Tiskové zprávy

Projekt Klima se mění se přesunul do Opavy

K ochraně klimatu může přispět každý. Projekt Klima se mění společně s výstavou doputoval ve středu 17. dubna také do Opavy. Na programu byly besedy s mladými lidmi i otevření výstavy o změně klimatu, která je v Bredě k vidění do 10. května.
Opava uspěla v anketě Město pro byznys

Opava opět uspěla ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys. Z 22 porovnávaných měst Moravskoslezského kraje se umístila na výborném 4. místě, v kvalitě veřejné správy pak na místě druhém.
Logo státního fondu životního prostředí
Město vybuduje novou kanalizaci ve Vlaštovičkách a Jarkovicích

Město Opava získalo dotaci na vybudování kanalizace v městské části Vlaštovičky a její místní části Jarkovice. Celkové náklady na realizaci výstavby splaškové kanalizace a čistírny odpadních vod budou činit 44 947 500 Kč bez DPH.
Do Opavy zavítali zahraniční partneři

K prvnímu setkání mezi novým vedením Opavy a zástupci maďarského Zugló došlo v úterý 9. dubna. O necelý týden později slezskou metropoli navštívila delegace z polské Ratiboře.
Bytový dům na Horním náměstí prochází revitalizací

V těchto dnech začala rekonstrukce komplexu domů na Horním náměstí s číslem orientačním 33, 34, 35, který se dočká nové fasády, střechy i oken. Práce za bezmála 17 milionů korun by měly být hotovy do konce září.
Předškoláci absolvovali zápisy do škol

Na školách zřizovaných městem, kde minulý týden proběhly zápisy do prvních tříd, evidují celkem 709 žádostí o přijetí. Mnozí rodiče však své ratolesti zapsali na více škol, skutečný počet prvňáčků tak bude znám až v září po nástupu dětí do škol.
Škola Nový svět se stěhuje na Šrámkovu

Základní škola Nový svět, která nabízí žákům nižšího stupně možnost vzdělávání takzvanou Montessori metodou, bude od září fungovat v prostorách základní školy Šrámkova v Kateřinkách.
Populární sdílená kola budou jezdit i po Opavě

Opava se zapojí do systému sdílených kol. Ten už funguje v několika českých městech a postupně získává na oblibě. Radnice teď vyhlásila soutěž na provozovatele. Pokud vše dobře dopadne, kola by se v Opavě mohla půjčovat už od letošního června.
Od 8. do 12. dubna proběhne jarní úklid

Letošní jarní úklid se v Opavě uskuteční ve dnech 8. až 12. dubna. Kontejnery budou přistaveny vždy ve 14 hodin a odvezeny téhož dne v 18 hodin. V článku najdete harmonogram rozmístění kontejnerů po jednotlivých ulicích.
Světelný smog
Přednáška s procházkou se zaměří na světelný smog

Jak moc nebezpečná jsou pro člověka i přírodu přesvětlená města? Na téma světelného smogu pořádá Zdravé město Opava přednášku, která proběhne v úterý 9. dubna od 19.30 hodin v zasedací místnosti rady města na Hlásce.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 136