Co se děje?

Hřbitov je na Dušičky déle otevřen a více se hlídá

Městský hřbitov na Otické ulici má od 26. října do 3. listopadu otevřeno od 7 až do 22 hodin. Ve dne i v noci se v areálu hřbitova i v jeho okolí pohybují hlídky policistů a strážníků, které chrání zdraví i majetek návštěvníků.
Výročí vzniku Československa

Opavané si mohou připomenout 101. výročí založení Československa i na setkání, které se uskuteční v pondělí 28. října v 10 hodin u pamětní desky T. G. Masaryka na budově Slezské univerzity na Masarykově třídě.
Venkovní výstava se ohlíží za událostmi roku 1989

K událostem listopadu 1989 se vrací panelová výstava Opava ´89 pohledem jednoho města. Venkovní expozice na Horním náměstí začala v pátek 4. října a potrvá do konce listopadu.
Opava 17. listopadu
Opava si připomene 30. výročí sametové revoluce

Na oslavu Dne boje za svobodu a demokracii v neděli 17. listopadu připravilo město hned několik akcí. Můžete se těšit na lampionový průvod, pěvecký sbor Domino, koncert Dagmar Voňkové nebo se projet speciálním dobovým trolejbusem.
Vytipujte vhodná místa pro deratizaci

Město Opava každý rok provádí na svém území deratizaci. Jedna již proběhla na jaře a druhá je připravena v říjnu, konkrétně 17., 25. a 31. října. Místa hubení nechtěných hlodavců můžete vytipovat také vy.
I stromy mají svůj svátek

V měsíci říjnu stromy slaví svůj svátek a oslavy letos nevynechává ani město Opava. Jednotlivé akce se uskuteční od 5. do 26. října. Dvě závěrečné akce budou patřit dětem.
Památky jako malované se představí na výstavě

Památky jako malované je výtvarná soutěž pro děti, kterou Opava připravila u příležitosti Dnů evropského dědictví. Obrázky budou od 7. do 25. října vystaveny v OD Breda & Weinstein. Vernisáž se uskuteční v pondělí 7. října v 17 hodin.
Kraj začne opravovat Olomouckou ulici v Opavě

Krajský úřad rozhodl o tom, že se od pondělí 16. září začne opravovat Olomoucká ulice v Opavě. Opravovat se bude po etapách a naprostá většina prací by měla být bez omezení provozu.
Radniční kavárna k pronájmu

Kavárna, která je součástí budovy opavské radnice na Horním náměstí, hledá nového nájemce. Současnému nájemci, který kavárnu provozuje pod názvem Kramer, končí nájemní smlouva. Volná bude od začátku příštího roku.
Máte zájem o bionádobu? Přihlaste se

Město Opava zavedlo v loňském roce svoz bioodpadu. Pokud máte zájem o nádobu na bioodpad, je stále možné ji získat. Podmínky včetně formuláře, důležitých kontaktů i toho, co patří do bionádoby, najdete v tomto odkaze.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 39