Hláska

Hláska 10/2019

V říjnové Hlásce se dozvíte, že: se otevírá první část severního obchvatu; po deseti letech se zvýší nájem v městských bytech; stromy oslaví svůj svátek; budete si moci lámat hlavu nad hrami a hlavolamy; Charitu Opava čeká velké stěhování. Tematické strany se věnují výjimečným ženám – Zdence Tomáškové a Hedvice Hlaváčové; a také výročí, které slavily školy ZŠ Boženy Němcové a Střední průmyslová škola stavební i opavští šachisté. Ani tentokrát nechybí mnoho kulturních pozvánek, zpráv ze sociální oblasti, školství i sportu a také nabitý Kalendář akcí. To vše čtěte také on-line!
Hláska 09/2019

V zářijové Hlásce se mimo jiné dozvíte více o nových obrazovkách, záměru prodeje či pronájmu budovy Slezanky, kdy proběhne týden mobility či sbírka Kola pro Afriku, jak se město připravuje na změny klimatu, že Opavou bude jezdit nový elektromobil, kde se budete moci vypsat, z čeho blázníte. Ve druhé čtvrtletní příloze vám přiblížíme festival Bezručova Opava, přečtete si v ní rozhovor s 1. náměstkyní primátora Hanou Brňákovou, článek o obchvatu města a představíme vám Milostovice. Na dalších stranách Hlásky nechybí informace z kultury, školství, sociální oblasti či sportu - například pozvánky na Dny evropského dědictví či Sportovní festival. Navíc vám přinášíme velký přehled zájmových kroužků a kurzů. To vše čtěte také on-line!
Hláska 07-08/2019

V prázdninovém vydání Hlásky se dočtete například o změně tarifu MHD, jaký pták inspiroval nové pojmenování ulice, kdo získal Cenu primátora města a Merkurova křídla, kde vzniká smyslový chodníček. Tematické strany vám přiblíží jednak, jak se chovat při mimořádných událostech, a také jaké změny doznaly dotační programy. Na několika stranách vám přinášíme tipy, jak a kde si užít prázdniny. Dozvíte se rovněž nejnovější informace z kultury, školství, sociální oblasti a také sportu. To vše čtěte také on-line!
Hláska 06/2019

V červnové Hlásce můžete poprvé nahlédnout do čtvrtletníku Naše Opava, kde si přečtete rozhovor s primátorem města, co je v plánu vybudovat ve městě, představujeme městskou část Malé Hoštice i nově otevřený Müllerův dům. Na dalších stránkách Hlásky se dozvíte, jak může město pomoci s Bredou, že sucho vede k omezení sečení trávy, kdy se otevře koupaliště, jaký program nabídne Město vítá léto. Tematické strany se věnují dopravě – dopravním omezením, novinkám v MHD i v příměstské dopravě. Ani tentokrát nechybí pestrá nabídka informací z kultury, školství, sociálních služeb či sportu. To vše také on-line!
Hláska 05/2019

Květnová Hláska informuje o nové aplikaci, díky které zaplatíte v MHD, o Nápadech pro Opavu 2019, o Opavském dnu dětí či se dočtete, kdy na trať vyrazí Hvozdnický expres. Nechybí pozvánka na letošní Opavský majáles, na happening Základní umělecké školy, Slezskou muzejní noc, festival studentských filmů Opavský páv. Jako každý měsíc je připraven přehledný kalendář akcí, zprávy ze školství, sportu a sociálních služeb. Na tematických stranách přinášíme obsáhlou nabídku letních pobytů a táborů pro vaše děti. To vše také on-line!
Hláska 04/2019

V dubnové Hlásce, která je také on-line, se dočtete, na jaké akce město rozdělilo finance ze závěrečného účtu 2018, co nového uvidíte při výstupu na Hlásku, co vše nabídnou festival Další břehy, velikonoční a farmářské trhy, Týden slezské kuchyně, Den Země či kdo nově šéfuje Městské policii a Městskému dopravnímu podniku Opava. Nechybí zprávy ze sociálních služeb, školství, pozvánky na další kulturní akce a také mnoho ohlédnutí za sportovními událostmi.
Hláska 03/2019

Třetí Hláska roku 2019 vám nabízí články z dění na radnici. Mimo jiné se dočtete o setkání opavského a ratibořského primátora, kdy můžete s vedením radnice přijít diskutovat, jaký je vývoj ve stavbě obchvatů, že zastupitelstva bude možné sledovat on-line, jaké tajemství ukrývá vesmír a strop kina Mír či koho můžete nominovat na Merkurova křídla. Na začátku dubna bude obnoven svoz bioodpadu a my vám již nyní přinášíme přehled, kdy přijedou do vaší ulice. Tematické strany se věnují žákům roku 2018. Nechybí mnoho informací z kultury, školství, sociálních služeb a vaše pravidelné oblíbené rubriky. To vše čtěte také on-line!
Hláska 02/2019

V únorové Hlásce se dočtete o návštěvě mexické velvyslankyně, o setkání s podnikateli, o unikátní hrobce, jaká jména byla vloni populární, seznámíme vás s výsledky Tříkrálové sbírky, pozveme vás na Reprezentační ples města. Nechybí přehled opavských středních škol. Připravili jsme pro vás rozhovor s ředitelem Charity Opava Janem Hanušem a připraveny jsou také informace z kultury, školství, sociálních služeb i sportu. On-line verze k dispozici!
Hláska 01/2019

V první Hlásce roku 2019 se dozvíte, jaký má město schválený rozpočet a investiční akce, kolik peněz bylo uvolněno v rámci Nápadů pro Opavu, seznámíme vás s ojedinělou aplikací, která vás přenese do minulosti. Připravili jsme pro vás přehledný seznam, které se ve městě udály v roce 2018. Pozveme vás na zajímavé kulturní akce, na tříkrálový průvod s velbloudicí a také na 65. výročí Střediska volného času. Na poslední straně je připravena nová rubrika Křížem krážem Opavským Slezskem, ve které vás každý měsíc budeme zvát na krásná místa našeho kraje. To vše čtěte také on-line!
Hláska 12/2018

Prosincovou Hlásku si již nemusíte stahovat, ale dá se také prohlédnout on-line! A co se v ní dočtete? Představujeme vám nové složení zastupitelstva města, dvě nové publikace - jednu o kavárnách, druhou o opavštině. Dozvíte se, kde vyrostly Stromy svobody, jaký strom zdobí letošní vánoční trhy. Zveme vás na Vánoční trhy Opava 2018 a také na akce, které se konají v předvánočním čase. Máme pro vás tipy na vánoční dárky z TIC Opava. Další zajímavé články z kultury, školství, sociálních služeb i sportu si přečtete na dalších stranách.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 8