Odpadky na hřišti - ul. Černá

Odpadky na hřišti - ul. Černá

Vyskytl se nám na hřišti (ulice Černá) takový nešvar v podobě odpadků. Sedící dámy či slečny na lavičce, zde sedí denně a mají problém vyhazovat odpadky do velmi blízkého koše. Nejlépe se jejich odpad vleze pod lavičku (vypité PET láhve, obal od prázdných chipsů, atd atd.). Prosím Vás tedy o nápravu situace (pokud možno přidání koše hned vedle této lavičky, kde milostivé dámy tráví svůj čas a nebo popřípadě o finanční postih, protože na tento bordel se nedá každý den dívat, ještě když to vítr rozfouká do okolních domů.  Dále Vás prosím o případné kontroly ze strany města či městské policie, protože děti si na hřiště tahají staré pneumatiky, které naleznou u kontejneru. Naposledy přímo do pískoviště byla dotažena roztrhaná matrace, ze které trčely pružiny. Pokud si dítě ublíží...hádám, že to bude uvedeno jako "chyba města"  když jim to maminky na sedící lavičce vše dovolí. 

Vyjádření Technických služeb Opava, s.r.o.:

Daná lokalita se uklízí dle kapacity provozovny nepravidelně cca 2x měsíčně (naposledy 12.7.2018) a odpadkové koše se vyváží každý druhý pracovní den (stejně jako ve většině lokalit města Opavy). V okolí dětského hřiště jsou umístěny 2 odpadkové koše, které dnes, tj. 19.7.2018 v 8 hodin byly naplněny cca z jedné třetiny. Domnívám se, že počet košů v této lokalitě je dostačující, vše záleží na ochotě občanů, kam pohodí odpadky. Další úklid v sídlišti Opava- Kateřinky západ proběhne dle kapacity provozovny během příštího, tj. 30. kalendářního týdne t.r.

Vyjádření Městské policie Opava:

Na základě podnětu byly informovány hlídky strážníků, které se v rámci výkonu služby na lokalitu a popisovaný stav zaměří. V případě nežádoucího stavu bude učiněna náprava.