InCity

Zaparkovaná vozidla brání při úklidu cest

V dubnu začíná blokového čištění místních komunikací a parkovišť, které bohužel často znemožňují zaparkovaná auta. Překážející automobily mohou být na dobu čištění odtaženy nebo mohou dostat od strážníků tzv. botičku.
Šéfem strážníků bude Jiří Klein

Na základě rozhodnutí zastupitelů byl řízením Městské policie v Opavě pověřen Jiří Klein, který doposud vedl stejnou organizaci v Novém Jičíně. Mezi opavské strážníky nastoupí 1. dubna, velet jim pak bude od 1. května.
Za ušetřené peníze se opraví most či vybuduje kanalizace

Zastupitelům byla v pondělí 18. března předložena závěrka rozpočtového hospodaření města za loňský rok. V rámci tohoto materiálu také schválili seznam dodatečných investičních akcí, které budou realizovány nebo zahájeny ještě v letošním roce.
Krátkodobé uzavření hřbitovů z důvodu snímkování

Kvůli leteckému snímkování hrobových míst bude ve středu 20.3. a ve čtvrtek 21.3. krátkodobé omezen vstup do prostorů hřbitovů. Městský hřbitov a hřbitov v Kateřinách bude uzavřen cca 2–3 hodiny, ostatní menší hřbitovy nejdéle1 hodinu.
Dopravní podnik má nového ředitele

Předseda představenstva uvedl na základě výsledků výběrového řízení 1. března do funkce nového ředitele Městského dopravního podniku Opava Pavla Gebauera. Ten zde doposud působil na pozici náměstka, od ledna také společnost dočasně řídil.
Radnice vyvěšením vlajky opět podpoří Tibet

Od pátku 8. března bude po celý následující víkend opavskou radnici zdobit tibetská vlajka a to u příležitosti 60. výročí povstání Tibeťanů v Lhase proti čínské okupaci. Radnice takto vyjadřuje solidaritu s tibetským národem již od roku 2000.
Do konce března je třeba uhradit poplatky za psy

Výše poplatku za psa se nemění a zůstává stejná jako v předešlých letech. Za prvního zaplatí majitel 600 Kč, za každého dalšího pak 900 Kč. Poplatek je možné uhradit hotově na pokladnách magistrátu, složenkou nebo převodem na účet.
Přijďte diskutovat na Otevřenou radnici

Nové vedení města bude pokračovat v diskusních setkáních s občany s Názvem Otevřená radnice. Ta proběhne poprvé ve středu 27. března v zasedací místnosti rady města v přízemí Hlásky.
Fotbalový klub je zadlužený. Město mu pošle finanční injekci

Zastupitelé na svém mimořádném zasedání projednali špatnou hospodářskou situaci ve společnosti Slezský fotbalový club Opava, a.s. Město pošle zadluženému klubu 24 milionů korun, aby nebylo ohroženo jeho působení v 1. lize a zajistil se jeho provoz.
Zastupitelstva bude možné sledovat v přímém přenosu

Opavané, kteří se zajímají o dění ve městě a chtějí být informování o průběhu zasedání zastupitelstev, zcela jistě uvítají novinku v podobě jejich on- line přenosů. Poprvé se bude zastupitelstvo vysílat živě již 18. března.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 25