Tiskové zprávy

Potraviny z magistrátu pomohou potřebným

Také letos se zaměstnanci opavského magistrátu připojili k akci pořádané Potravinovou bankou v Ostravě a pod hlavičkou agendy Zdravého města zorganizovali sbírku potravin. Ty jsou určeny pro klienty opavské Armády spásy.
Nové memorandu nabízí spolupráci v mnoha oblastech

Primátor Tomáš Navrátil podepsal memorandum o vzájemné spolupráci mezi českou a polskou stranou. Subjekty Moravskoslezského kraje a Subregionu Zachodniego chtějí řešit ekonomicko-podnikatelskou spolupráci, životní prostřední, úbytek a stárnutí obyvatelstva.
Opavané na Fóru definovali problémy města

Ve Slezance se ve středu 9. října diskutovalo u osmi tematicky rozdělených kulatých stolů. V rámci Fóra Zdravého města zde občané definovali problémy, které podle nich město nejvíce trápí a které by se měly řešit.
Nabídky na využití Slezanky nepřinesly žádný posun

Město vypsalo záměr prodeje či pronájmu objektu Slezanky na opavském Horním náměstí. Doručena byla jedna relevantní nabídka na odkup objektu, nabízená cena je však velmi nízká a pro město neakceptovatelná.
První část obchvatu Opavy byla s předstihem otevřena

Východní část severního obchvatu Opavy je hotova. V úterý před polednem ji slavnostně otevřeli primátor Opavy Tomáš Navrátil a další osobnosti. Navazující západní část obchvatu by se měla začít stavět na jaře příštího roku.
Milostovická školka prošla zásadní proměnou

Nová fasáda, okna, střecha, topení či elektrorozvody. Mateřská školka v části Opavy Milostovice prošla rozsáhlou rekonstrukcí za více než pět milionů korun. Milionem přispěla městská část, zbytek byl uhrazen z městské kasy.
Přijďte nám pomoci měnit naše město

Co by se mělo v Opavě změnit? Co opravit či vylepšit? Přijďte nám to říct na letošní Fórum Zdravého města, které se uskuteční ve středu 9. října od 16 hodin na novém místě, a to ve Slezance na Horním náměstí.
Zugló se stalo 6. partnerským městem Opavy

Obvod maďarské metropole Zugló se v pátek 27. září stal dalším partnerským městem Opavy. Smlouvu o partnerství v Maďarsku podepsali primátor Opavy Tomáš Navrátil a starosta Zugló Gergely Karácsony.
Opava se v říjnu dočká první části Severního obchvatu

V úterý 8. října vyjedou na první část severního obchvatu města první řidiči. Do provozu se tak uvede první 1627 metrů dlouhý úsek, který povede od nové křižovatky mezi Opavou a Malými Hošticemi a napojí se na tzv. Prodlouženou Rolnickou.
Základní škola Otická má nový kabát

Počátkem prázdnin skončila revitalizace Základní školy Otická, která probíhala od loňského léta a vyšla město na bezmála 40 milionů. Škola se dočkala zateplení fasád, vyměnila se okna a také se rekonstruovala střecha a kotelna.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 144