Co se děje?

Město chce prodat část Dukelských kasáren

Opavská radnice hledá zájemce, který by odkoupil část bývalých Dukelských kasáren a vybudoval zde převážně bytové domy. V této části areálu by tak mohlo vyrůst až 300 nových bytů. Firmy mohou své nabídky posílat do konce ledna příštího roku.
Zimní údržba
Zimní údržba chodníků a komunikací v sezoně 2019/2020

Technické služby Opava jsou připraveny na zimu. V období od 1. listopadu 2019 do 31. března 2020 zajišťují pracovníci společnosti pravidelnou údržbu místních komunikací ve městě a v městských částech podle schváleného plánu.
Provoz družiny a mateřských škol o vánočních prázdninách

Ve dnech 23., 27. a 30. prosince bude otevřena pouze Mateřská škole Edvarda Beneše. Provoz školních družin termínu od 23. prosince 2019 do 3. ledna 2020 bude řešit každá základní škola individuálně podle zájmu rodičů.
Rozsvítí se dva vánoční stromy, nová bude i výzdoba

Několik novinek připravilo město Opava v rámci vánoční výzdoby. Rozšířeno bude osvětlení a kromě vánočního stromu na Dolním náměstí vyroste ve čtvrtek 14. listopadu další na Horním náměstí.
Město nabízí byty k pronájmu

Opavská radnice nabízí zájemcům o bydlení 5 volných bytů. Jedná se o byty na adresách: Horní náměstí 35, Horní náměstí 34, Horní náměstí 28, Hrnčířská 15a a Krnovská 30. Obálky s nabídkami se budou otevírat 9.12.2019.
Zapoj se do tvorby Koncepce politiky mládeže v Opavě

Chcete se podílet na tvorbě důležitého dokumentu, jehož cílem je zvyšování kvality života mladých lidí? Pak právě pro vás je určen dotazník, který je potřeba vyplnit do konce roku.
Váš hlas může ovlivnit, co se ve městě změní

V pátek 1. listopadu odstartovalo hlasování o problémech, kterými by se mělo zabývat vedení města. Nadefinovány byly na nedávném každoročním Fóru Zdravého města. Hlasovat můžete do konce roku, a to i prostřednictvím internetu.
V polovině listopadu končí svoz bioodpadu

S přicházejícím zimním obdobím skončí také svoz bioodpadu v Opavě i jejich městských částech. Naposledy ho pracovníci technických služeb vyvezou 15. listopadu, na jaře bude svoz obnoven 30. března.
Venkovní výstava se ohlíží za událostmi roku 1989

K událostem listopadu 1989 se vrací panelová výstava Opava ´89 pohledem jednoho města. Venkovní expozice na Horním náměstí začala v pátek 4. října a potrvá do konce listopadu.
Máte zájem o bionádobu? Přihlaste se

Město Opava zavedlo v loňském roce svoz bioodpadu. Pokud máte zájem o nádobu na bioodpad, je stále možné ji získat. Podmínky včetně formuláře, důležitých kontaktů i toho, co patří do bionádoby, najdete v tomto odkaze.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 31