Hláska

Hláska 12/2019

V posledním zpravodaji roku 2019 se mimo jiné dočtete, že město zřizuje Portál občana, že radniční kavárna bude mít nového nájemce, že univerzita otevřela unikátní sférickou projekci. Dozvíte se také tipy na vánoční dárky. Nechybí ani tentokrát velký přehled akcí během vánočních trhů, adventu i v závěru roku. Součástí Hlásky je také příloha Moje Opava. Dvoustrana je pak věnována dvěma výročím - 30 letům svobody skautů a 95. od založení ZUŠ Opava. Školství, sociální služby i sport zaplnily další strany městského zpravodaje.
Změna distribuce zpravodaje Hláska

Na jaře jsme zahájili spolupráci s firmou Česká distribuční, která roznáší zpravodaj do vašich domácností. Vaše reklamace na nedoručení bereme vážně, ovšem situaci nelze okamžitě, proto vás prosíme o trpělivost. Na začátku roku by se situace měla zlepšit.
Hláska 11/2019

V listopadovém vydání zpravodaje Hláska se mimo jiné dočtete, že se rozšiřuje vánoční výzdoba, že se jezdí po první části obchvatu, že Svatomartinské víno ochutnají lidé hned na dvou akcích, kde se staví zelená střecha, kdy skončí farmářské trhy. Tematickou dvoustranu věnujeme akcím, jež se konají v rámci výročí sametové revoluce. Kulturní strany jsou věnovány nové publikaci Opavská NEJ, dvěma premiérám Slezského divadla, šedesátému výročí Opavského filmového klubu či pozvánce na Vánoční trhy Opava, které začínají 25. listopadu. Nechybí ani zprávy ze školství a sociální oblasti. To vše čtěte také on-line!
Hláska 10/2019

V říjnové Hlásce se dozvíte, že: se otevírá první část severního obchvatu; po deseti letech se zvýší nájem v městských bytech; stromy oslaví svůj svátek; budete si moci lámat hlavu nad hrami a hlavolamy; Charitu Opava čeká velké stěhování. Tematické strany se věnují výjimečným ženám – Zdence Tomáškové a Hedvice Hlaváčové; a také výročí, které slavily školy ZŠ Boženy Němcové a Střední průmyslová škola stavební i opavští šachisté. Ani tentokrát nechybí mnoho kulturních pozvánek, zpráv ze sociální oblasti, školství i sportu a také nabitý Kalendář akcí. To vše čtěte také on-line!
Hláska 09/2019

V zářijové Hlásce se mimo jiné dozvíte více o nových obrazovkách, záměru prodeje či pronájmu budovy Slezanky, kdy proběhne týden mobility či sbírka Kola pro Afriku, jak se město připravuje na změny klimatu, že Opavou bude jezdit nový elektromobil, kde se budete moci vypsat, z čeho blázníte. Ve druhé čtvrtletní příloze vám přiblížíme festival Bezručova Opava, přečtete si v ní rozhovor s 1. náměstkyní primátora Hanou Brňákovou, článek o obchvatu města a představíme vám Milostovice. Na dalších stranách Hlásky nechybí informace z kultury, školství, sociální oblasti či sportu - například pozvánky na Dny evropského dědictví či Sportovní festival. Navíc vám přinášíme velký přehled zájmových kroužků a kurzů. To vše čtěte také on-line!
Hláska 07-08/2019

V prázdninovém vydání Hlásky se dočtete například o změně tarifu MHD, jaký pták inspiroval nové pojmenování ulice, kdo získal Cenu primátora města a Merkurova křídla, kde vzniká smyslový chodníček. Tematické strany vám přiblíží jednak, jak se chovat při mimořádných událostech, a také jaké změny doznaly dotační programy. Na několika stranách vám přinášíme tipy, jak a kde si užít prázdniny. Dozvíte se rovněž nejnovější informace z kultury, školství, sociální oblasti a také sportu. To vše čtěte také on-line!
Hláska 06/2019

V červnové Hlásce můžete poprvé nahlédnout do čtvrtletníku Naše Opava, kde si přečtete rozhovor s primátorem města, co je v plánu vybudovat ve městě, představujeme městskou část Malé Hoštice i nově otevřený Müllerův dům. Na dalších stránkách Hlásky se dozvíte, jak může město pomoci s Bredou, že sucho vede k omezení sečení trávy, kdy se otevře koupaliště, jaký program nabídne Město vítá léto. Tematické strany se věnují dopravě – dopravním omezením, novinkám v MHD i v příměstské dopravě. Ani tentokrát nechybí pestrá nabídka informací z kultury, školství, sociálních služeb či sportu. To vše také on-line!
Hláska 05/2019

Květnová Hláska informuje o nové aplikaci, díky které zaplatíte v MHD, o Nápadech pro Opavu 2019, o Opavském dnu dětí či se dočtete, kdy na trať vyrazí Hvozdnický expres. Nechybí pozvánka na letošní Opavský majáles, na happening Základní umělecké školy, Slezskou muzejní noc, festival studentských filmů Opavský páv. Jako každý měsíc je připraven přehledný kalendář akcí, zprávy ze školství, sportu a sociálních služeb. Na tematických stranách přinášíme obsáhlou nabídku letních pobytů a táborů pro vaše děti. To vše také on-line!
Hláska 04/2019

V dubnové Hlásce, která je také on-line, se dočtete, na jaké akce město rozdělilo finance ze závěrečného účtu 2018, co nového uvidíte při výstupu na Hlásku, co vše nabídnou festival Další břehy, velikonoční a farmářské trhy, Týden slezské kuchyně, Den Země či kdo nově šéfuje Městské policii a Městskému dopravnímu podniku Opava. Nechybí zprávy ze sociálních služeb, školství, pozvánky na další kulturní akce a také mnoho ohlédnutí za sportovními událostmi.
Hláska 03/2019

Třetí Hláska roku 2019 vám nabízí články z dění na radnici. Mimo jiné se dočtete o setkání opavského a ratibořského primátora, kdy můžete s vedením radnice přijít diskutovat, jaký je vývoj ve stavbě obchvatů, že zastupitelstva bude možné sledovat on-line, jaké tajemství ukrývá vesmír a strop kina Mír či koho můžete nominovat na Merkurova křídla. Na začátku dubna bude obnoven svoz bioodpadu a my vám již nyní přinášíme přehled, kdy přijedou do vaší ulice. Tematické strany se věnují žákům roku 2018. Nechybí mnoho informací z kultury, školství, sociálních služeb a vaše pravidelné oblíbené rubriky. To vše čtěte také on-line!

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 9