Tiskové zprávy

Opava se letos opět připojila ke Světovému dni boje proti AIDS

Statutární město Opava a Střední zdravotnická škola Opava uspořádaly pro žáky devátých ročníků základních škol preventivní akci, jak předcházet nakažení viru HIV a dalším pohlavním chorobám. Do preventivní akce se zapojily všechny opavské školy.
Stát již 10 let pomáhá obnovovat památky na Opavsku

Celkem 781 tisíc korun rozdělilo Ministerstvo kultury mezi žadatele o letošní dotaci na opravu kulturních památek na Opavsku. Tento program vyhlašuje stát ve spolupráci s městem Opavou už od roku 2008, tedy 10 let.
Veřejných krmítek je více

V opavských parcích přibyla v těchto dnech další veřejná krmítka, celkově je jich již po městě rozmístěno už osm.O všechna se pečlivě starají děti z opavských mateřských a základních škol.
Město podpořilo Pokojný přístav

Ředitel Charity Opava Jan Hanuš si z rukou primátora Tomáše Navrátila a náměstkyně Hany Brňákové převzal ve čtvrtek dopoledne šek na 10 000 korun, výtěžek z akce Opava v pohybu. Peníze budou použity na hospicovou péči.
Omezení dopravy v centru Opavy při zahájení Vánočních trhů

Vzhledem k očekávané velké účasti na slavnostním zahájení Vánočních trhů a následném odpálení ohňostroje dojde v neděli 25. listopadu odpoledne k omezení dopravy včetně MHD přes Dolní náměstí, a to mezi 15. a 19. hodinou.
Náměstí zdobí smrk stříbrný

Vánoční trhy opravdu můžou začít. V pondělí 19. listopadu byl na Dolní náměstí přivezen vánoční strom, který bude v neděli slavnostně rozsvícen. V ulicích města již bylo nainstalováno vánoční osvětlení.
Křest nové knihy o opavských kavárnách

Křest publikace Nad šálkem kávy se uskuteční ve středu 21. listopadu v sále Knihovny Petra Bezruče od 18 hodin. Kniha i kalendáře na rok 2019 budou na místě k zakoupení a od následujícího dne k dostání v Turistickém informačním centru.
Opava získala prestižní cenu geoinformatiků

Velkým úspěchem Opavy skončila konference GIS Esri. Opava získala prestižní cenu za to, jak s geografickým informačním systémem pracuje. Část informací je přístupná pomocí mapového portálu i veřejnosti.
Z ulice Na Nábřeží vznikne nově jednosměrka

Řidiči si budou muset zvyknout na nový jednosměrný provoz. Ten začne platit zhruba od poloviny listopadu na ulici Na Nábřeží. Odbor dopravy zjednosměrněním ulice reagoval na požadavky občanů.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 130