InCity

Výběrové řízení na uvolněné městské byty

Opavská radnice nabízí zájemcům o bydlení 5 volných bytů v městských domech. Otevírání obálek s žádostmi se uskuteční v zasedací místnosti Rady města v přízemí Hlásky 7. října ve 14 hodin.
Magistrát opět zaměstná klienty úřadu práce

Od srpna budou pro město opět pracovat klienti opavského úřadu práce, konkrétně ti, kteří pobírají dávky v hmotné nouzi v rámci tzv. veřejné služby. Podle smlouvy, která je uzavřena na 7 měsíců, může město zaměstnat až 5 desítek občanů.
Okružní křižovatka u Kauflandu bude zprovozněna

V noci z pátku na sobotu 20. července bude zprůjezdněn kruhový objezd mezi Kauflandem a Malými Hošticemi. Stavba byla předána do předčasného užívání a ještě se zde bude pracovat, řidiči tedy musí dbát zvýšené opatrnosti.
vizualizace lávky u Stříbrného jezera
Další krok k revitalizaci Stříbrného jezera

Po řadě intenzivních jednání se město dohodlo z ministerstvem financí na spolufinancování výstavby lávky u Stříbrného jezera. Stavba objektu bude hrazena z 60 % ze státního rozpočtu a ze 40 % z rozpočtu města Opavy.
Město vypsalo záměr prodeje či pronájmu Slezanky

Zájemci o koupi či pronájem objektu bývalého obchodního centra Slezanka mohou své nabídky zaslat do 30. září do 13 hodin na podatelnu magistrátu na Horním náměstí. Přesné podmínky obou záměrů jsou zveřejněny v příloze tohoto souboru.
Oblíbenost turistické oblasti Opavské Slezsko stále roste

V loňském roce se v turistické oblasti Opavské Slezsko ubytovalo o 26,4 % více turistů než v roce předešlém, celkově téměř 85 tisíc hostů. Jedná se o největší nárůst návštěvníků v rámci všech oblastí Moravskoslezského kraje,
Po chodníčku v Městských sadech bosýma nohama

V nejbližších dnech vyroste v areálu Městských sadů nedaleko jezírek smyslový chodníček pro bosou chůzi. Návrh na jeho vytvoření podali Opavané na loňském červnovém Fóru Zdravého města.
Ve školách se bude pracovat i o prázdninách

V těchto dnech budou ukončeny práce na rekonstrukci základní školy Otická, která probíhala již od loňského léta a město vyšla na bezmála 40 milionů korun. Během prázdnin se pak bude pracovat hned na několika školách.
Ředitelkám mateřských škol se navýší plat

Opavští radní na svém zasedání odsouhlasili, že si ředitelky mateřských škol platově polepší a to od počátku nového školního roku. Doposud byly zařazeny v desáté platové třídě, nyní postoupí do třídy jedenácté.
Burzovní nákup energií šetří městu miliony

Město Opava nakoupilo elektřinu a plyn na příští rok opět na Českomoravské komoditní burze Kladno. Výsledkem je snížení energetických nákladů o cca 2,3 milionu korun oproti stávajícím cenám.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 28