Hláska

Hláska 02/2019

V únorové Hlásce se dočtete o návštěvě mexické velvyslankyně, o setkání s podnikateli, o unikátní hrobce, jaká jména byla vloni populární, seznámíme vás s výsledky Tříkrálové sbírky, pozveme vás na Reprezentační ples města. Nechybí přehled opavských středních škol. Připravili jsme pro vás rozhovor s ředitelem Charity Opava Janem Hanušem a připraveny jsou také informace z kultury, školství, sociálních služeb i sportu. On-line verze k dispozici!
Hláska 01/2019

V první Hlásce roku 2019 se dozvíte, jaký má město schválený rozpočet a investiční akce, kolik peněz bylo uvolněno v rámci Nápadů pro Opavu, seznámíme vás s ojedinělou aplikací, která vás přenese do minulosti. Připravili jsme pro vás přehledný seznam, které se ve městě udály v roce 2018. Pozveme vás na zajímavé kulturní akce, na tříkrálový průvod s velbloudicí a také na 65. výročí Střediska volného času. Na poslední straně je připravena nová rubrika Křížem krážem Opavským Slezskem, ve které vás každý měsíc budeme zvát na krásná místa našeho kraje. To vše čtěte také on-line!
Hláska 12/2018

Prosincovou Hlásku si již nemusíte stahovat, ale dá se také prohlédnout on-line! A co se v ní dočtete? Představujeme vám nové složení zastupitelstva města, dvě nové publikace - jednu o kavárnách, druhou o opavštině. Dozvíte se, kde vyrostly Stromy svobody, jaký strom zdobí letošní vánoční trhy. Zveme vás na Vánoční trhy Opava 2018 a také na akce, které se konají v předvánočním čase. Máme pro vás tipy na vánoční dárky z TIC Opava. Další zajímavé články z kultury, školství, sociálních služeb i sportu si přečtete na dalších stranách.
Hláska 11/2018

V listopadovém vydání Hlásky se můžete dočíst o nových herních prvcích za Slezankou, kdy se bude konat Svatomartinská vinná stezka, kdo si převzal Cenu města, kdy skončí farmářské trhy, také o rozloučení s trolejbusy. Připravili jsme pro vás přehled svozových dnů bioodpadu. Na tematických stranách představujeme novou Expozici Opava/Troppau a dočtete se zde také, o čem je nová kniha Nad šálkem kávy. Nechybí pozvánky na zajímavé kulturní akce. Přečíst si můžete také zprávy z oblasti sociální služeb, školství i sportu.
Hláska 10/2018

V říjnovém zpravodaji se dočtete, že město připravuje plochu pro stavbu rodinných domů, jaké slavnosti se budou konat u příležitosti Mezinárodního dne seniorů, že malé pacienty v nemocnici navštívila hraběnka. Dozvíte se, jaký program bude připraven u příležitosti Dne stromů, kde najdete BrainFitness. Vyzpovídali jsme čerstvého držitele Ceny Petra Bezruče - Petra Rotrekla a jeho ženu Dagmar. Nechybí pozvánky na zajímavé kulturní akce (například: Mezinárodní varhanní soutěž Petra Ebena slaví 40 let. Koná se Týden knihoven, Hradecký slunovrat i Freiplatz a také Malá inventura.) Zavítat můžete také na Festival her a hlavolamů. Přečíst si můžete i zprávy ze školství, sociální oblasti a sportu.
Hláska 09/2018

V zářijovém vydání zpravodaje najdete aktuální informace z radnice – o nádobách na bioodpad, o nové ředitelce Opavské kulturní organice, o možných nových pozemcích v zahrádkářské kolonii, o projektu Opava bez bariér; pozvánky na Evropský týden mobility či na Eko-rallye. Na tematických stranách se dočtete více o 61. ročníku festivalu Bezručova Opava, který začíná již tento víkend, a další tematické strany jsou věnovány velkému přehledu kroužků a kurzů pro děti i dospělé. V kultuře jsou představeny akce v rámci Dnů evropského dědictví, pouliční slavnosti Zažít město jinak a také na co se mohou těšit předplatitelé koncertů vážné hudby, které pořádá město.Ani tentokrát nechybí informace z oblasti sociální, školní či sportovní.
Hláska 07-08/2018

V prázdninové Hlásce se dočtete o projektu zabývajícím se Slezankou, co se děje v prostoru za ní, o jakých problémech ve městě můžete rozhodovat, o rychlostním omezení na Pekařské ulici, že si můžete půjčit knížku z veřejné knihovničky a také o opavské lípě z roku 1933. Tematické strany vám nabídnou tipy na prázdninové akce v Opavě a okolí a také vám seznámí se změnami připravovanými na sídlišti v Kylešovicích. Ani tentokrát nechybí pozvánky na zajímavé kulturní a sportovní události.
Hláska 06/2018

Červnová Hláska vás na tematické dvoustranně seznámí se značkou Opavské Slezsko regionální produkt. Dozvíte se, jaké novinky vás čekají u občanských a řidičských průkazů, které velké hudební hvězdy přivítají v centru léto, na jaké dopravní omezení se musí připravit řidiči, která kniha se věnuje Janu Kubišovi či kdy se můžete vydat na neckyádu. Nechybí pozvánky na kulturní akce, které mají i tento měsíc bohatou nabídku. A dočtete se o studentských a sportovních úspěších. (Autor fotografie na titulní straně Ondřej Pýcha.)
Hláska 05/2018

V květnové Hlásce se mimo jiné dočtete o dopravním omezení na Krnovské, do kdy máte zaplatit poplatek za odpad, jaké oslavy chystají Městské lázně k 50. výročí, jaké Nápady pro Opavu můžete podpořit či kteří pedagogičtí pracovníci získali ocenění. Téma stranu věnujeme třídění odpadu. Nechybí pozvánky na kulturní akce – na výstavu The Burning Man Collection, festival Opavský páv, happening Colours of ZUŠ, klubovou noc FreiPlatz i Opavský majáles. Přinášíme rovněž obsáhlou nabídku letních pobytů a táborů. A mnohem více...
Hláska 04/2018

V dubnové Hlásce se můžete dočíst například o rozsáhlé rekonstrukci kina Mír, kam poputují kola ze ztrát a nálezů, jaký program nabídne Otevírání turistické sezony v Opavě, o Týdnu slezské kuchyně či kdo se stal nejlepším sportovcem Opavska. Nechybí pozvánka na Den Země, festival Další břehy, výstavu o osudech rodiny Breda & Weinstein, Dance Show Opava i na Den mláďat a mnoho dalšího.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 8