Co se děje?

Změny v příměstské dopravě na Opavsku

Příměstskou autobusovou dopravu na Opavsku čeká od 9. června zásadní změna. Nově bude tuto službu zajišťovat ČSAD Vsetín, která vyhrála krajem vyhlášenou soutěž na 10 let. Většina linek bude jezdit po stejných trasách a se stejnými čísly jako doposud.
Oznámení o prodeji služebního vozidla

Magistrát města Opavy nabízí k prodeji služební vozidlo Peugeot 206. Auto je pojízdné, interiér i exteriér je však značně opotřebovaný. Minimální cena je 10 tisíc korun, lhůta podání nabídek je 11. července 2019 do 12:00 hod.
Město vítá léto 2019

Park za Slezankou po roce opět ožije! V pátek 21. a sobotu 22. června zde proběhne akce Město vítá léto, která všechny přítomné navodí na blížící se Opavské léto zábavy. Město vítá léto bude pilotní akcí, na které návštěvníci dostanou nápoje ve vratných kelímcích.
Opravy a výstavba silnic omezí dopravu na několika ulicích

Opavu čeká vlna oprav silnic. Opravovat se budou Hradecká či Pekařská ulice, na Rolnické se pak bude stavět nové napojení na budovaný severní obchvat města. Silnice se opravuje i ve Vlaštovičkách.
Výzva pro prodejce na Opavské léto zábavy

I v letošním roce město Opava připravuje sérii letních akcí, které oživí centrum města v průběhu července a srpna. V této souvislosti město vyhlašuje výzvu k podávání nabídek na pronájem prostoru pro prodej občerstvení. Výzva trvá do 14. června.
Koupaliště se chystá na sezónu

Na koupališti v Městských sadech v těchto dnech finišují přípravné práce před zahájením letošní sezóny. Plovárna se veřejnosti otevře v neděli 16. června, vstupné zůstává stejné jako vloni.
Sečení trávy ovlivňují klimatické podmínky

Přetrvávající sucho a rychlé ubývání hmyzu z krajiny vedou radnice napříč republikou k omezování sečení trávy na území města. Harmonogram sečení ovlivňují také klimatické podmínky, opožďuje se například i kvůli vytrvalému dešti.
Prázdninový provoz mateřských škol

O prázdninách dojde k omezení provozu mateřských škol. Rodiče mají možnost umístit své dítě do náhradní školky. K tomu je však potřeba vyplnit žádost, kterou si rodič vyzvedne ve své školce.Termín pro podání žádosti je od 13. do 31. května.
Pronájem bytů
Město pronajme byty

Opavská radnice nabízí zájemcům o bydlení 5 volných bytů. Jedná se o byty na adresách: Horní náměstí 35, Hrnčířská 15, Jateční 10a, Krnovská 30 a Masarykova třída 25. Otevírání obálek s žádostmi proběhne na Hlásce 10. června ve 14 hodin.
Volby do Evropského parlamentu
Informace pro volební strany o výlepu plakátů

Ve dnech 24. a 25. května proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební strany budou mít možnost vylepit své plakáty na volební kostky, které budou 6. a 7. května rozmístěny na území města Opavy.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 38