Environmentální zprávy

Evropský týden mobility
Evropský týden mobility

Již brzy v Opavě propukne EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY.
den země opava 2019
Opava již po deváté oslaví Den Země

Na Den Země se letos můžete těšit v neděli 28. dubna od 13 do 18 hodin v Janáčkových sadech a na náměstí Osvoboditelů. V rámci Dne Země bude již od 10. dubna probíhat řada doprovodných akcí, například exkurze, výstavy a komentované prohlídky.
Město vybavilo školní zahrady krmítky pro ptáčky

Poté, co se v opavských parcích objevila veřejná krmítka, projevily opavské školy velký zájem mít svá vlastní krmítka také na školních zahradách. Město se rozhodlo prosbu vyslyšet, zmapovalo požadavky a nechalo krmítka vyrobit.
Veřejných krmítek už je osm

Poslední listopadový týden do opavských parků přibyla další veřejná krmítka.

14.10.2018  13:00

Tak jako v předešlých letech i letošní říjen se ponese v duchu oslav Dne stromů, svátku, který vznikl již v polovině 19. století ve Spojených státech, konkrétně v Nebrasce. Tamější krajina byla popisována jako krajina „bez stromů“. Jeden z prvních osadníků této oblasti – J.

Podzimní výsadby - Remíz na Svaté Anně a Zelené hradby

V pátek 2. 11. děti opavských základních škol a stacionáře Domovinka rozšířili remíz na Sv. Anně o 300 keřů. Počasí vyšlo jako na objednávku a děti se pustili do práce s takovou vervou, že vysázeli vše a ještě v kratším čase, než jsme počítali.
Stomy svobody 2018

V říjnu jsme si připomínali 100. let od založení Československé republiky. K tomuto významnému výročí byla po celé zemi připravena celá řada nejrůznějších výstav, pietních aktů a dalších akcí. Jednou z nich bylo i sázení Stromů svobody.
ZŠ Šrámková získala finanční prostředky na ozdravné pobyty

Základní škola  Šrámkova byla úspěšná s podáním žádosti o poskytnutí finančních prostředků ze Státního fondu životního prostředí ČR ve výši 252 000,- Kč na uskutečnění ozdravného pobytu žáků.
Evropský týden mobility přiblíží druhy dopravy

Opava se i letos zapojí k mezinárodní akci Evropský týden mobility. Ten se bude již tradičně konat ve dnech 16. – 22.
Mladí zastupitelé diskutovali o udržitelném rozvoji

Konferenci o Cílech trvale udržitelného rozvoje, na základě inspirace ze své cesty do Španělska, uspořádalo pro žáky 7. a 8. tříd Opavské zastupitelstvo dětí a mládeže (OZDM).

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4

Strana 1

Další >

2 z 4