Projekt Opava bez bariér mezi finalisty na Cenu Mosty

Projekt Opava bez bariér mezi finalisty na Cenu Mosty

Projekt Opava bez bariér, na němž spolupracuje město s jeho autorem Pavlem Carbolem, slavil úspěch. Webové stránky s mapovou aplikací, kde jsou postupně zanášena místa, objekty a trasy s vyznačením jejich přístupnosti pro osoby s omezenou schopností pohybu, vznikly loni v létě.

Projekt se dostal mezi pět kandidátů na Cenu Mosty 2018, kterou vyhlašuje Národní rada osob se zdravotním postižením v zájmu podpory aktivit přispívajících významným způsobem ke zlepšení postavení handicapovaných osob.

Slavnostní ceremoniál proběhl za účasti celé řady významných hostů ve čtvrtek 28. března v Třebíči. Hlavní cenu ve své kategorii sice nakonec nezískal, všech 5 nominovaných projektů se však dočkalo uznání a ocenění. Za Opavu ho převzal náměstek primátora Igor Hendrych, který řekl: "Je to jeden z velmi přínosných projektů, který je teprve v počátcích. Do budoucna ho chceme určitě dále rozvíjet a vylepšovat". Na pódium ho doprovodili Pavel Carbol a autor mapové aplikace Marek Drozdek z odboru IT opavského magistrátu. Ten doplnil, že mapy již v současné době zachycují bezbariérovost budov, vyhrazená parkovací stání pro zdravotně postižené, zastávky MHD a přechody pro chodce s bezbariérovými úpravami.

Více se o celém projektu dočtete v této tiskové zprávě.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí