Tiskové zprávy

Zastupitelé se budou zabývat hospodařením SFC

Externí advokátní kancelář, kterou si najalo město, provedla ekonomickou a právní kontrolu Slezského fotbalového clubu Opava, a. s. Tou byly zjištěny zásadní nedostatky v oblasti hospodaření. Primátor proto svolal mimořádné zastupitelstvo.
Primátor města uctil společně s vojáky památku Joži Davida

V pátek 15. února se u pomníku Joži Davida uskutečnilo vzpomínkové setkání. Uctít památku u příležitosti 135. výročí narození tohoto legionáře, politika či novináře přišli nejen vojáci, váleční veteráni, ale i primátor Tomáš Navrátil.
Semafory ve městě čeká modernizace

Řada semaforů rozmístěných po slezské metropoli už volá po modernizaci. Radní proto zadali vypracovat projektovou dokumentaci, aby bylo možné zažádat o dotaci na zakoupení vnitřní technologie u semaforů na osmi křižovatkách a dvou přechodech.
Senioři opět usedli do lavic

Ve čtvrtek 7. února odstartoval již třetí ročník senior akademie pořádané městem Opava. Více než 4 desítky účastníků se budou každý čtvrtek setkávat v areálu magistrátu na přednáškách na nejrůznější témata a to až do 16 května.
Primátoři Opavy a Ratiboře jednali o další spolupráci

Dva noví primátoři partnerských měst Opavy a Ratiboře Tomáš Navrátil a Dariusz Polowy se 5. února setkali na polské půdě. Jednali spolu o dosavadní i budoucí spolupráci či o plánech obou měst.
Radnice urychluje přípravu poslední etapy jižního obchvatu

Opavská radnice chce zadat technickou studii a posouzení vlivu stavby na životní prostředí na poslední část jižního obchvatu mezi Olomouckou a Bruntálskou ulicí a tím výrazným způsobem pomoci k urychlení stavby této důležité silnice.
Kamer v ulicích Opavy bude více

Na bezpečnost Opavanů v současné době dohlíží celkem 18 kamer rozmístěných po celém městě. Město nyní žádá o dotaci, aby mohlo zakoupit další tři kamery a dva LED monitory, které policistům umožní sledovat více míst najednou.
Městský útulek děkuje všem dárcům

Velké poděkování patří všem organizacím i jednotlivcům, kteří pomáhají zvířatům bez domova a darují příspěvek či věcný dar Městskému útulku. V loňském roce zde přijali hmotné či finanční dary v hodnotě téměř půl milionu korun.
Dotace zachrání unikátní hrobku

Opava získala dotaci k tomu, aby v průběhu roku 2019 mohla nechat opravit zchátralou hrobku, ve které je pochován setník bojující v bitvě u Hradce Králové v roce 1866 Franz Maxmilian Freiherr Paumgarten. Oprava vyjde na 420 tisíc korun.
Vedení radnice chce více podpořit místní firmy

Padesát opavských podnikatelů přijalo pozvání na novoroční setkání s primátorem Opavy Tomášem Navrátilem a jeho náměstky Hanou Brňákovou a Michalem Jedličkou. V zasedací místnosti rady se sešli v pondělí 21. ledna.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 133