. prosince. Poté bude zimní přestávka, kdy se tento druh odpadu vyvážet nebude. Svoz bude obnoven podle počasí, nejpozději však 1. dubna.
Zimní údržba komunikací

Technické služby jsou připraveny na zimní sezónu. Údržba se může provádět v období mezi 1. listopadem a 31. březnem. Plán počítá s víceméně stejným systémem jako v předchozích letech.
Máte od města vypůjčený kompostér? Může být už váš

Patříte mezi Opavany, kteří si před pěti lety půjčili od města kompostér? Pokud vyplníte písemnou žádost o darování a podepíšete darovací smlouvu, bude váš. Na konci měsíce října totiž končí udržitelnost projektu.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 36