InCity

Reklamní partner na účet města dohodnutých 18 milionů nesložil

Vedení města se bude soudní cestou domáhat dlužné částky, která nebyla uhrazena fotbalovému klubu SFC za reklamní plnění. Město ve sporu zastupuje advokátní kanceláře AGM Partners, která situaci vysvětluje v tiskové zprávě.
Do školek se hlásí na šest stovek dětí

Tento týden proběhly zápisy dětí do mateřských škol zřizovaných městem Opava. Jejich kapacity jsou dostačující pro všechny děti, kterým školský zákon zajišťuje přednostní přijetí, tedy ty, které před začátkem školního roku dosáhnou nejméně tří let.
Sdílená kola se rozjedou po Opavě až v příštím roce

Město vyhlásilo výběrové řízení na provozovatele systému sdílení kol. Přihlásila se však jen jedna firma s cenou, která je mnohem vyšší než v jiných městech. Radní proto soutěž zrušili a službu budou znovu poptávat pro příští rok.
Za odpad zaplaťte do konce května

Výše poplatku za komunální odpad zůstává stejná jako v předešlých letech a to 495 korun za osobu a rok, osvobozeny jsou děti do osmnácti let. Částku je třeba uhradit jednorázově a to nejpozději do 31. května.
Město se snaží dohodnout s dlužníkem vůči SFC

Vedení města jedná se společností OpavaNet o zaplacení finančního závazku vůči SFC. Firma měla za reklamní plnění zaplatit 18 milionů korun, jejich neuhrazení je pro klub fakticky likvidační. Dluh zatím sanovalo město, které chce peníze získat zpět do své kasy.
Oranžový přechod ve Vlaštovičkách zvýší bezpečnost chodců

Na frekventované silnici I/11 mezi Opavou a Bruntálem vyrostl v úseku, který rozděluje Vlaštovičky na dvě části, tzv. oranžový přechod. Na jeho vybudování získala tato městská část finanční prostředky z Nadace ČEZ.
Bytový dům na Horním náměstí prochází revitalizací

V těchto dnech začala rekonstrukce komplexu domů na Horním náměstí s číslem orientačním 33, 34, 35, který se dočká nové fasády, střechy i oken. Práce za bezmála 17 milionů korun by měly být hotovy do konce září.
Předškoláci absolvovali zápisy do škol

Na školách zřizovaných městem, kde minulý týden proběhly zápisy do prvních tříd, evidují celkem 709 žádostí o přijetí. Mnozí rodiče však své ratolesti zapsali na více škol, skutečný počet prvňáčků tak bude znám až v září po nástupu dětí do škol.
Škola Nový svět se stěhuje na Šrámkovu

Základní škola Nový svět, která nabízí žákům nižšího stupně možnost vzdělávání takzvanou Montessori metodou, bude od září fungovat v prostorách základní školy Šrámkova v Kateřinkách.
Opava již po deváté oslaví Den Země

Na Den Země se letos můžete těšit v neděli 28. dubna od 13 do 18 hodin v Janáčkových sadech a na náměstí Osvoboditelů. V rámci Dne Země bude již od 10. dubna probíhat řada doprovodných akcí, například exkurze, výstavy a komentované prohlídky.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 26