Co se děje?

Město vyhlásilo pro děti výtvarnou soutěž

Památky jako malované je název výtvarné soutěže pro děti, kterou Opava připravila u příležitosti Dnů evropského dědictví. Uzávěrka je 27. 9. Poté budou díla vystavena v obchodním domě Breda & Weinstein.
Hasiči budou soutěžit o pohár primátora

Jednotky sborů dobrovolných hasičů města Opavy se v sobotu 21. září utkají v požárním útoku s vodou. V Opavě-Vlaštovičkách akce začne ve 13 hodin. Nejlepší jednotka si odnese putovní pohár primátora města Opavy.
Kraj začne opravovat Olomouckou ulici v Opavě

Krajský úřad rozhodl o tom, že se od pondělí 16. září začne opravovat Olomoucká ulice v Opavě. Opravovat se bude po etapách a naprostá většina prací by měla být bez omezení provozu.
Stavba obchvatu na 5 dnů zavře Spojku S1

Kvůli finálním pracím na stavbě severního obchvatu města, jehož východní část bude slavnostně otevřena v úterý 8. října, bude od pondělí 16. do pátku 20. září uzavřena tzv. Spojka S1,
Zapojte se do týdne mobility

Opava se od 14. do 23. září zapojí do kampaně Evropský týden mobility na podporu alternativní dopravy. Připraveny jsou přednášky, akce Opava v pohybu, sbírka kol pro Afriku i tradiční Den bez aut.
Výběrové řízení na uvolněné městské byty

Opavská radnice nabízí zájemcům o bydlení 5 volných bytů v městských domech. Otevírání obálek s žádostmi se uskuteční v zasedací místnosti Rady města v přízemí Hlásky 7. října ve 14 hodin.
Radniční kavárna k pronájmu

Kavárna, která je součástí budovy opavské radnice na Horním náměstí, hledá nového nájemce. Současnému nájemci, který kavárnu provozuje pod názvem Kramer, končí nájemní smlouva. Volná bude od začátku příštího roku.
Nový systém dotací zájemcům vysvětlí semináře

Město připravilo pro zájemce o dotace semináře. Uskuteční se v průběhu září a účastníkům na nich odborní pracovníci Magistrátu města Opavy vysvětlí nový systém a odpoví jejich dotazy. O dotace bude možné žádat od 15. září do 15. října
Město vypsalo záměr prodeje či pronájmu Slezanky

Zájemci o koupi či pronájem objektu bývalého obchodního centra Slezanka mohou své nabídky zaslat do 30. září do 13 hodin na podatelnu magistrátu na Horním náměstí. Přesné podmínky obou záměrů jsou zveřejněny v příloze tohoto souboru.
Máte zájem o bionádobu? Přihlaste se

Město Opava zavedlo v loňském roce svoz bioodpadu. Pokud máte zájem o nádobu na bioodpad, je stále možné ji získat. Podmínky včetně formuláře, důležitých kontaktů i toho, co patří do bionádoby, najdete v tomto odkaze.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 39