Odstavené automobily - ul. Hobzíkova

Odstavené automobily - ul. Hobzíkova

Chci upozornit na autovraky na ulici Hobzíkova, které znemožňují normálním lidem parkování. 1. Stříbrná škoda Fabia 5T2 XXXX před prodejnou Prezent, prázdné pneumatiky, stání v protisměru, nehybné několik měsíců. 2. Bílý Saab hned naproti přes cestu - stejný případ.

Vyjádření Městské policie Opava:

Dne 28. 10. 2017 hlídka MP při vlastní kontrolní činnosti na ulici Hobzíkova v Opavě řešila osobní motorové vozidlo tovární značky Saab, které mělo registrační značku pouze na zadní části vozu. Přes elektronickou evidenci České kanceláře pojistitelů bylo zjištěno, že jeho vlastník nebyl nalezen v databázi. Automobil nemá platnou STK (8/2013). Lustrací přes Centrální registr vozidel se podařilo zjistit majitele vozu. Na základě výše uvedených skutečností bylo pojato důvodné podezření z přestupku, které bylo oznámeno na Odbor dopravy, oddělení dopravních přestupků MMO.

Vozidlo tovární značky Škoda Fabia (stříbrné barvy) stojící na téže ulici má platnou technickou kontrolu i zákonné pojištění, proto bylo řešeno oznámením přestupku pro nepřítomného řidiče vozidla za jeho stání v protisměru.