Sekční stránka - novinky

Zugló se stalo 6. partnerským městem Opavy

Obvod maďarské metropole Zugló se v pátek 27. září stal dalším partnerským městem Opavy. Smlouvu o partnerství v Maďarsku podepsali primátor Opavy Tomáš Navrátil a starosta Zugló Gergely Karácsony.
Studenti z Rothu navštívili Opavu

Skupina studentů z německého města Roth, která byla na výměnném pobytu na Mendelově gymnáziu v Opavě, navštívila v pondělí 13. května dopoledne radnici, kde s hosty diskutovali primátor Tomáš Navrátil a první náměstkyně Hana Brňáková.
Z Ratiboře se přijeli seznámit s údržbou zeleně v našem městě

V pondělí 15. dubna do Opavy přijeli zástupci partnerského města Ratiboř v čele se svým primátorem Dariuszem Polowym. Cílem jejich návštěvy byla prohlídka opavských parků a získání informací o údržbě zeleně.
Zástupci maďarského Zugló navštívili Opavu

K prvnímu setkání mezi novým vedením Opavy a zástupci 14. obvodu Budapeště – Zugló došlo v úterý 9. dubna. Do slezské metropole přijeli místostarosta Zoltán Rozgonyi a zástupkyně jeho kanceláře.
Primátoři Opavy a Ratiboře jednali o další spolupráci

Dva noví primátoři partnerských měst Opavy a Ratiboře Tomáš Navrátil a Dariusz Polowy se 5. února setkali na polské půdě. Jednali spolu o dosavadní i budoucí spolupráci či o plánech obou měst.
Mexickou velvyslankyni nadchli opavští školáci i výroba baněk

Mexická velvyslankyně Leonora Rueda navštívila Opavu. Zúčastnila se Dne mexické kuchyně na ZŠ Englišova, seznámila se s Opavskem na radnici, vyfoukla si baňku ve Slezské tvorbě a podívala se na baletní představení ve Slezském divadle.
Produkty Opavského Slezska na trzích v Rothu

Partnerské město Roth nabídlo městu Opava možnost prezentace na německých vánočních trzích. Tuto možnost město dále zprostředkovalo a Opavské Slezsko i Opavu zde reprezentoval regionální prodejce Robert Chlebiš.
Sbor Domino otevřel zimní sezonu na Chopku

Čtyřicítka dětí z pěveckého sboru Domino při Základní škole Ilji Hurníka Opava přijala pozvání oblastní organizace Region Liptov a vycestovala na Slovensko. Již tradičně se v Jasné na Chopku konalo slavnostní shromáždění u příležitosti otevření lyžařské sezony.
O vánočních trzích se dozvěděli také v Ratiboři

V rámci fungující spolupráce mezi Opavou a Ratiboří se města domluvila, že si budou navzájem propagovat akce, na které by mohli zavítat lidé z Opavy a naopak.
Základní škola Englišova v Liptovském Mikuláši

V polovině měsíce října připravilo slovenské partnerské město Mestskou športovou olympiádu v Liptovském Mikuláši. Město Opava na ni vyslalo družstvo sportovců ze Základní školy Englišova.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 42