Tiskové zprávy

Dárcovství krve zachraňuje životy

Téměř osm desítek dobrovolných dárců krve, kteří absolvovali 40 či již 80 odběrů, bylo v úterý 10. prosince oceněno v aule opavské Církevní konzervatoře. Slova díků si vyslechli mimo jiné i z úst primátora města Tomáše Navrátila.
Západní část severního obchvatu hledá zhotovitele

Ředitelství silnic a dálnic České republiky vyhlásilo zadávací řízení na zhotovitele stavby západní části severního obchvatu Opavy. Zájemci se mohou do soutěže přihlásit do 10. února 2020, pro Opavu klíčová stavba by mohla začít na jaře.
Město se chystá zavést poplatek za pobyt

Od nového roku by chtělo město Opava zavést místní poplatek z pobytu, který dosud nevybíralo. Plátcem poplatku by se stali poskytovatelé úplatného pobytu, což znamená majitelé hotelů, penzionů, ale i ubytování v soukromí.
Radniční kavárna mění nájemce

Kavárna, která je součástí budovy opavské radnice na Horním náměstí, bude mít od příštího roku nového nájemce. Tomu současnému končí dlouholetá nájemní smlouva. Kavárna se tak představí s novým konceptem i pod novým jménem.
Město doplácí na odpad, chce proto navýšit poplatek

Město chystá změnu v platbě poplatku za komunální odpad. Ten by měl vzrůst z 495 na 660 korun na osobu. I nadále přitom nabídne úlevu rodinám s dětmi, které jsou až do 18 let od poplatku osvobozeny.
V novém roce se rozjede Portál občana

Opavská radnice počátkem příštího roku spustí nový web města společně s Portálem občana. Ten usnadní Opavanům komunikaci s úřadem, postupně se totiž bude zvyšovat počet agend, které půjde vyřídit z pohodlí domova.
I letos se Opava připojila ke Světovému dni boje proti AIDS

Statutární město Opava a Střední zdravotnická škola Opava i letos uspořádaly pro žáky devátých ročníků základních škol preventivní akci, jak předcházet nakažení viru HIV a dalším pohlavním chorobám.
Město nakonec bude poskytovat kotlíkové půjčky

Stát uvolnil další peníze na kotlíkové půjčky. Opavská radnice tak bude moci občanům města, kteří požádali o dotaci na výměnu kotle, tuto půjčku poskytnout. Informace pro žadatele o půjčku budou zveřejněny v následujících týdnech.
Na jaře vyjede do ulic Senior Taxi

Od 1. dubna příštího roku budou moci senioři nad sedmdesát let a držitelé průkazu TP, ZTP nebo ZTP/P v Opavě využít novou službu. Město se ve spolupráci s MDPO rozhodlo zřídit Senior Taxi, které občany dopraví do nemocnice, k lékaři, na úřad či na hřbitov.
Nová publikace Opavská Nej potěší každého patriota

Ve středu 20. listopadu bude do knižního světa uvedena nová publikace pro milovníky opavské historie Opavská Nej. Křest proběhne v 18 hodin v Knihovně Petra Bezruče. Následující den bude kniha v prodeji v Turistickém informačním centru.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 147