Co se děje?

Mince v MHD skončí, platit se bude aplikací či kreditkou

Kritizovaný odbavovací systém v opavské MHD, kdy cestující musí za jízdu zaplatit přesnou částku mincemi, brzy skončí. Cestující budou moci nově zaplatit i prostřednictvím mobilní aplikace, bankovní karty nebo papírové jízdenky.
Farmářské trhy v Opavě
Farmářské trhy v Opavě začínají 26. dubna

Letošní farmářské trhy naváží plynule na trhy velikonoční a na Dolním náměstí odstartují v pátek 26. dubna. Můžete se na ně těšit každou středu a pátek od 6.30 do 14 hodin a každou sobotu od 6.30 do 12 hodin na Dolním náměstí až do 9. listopadu.
Vzpomínková akce k osvobození Opavy

Vzpomínková akce k osvobození města Opavy během II. světové války proběhne v úterý 23. dubna v 15.30 hodin na náměstí Osvoboditelů u památníku osvobození. V sobotu 27. dubna bude zdarma přístupná expozice v hrabyňském památníku.
Peugeot 206 HDI
Prodej služebního automobilu

Město Opava nabízí k prodeji služební automobil Peugeot 206 HDI, který byl uveden do provozu v roce 2004. Auto má najeto 126 tisíc km. Znalecká cena je 28 tisíc korun. Lhůta pro podání nabídky je do 30. dubna 2019 do 12:00 hodin.
Hledáme prodejce na akci Město vítá léto

Město Opava hledá prodejce občerstvení na akci Město vítá léto, která proběhne 21. a 22. června v parku za Slezankou. V rámci programu, který je zdarma, vystoupí kapely Yo Yo Band, Xindl X, Poetika či interpreti Věra Martinová a Michal Hrůza.
Opava již po deváté oslaví Den Země

Na Den Země se letos můžete těšit v neděli 28. dubna od 13 do 18 hodin v Janáčkových sadech a na náměstí Osvoboditelů. V rámci Dne Země bude již od 10. dubna probíhat řada doprovodných akcí, například exkurze, výstavy a komentované prohlídky.
Zrekonstruované kino Mír hledá nájemce

Rozsáhlou rekonstrukcí došlo ke zhodnocení kina, které dnes návštěvníkům nabízí mnohem komfortnější zázemí. Radní se proto shodli na tom, že by měla být znovu vyhlášena i soutěž na nájemce. Nabídky je možné posílat do 20. května.
Při výstupu na Hlásku můžete navštívit také novou expozici

Radniční věž Hláska, odkud je nádherný pohled do okolí, se poprvé veřejnosti otevře v sobotu 6. dubna. V čase 10 až 17 hodin bude přístupná každou sobotu až do září. Novinkou je zpřístupnění expozice Opava/Troppau, a to každou první sobotu v měsíci.
O akcích po 22. hodině najdete informace na úřední desce

Stejně jako v minulých letech byla schválena výjimka pro akce konané v době nočního klidu, tedy od 22. hodiny večerní do 6. hodiny ranní. Jejich seznam můžete najít ve vyhlášce, nejpozději 5 dní před akcí musí být také zveřejněny na úřední desce.
Dodržujte vyhlášku o hluku

S obdobím jara začínají lidé pracovat na svých zahrádkách či opravách domů. Právě v této době se množí stížností na nedodržování vyhlášky o ochraně nočního klidu a regulaci hlučných činností.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 38