Co se děje?

Křest nové knihy o opavských kavárnách

Křest publikace Nad šálkem kávy se uskuteční ve středu 21. listopadu v sále Knihovny Petra Bezruče od 18 hodin. Kniha i kalendáře na rok 2019 budou na místě k zakoupení a od následujícího dne k dostání v Turistickém informačním centru.
Vstup na stavbu obchvatu je nebezpečný

Stavba severního obchvatu města láká spouustu diváků. Stavbaři však upozorňují na to, že zde hrozí nebezpečí, proto je zde zákaz vstupu. ŘSD zveřejňuje aktuální záběry a videa ze stavby na webu a na sociálních sítích.
V Opavě vznikne nová jednosměrka

Řidiči si budou muset zvyknout na nový jednosměrný provoz. Ten začne platit zhruba od poloviny listopadu na ulici Na Nábřeží. Odbor dopravy zjednosměrněním ulice reagoval na požadavky občanů.
Unikátní výstava o první republice zavítá do Opavy

Výstavu pořádá Akademie věd ČR a představí veřejnosti dosud nepříliš známé okolnosti a fakta ohledně vzniku a vývoje Československé republiky, její vzestupy, pády a významné milníky. V Opavě bude od 7. do 28. listopadu, a to před kavárnou Kramer.
Máte stále zájem o nádobu na bioodpad?

V rámci Opavy již došlo k distribuci nádob na bioodpad. Ti, kteří nebyli doma, si ji mohou vyzvednout přímo v Technických službách Opava na Těšínské ulici. Pro hnědou popelnici si rovněž mohou přijet i další zájemci.
Svozové dny bioodpadu

Technické služby Opava již stanovily svozové dny bioodpadu. Rozdělení zimního a letního svozu pro Opavu a městské části najdete uvnitř této zprávy.
Zimní údržba komunikací

Technické služby jsou připraveny na zimní sezónu. Údržba se může provádět v období mezi 1. listopadem a 31. březnem. Plán počítá s víceméně stejným systémem jako v předchozích letech.
Opava se 17. listopadu opět rozsvítí lampiony

Den boje za svobodu a demokracii nabídne v Opavě propojení vzpomínek a kulturních zážitků. Od 17 hodin nebude chybět ani tradiční lampionový průvod, po něm pak koncert Vladimíra Merty.
Máte od města vypůjčený kompostér? Může být už váš

Patříte mezi Opavany, kteří si před pěti lety půjčili od města kompostér? Pokud vyplníte písemnou žádost o darování a podepíšete darovací smlouvu, bude váš. Na konci měsíce října totiž končí udržitelnost projektu.
Technické služby prodlouží možnost výdeje bio nádob

Technické služby prodloužily dobu, po kterou si občané, kteří nebyli při rozvodu bionádob doma, mohou tyto nádoby vyzvednout. Výdej bude každé pondělí od 7 do 17 hod., a to až do 26. listopadu.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 36