Tiskové zprávy

Opava získala prestižní cenu geoinformatiků

Velkým úspěchem Opavy skončila konference GIS Esri. Opava získala prestižní cenu za to, jak s geografickým informačním systémem pracuje. Část informací je přístupná pomocí mapového portálu i veřejnosti.
Židovský hřbitov by měl projít rekonstrukcí

Židovská obec v Ostravě požádala město Opavu o převod pozemku, na kterém se nachází židovský hřbitov. Ten má zájem rekonstruovat a obnovit jeho funkci. Rozhodnutím zastupitelů, kteří vyšli žadateli vstříc, bylo vlastnické právo z města na Židovskou obec bezplatně převedeno.
Farmářské trhy končí další sezonu

Sobota 10. listopadu bude posledním dnem, kdy budete moci trhy na Dolním náměstí navštívit. Kromě stálé nabídky budou připraveny zabíjačkové pochoutky z Větřkovic a Vršovic, například prejt se zelím, zabíjačková polévka či teplý ovar.
Opava má nového primátora a vedení města

Primátorem města Opavy byl na ustavujícím zastupitelstvu 5. listopadu zvolen Tomáš Navrátil (ANO 2011), náměstky budou Hana Brňáková, (Piráti & Opavané), Igor Hendrych (ANO 2011) a Michal Jedlička (KDU-ČSL).
Svatomartinské víno můžete ochutnat na vinné stezce

Letošní svatomartinské víno budou moci lidé v Opavě ochutnat v pátek 16. listopadu na vinné stezce. Oblíbená tradice, kdy 11. listopadu centrem prochází svatý Martin na koni a následuje program na náměstí, se kvůli rizikovému fotbalovému zápasu neuskuteční.
Firma provede definitivní opravu plynové přípojky na Krnovské

Po nedávném překopnutí plynové přípojky na Krnovské ulici v Opavě mohou lidé v těchto místech stále cítit zbytky uniklého plynu. Poškozené potrubí se postupně odvětrává a připravuje se jeho definitivní oprava. Podle odborníků však žádné nebezpečí nehrozí.
Občané dostanou materiály zastupitelstva dopředu

Radnice od počátku léta testuje nový systém, díky němuž si občané budou moci z webových stránek města stáhnout a prostudovat dopředu materiály, které budou projednávat zastupitelé.
Seminář poradí, jak získat dotace na dům

Státní fond životního prostředí ČR a statutární město Opava vás zvou na setkání k novinkám v dotačním programu Nová zelená úsporám. Uskuteční se v úterý 6. listopadu od 16 hodin v zasedací místnosti rady na Hlásce.
Rozloučení s trolejbusy bude velkolepé

Městský dopravní podnik Opava připravuje v sobotu 10. listopadu symbolické rozloučení s trolejbusy Škoda 14 Tr, které vozí opavské cestující již 35 let a jsou tak nejdéle sloužícími vozy.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 129