InCity

Hliník mohou sbírat nejen děti školou povinné

Také letos se mohou školy, které jsou na území správního obvodu obce s rozšířenou působností Opava, zapojit do soutěže ve sběru hliníku. Soutěž, která startuje 1. října, město organizuje již po sedmé.
Herní prvky za Slezankou pobaví i poučí

Ve vnitrobloku za Slezankou se začalo s úpravami v části parku poblíž Popské ulice. Ta bude sloužit primárně dětem. Vyrostou zde dva dřevěné mechanické herní prvky, první bude pracovat s pískem, druhý s vodou.
Další školní jídelna prošla rekonstrukcí

Po loňské rekonstrukci školní kuchyně a jídelny na Šrámkově ulici se letos dočkalo opravy i zařízení školního stravování v Kylešovicích na ulici U Hřiště. Rekonstrukce si vyžádala náklady ve výši cca 10,6 milionu korun.
Domov svaté Kateřiny byl slavnostně otevřen

V říjnu začne seniorům, kteří potřebují celodenní péči, sloužit nový domov vybudovaný z třetího nadzemního podlaží Seniorcentra na Rolnické ulici. Nabízí devět bezbariérových dvoulůžkových a dva jednolůžkové pokoje s kuchyňkou a sociálním zázemím.
Aplikace vám najde volební místnost

Spustili jsme webovou aplikaci, která vám pomůže najít volební místnost. Stačí najet na odkaz, zadat svou adresu nebo kliknout do mapy na vaše bydliště a ihned zjistíte, kde můžete jít volit.
Opravené Kino Mír otevřou Beatles

Kino Mír, které v uplynulých pěti měsících prošlo zásadní rekonstrukcí, bude slavnostně otevřeno ve čtvrtek 4. října v 18 hodin. Jeden ze symbolů Opavy dostal zcela nový háv s využitím původních retro prvků.
V Městských sadech by měl vzniknout in-line areál

Rada města na svém jednání 19. září projednala záměr výstavby nového in-line areálu na ploše v těsném sousedství zahradnictví Technických služeb na Žižkově ulici. Vzniknout by zde měl 200 m klopený ovál a cca 400 m dlouhá dráha.
Město připravuje plochu pro stavbu desítek domků

Zhruba 140 nových rodinných domků postupně vyroste v oblasti u tzv. květinových ulic. Stavět by se mělo po etapách, aby došlo k co nejmenšímu negativnímu vlivu na okolí. Začít by se mohlo do dvou let.
Opavané darovali 374 kol pro Afriku

Opavané ukázali, že mají dobré srdce. Během několika málo hodin věnovali do projektu Kola pro Afriku celkem 374 kol. Darované bicykly poputují do západoafrické Gambie, kde na nich budou děti jezdit do školy.
Město smaže „Slezankový“ úvěr

O zhruba dva a půl roku dříve splatí město úvěr, který si vzalo v dubnu roku 2009. Ušetří tak na úrocích 2, 8 milionu korun. Mimořádnou jednorázovou splátku ve výši cca 90 milionů korun uhradí město z našetřených peněz.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 22