Environmentální zprávy

Evropský týden mobility
Evropský týden mobility

Již brzy v Opavě propukne EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY.
Výstava „Vánoce v lese“

Od pondělí 2. 12. je možné v obchodním centru Breda a Weinstein v prostorách u České pošty zhlédnout výstavu dětských prací na téma „Vánoce v lese. Výstava je složena s obrázků, které dorazili do výtvarné soutěže navazující na environmentální den v remízu na Sv. Anně.
Environmentální den vytáhl děti z lavic

V pátek 18. října byl pro 6. a 7. ročníky základních škol připraven environmentální program v remízku na Sv. Anně.  Slunečné a teplé dopoledne zde strávily děti ze ZŠ Šrámkova, ZŠ Nový svět, ZŠ pro tělesně postižené, ZŠ Vrchní, ZŠ I. Hurníka a ZŠ a PŠ Slezského odboje.
Cena kakaa – výstava na stromech

V rámci Dne stromů mohli Opavané zhlédnout již tradiční výstavu na stromech tentokrát na téma „Cena kakaa“. Ve dnech od 5. do 12.
I stromy mají svůj svátek

V měsíci říjnu stromy slaví svůj svátek a oslavy letos nevynechává ani město Opava. Jednotlivé akce se uskuteční od 5. do 26. října. Dvě závěrečné akce budou patřit dětem.
ZŠ a PŠ Slezského odboje uspořádala v rámci Evropského týdne mobility cyklovýlet

Základní škola a Praktická škola, Opava, Slezského odboje 5, příspěvková organizace se zapojila do aktivit, které chtějí připomenout potřebu chránit životní prostředí a propagovat zdravý způsob života.
Do Afriky odjede z Opavy na 370 kol

Již potřetí se město zapojilo do projektu Kola pro Afriku, v rámci které vyhlásilo sbírku. Lidé své nepotřebné bicykly, ale i helmy, náhradní díly či cyklonářadí přinášeli do Dukelských kasáren. Kol se nakonec sešlo na 370.
Darujte kola dětem z Afriky

Kola, helmy, náhradní díly či cyklonářadí – tím vším je možné přispět v rámci sbírky Kola pro Afriku v pondělí 16. září. Dary se budou shromažďovat v době od 9 do 11.30 a od 14 do 17 hodin u bočního vstupu do Dukelských kasáren na Vančurově ulici.
Zapojte se do týdne mobility

Opava se od 14. do 23. září zapojí do kampaně Evropský týden mobility na podporu alternativní dopravy. Připraveny jsou přednášky, akce Opava v pohybu, sbírka kol pro Afriku i tradiční Den bez aut.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 7