Environmentální výchova

Evropský týden mobility
Evropský týden mobility

Již brzy v Opavě propukne EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY.
ZŠ a PŠ Slezského odboje uspořádala vrámci Evropského týdne mobility cyklovýlet

Základní škola a Praktická škola, Opava, Slezského odboje 5, příspěvková organizace se zapojila do aktivit, které chtějí připomenout potřebu chránit životní prostředí a propagovat zdravý způsob života.
Do Afriky odjede z Opavy na 370 kol

Již potřetí se město zapojilo do projektu Kola pro Afriku, v rámci které vyhlásilo sbírku. Lidé své nepotřebné bicykly, ale i helmy, náhradní díly či cyklonářadí přinášeli do Dukelských kasáren. Kol se nakonec sešlo na 370.
Darujte kola dětem z Afriky

Kola, helmy, náhradní díly či cyklonářadí – tím vším je možné přispět v rámci sbírky Kola pro Afriku v pondělí 16. září. Dary se budou shromažďovat v době od 9 do 11.30 a od 14 do 17 hodin u bočního vstupu do Dukelských kasáren na Vančurově ulici.
Zapojte se do týdne mobility

Opava se od 14. do 23. září zapojí do kampaně Evropský týden mobility na podporu alternativní dopravy. Připraveny jsou přednášky, akce Opava v pohybu, sbírka kol pro Afriku i tradiční Den bez aut.
Koordinátoři EVVO opavských škol vyrazili na exkurzi

Ve čtvrtek 29. srpna vyjeli koordinátoři opavských škol na celodenní exkurzy. Naplánovány byly tři zastavení v Moravskoslezském kraji.
Školy nasbíraly téměř dvě tuny hliníku

Město Opava vyhlásilo také v letošním školním roce pro základní a mateřské školy z Opavska soutěž ve sběru hliníku. Zapojilo se do ní dvacet školských zařízení, děti nasbíraly celkem 1 920 kg hliníku.
Recyklojízda zavítala i do Opavy

Opava se stala čtvrtou zastávkou týmu Recyklojízda, který právě projíždí naší republiku od východu na západ, aby podpořil třídění a recyklaci baterií. A jak jinak než na elektrokolech na baterky.
Na nutnost třídit baterie upozorní Recyklojízda

Opava se stane čtvrtou zastávkou týmu Recyklojízda, který projede napříč republikou, aby podpořil třídění a recyklaci baterií. V Opavě se s ním mohou lidé setkat ve středu 12. června od 8.30 do 9 hodin na Horním náměstí.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 7