Studie prověří další varianty využití Slezanky

Studie prověří další varianty využití Slezanky

Opavští radní se jednoznačně neshodli na přijetí architektonického návrhu, který vzešel z kampaně Vize za Slezanku. Ten mimo jiné počítá s demolicí samotné Slezanky a nahrazuje ji novou zástavbou bytovými domy. 

S vizí bourání bývalého obchodního centra ne všichni souhlasí, proto jsme se rozhodli prověřit i druhou variantu a to její rekonstrukci,“ vysvětlil primátor Radim Křupala. Byly osloveny tři renomované architektonické kanceláře, které v koncepční studii v termínu do 31. května variantně rozpracují, pro jaké účely by mohla budova sloužit a hrubě vyčíslí předpokládanou výši investice. 

Budova nabízí krásný výhled na centrum města. Zvažujeme její využití tvořené kombinací stravovacích, vzdělávacích a volnočasových služeb, umíme si zde představit nějakou formu občerstvení, dětský koutek a školící prostory, uvidíme však, jaké návrhy se nám dostanou na stůl,“ uvedl primátor Radim Křupala.

Očekáváme výrazné a podnětné nápady a to jak po vizuální tak i provozní stránce. Zpracovatelé nejsou striktně omezeni stávajícím objemem budovy, mohou vstoupit i do střešní krajiny,“ dodává hlavní architekt města Petr Stanjura s tím, že celková suma, která se mezi jednotlivé zpracovatele návrhů rozdělí, je 100 tisíc korun. 

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí 

Kategorie: