Co se děje?

Pozvánka na zasedání zastupitelstva 22. února

Opavští zastupitelé se sejdou v mimořádném termínu a to 22. února v 10.00 hodin v zasedací místnosti rady města v přízemí Hlásky. Jediným bodem jednání bude SFC Opava.
Výzva pro prodejce na Velikonoční trhy 2019

Město hledá prodejce na Velikonoční trhy, které se letos uskuteční od 4. do 18. dubna na Dolním náměstí. Chybět nebude bohatý kulturní program. Nabídky na jednotlivé stánky mohou prodejci zaslat do 15. února 2019.
Zažádejte si o dotaci na obnovu kulturních památek

Město Opava ve spolupráci s Ministertvem kultury vyhlašují další výzvu k předkládání žádostí o finanční příspěvek z programu Podpora obnovy kulturních památek. Žádosti je možné podat do 28. 2. do 13 hodin. Celkem je vyčleněno 807 tisíc korun.
Reprezentační ples města Opavy

V Kulturním domě Na Rybníčku se v sobotu 23. února uskuteční Reprezentační ples města, na kterém nebude chybět kulturní program, bohatá tombola i fotokoutek. Vstupenky koupíte od 23. ledna v Turistickém informačním centru.
Své Nápady pro Opavu můžete přihlásit do konce února

Až do konce února můžete přihlásit své projekty do 3. ročníku Nápadů pro Opavu, participativního rozpočtu, prostřednictvím kterého můžete navrhovat, co postavit či opravit ve svém okolí. Město na projekty uvolnilo 1,2 milionu korun.
Město soutěží ve sběru elektrozařízení. Pomoci můžete i vy!

Společnost Elektrowin vyhlásila soutěž Hejbni s elektrem pro lepší život. Až do konce března 2019 bude tak i Opava cílit na vytřídění co největšího množství elektrospotřebičů. K vítězství tak můžete přispět i vy.
Opava bude v roce 2019 hospodařit s částkou téměř 1,07 miliard

Zastupitelé na svém zasedání 17. prosince schválili klíčový dokument pro hospodaření města na příští rok. Ten je sestaven jako vyrovnaný s částkou cca 1,07 miliardy na stránce příjmů i výdajů. V dokumentu najdete i seznam schválených investičních akcí.
Výzva pro pořadatele kulturních akcí v nočních hodinách

Stejně jako v minulých dvou letech i letos město připravuje úpravu vyhlášky o nočním klidu. Ta mimo jiné vyjmenovává akce, u nichž je stanovena výjimka z rušení nočního klidu. Nahlásit je můžete do konce ledna prostřednictvím e-mailu.
Informace pro podnikatele

K 1.12.2018 nabude účinnosti nový zákon č. 171/2018 Sb., který obsahuje změny ohledně živnostenského zákona. Změna spočívá v zavedení nové vázané živnosti s předmětem podnikání „Činnost samostatných likvidátorů pojistných událostí“.
Vstup na stavbu obchvatu je nebezpečný

Stavba severního obchvatu města láká spoustu diváků. Stavbaři však upozorňují na to, že zde hrozí nebezpečí, proto je zde zákaz vstupu. ŘSD zveřejňuje aktuální záběry a videa ze stavby na webu a na sociálních sítích.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 36