Sekční stránka - novinky

Doporučení Ministerstva zemědělství

Ministerstvo zemědělství vydalo návod postupu pro zemědělsky hospodařící subjekty k vyhledávání kontaktu na uživatele honitby.
Opava obdržela certifikát za recyklaci elektrozařízení

Opava recyklací elektrospotřebičů výrazně ulevila životnímu prostředí. Za to obdržela certifikát vypovídající o přínosech třídění a recyklace elektrozařízení. V loňském roce občané odevzdali k recyklaci 103 327,5 kilogramu starých spotřebičů.
Máte zájem o bionádobu? Přihlaste se

Město Opava zavedlo v loňském roce svoz bioodpadu. Pokud máte zájem o nádobu na bioodpad, je stále možné ji získat. Podmínky včetně formuláře, důležitých kontaktů i toho, co patří do bionádoby, najdete v tomto odkaze.
Opava získala bronzovou keramickou popelnici

Opava uspěla v prestižní soutěži O keramickou popelnici. Ocenění každoročně získávají obce a města, jejichž občané nejlépe třídí odpad. Průměrně množství vytřízeného odpadu rok od roku roste, za posledních patnáct let na více než dvojnásobek.
Svoz bioodpadu se obnoví v dubnu

Svoz bioodpadu bude v Opavě a jejich městských částech v letošním roce probíhat od 1. dubna do 15. listopadu. V článku najdete harmonogram svozových dnů, informace o tom, co patří do bionádob i jak bionádobu získat.
Městský útulek děkuje všem dárcům

Velké poděkování patří všem organizacím i jednotlivcům, kteří pomáhají zvířatům bez domova a darují příspěvek či věcný dar Městskému útulku. V loňském roce zde přijali hmotné či finanční dary v hodnotě téměř půl milionu korun.
Svoz bioodpadu skončí v půlce prosince, obnoví se v dubnu

Svoz nádob s bioodpadem v Opavě a městských částech skončí v pátek 14. prosince. Poté bude zimní přestávka, kdy se tento druh odpadu vyvážet nebude. Svoz bude obnoven podle počasí, nejpozději však 1. dubna.
Máte stále zájem o nádobu na bioodpad?

V rámci Opavy již došlo k distribuci nádob na bioodpad. Ti, kteří nebyli doma, si ji mohou vyzvednout přímo v Technických službách Opava na Těšínské ulici. Pro hnědou popelnici si rovněž mohou přijet i další zájemci.
Máte od města vypůjčený kompostér? Může být už váš

Patříte mezi Opavany, kteří si před pěti lety půjčili od města kompostér? Pokud vyplníte písemnou žádost o darování a podepíšete darovací smlouvu, bude váš. Na konci měsíce října totiž končí udržitelnost projektu.
V sobotu na sběrný dvůr v upravenou otvírací dobu

Na začátku června upravily Technické služby Opava sobotní pracovní dobu na opavském sběrném dvoře na ulici Přemyslovců. Od soboty 14. července bude nově otevřeno od 11 do 14 hodin.

Stránkování

1 | 2 | 3

Strana 1

Další >

2 z 3