Co se děje?

Omezení provozu
Omezení provozu pracoviště evidence obyvatel

Ve středu 22. května bude provoz pracoviště evidence obyvatel ukončen v 16.00 hodin a následující 2 dny budou poskytovány pouze informace. Omezení provozu je způsobené technickým zabezpečením voleb do Evropského parlamentu.
Prázdninový provoz mateřských škol

O prázdninách dojde k omezení provozu mateřských škol. Rodiče mají možnost umístit své dítě do náhradní školky. K tomu je však potřeba vyplnit žádost, kterou si rodič vyzvedne ve své školce.Termín pro podání žádosti je od 13. do 31. května.
Pronájem bytů
Město pronajme byty

Opavská radnice nabízí zájemcům o bydlení 5 volných bytů. Jedná se o byty na adresách: Horní náměstí 35, Hrnčířská 15, Jateční 10a, Krnovská 30 a Masarykova třída 25. Otevírání obálek s žádostmi proběhne na Hlásce 10. června ve 14 hodin.
Volby do Evropského parlamentu
Informace pro volební strany o výlepu plakátů

Ve dnech 24. a 25. května proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební strany budou mít možnost vylepit své plakáty na volební kostky, které budou 6. a 7. května rozmístěny na území města Opavy.
Za odpad zaplaťte do konce května

Výše poplatku za komunální odpad zůstává stejná jako v předešlých letech a to 495 korun za osobu a rok, osvobozeny jsou děti do osmnácti let. Částku je třeba uhradit jednorázově a to nejpozději do 31. května.
Nápady pro Opavu 2019: hlasovat můžete celý květen

Devět projektů přihlášených do letošních Nápadů pro Opavu bude po dobu jednoho měsíce usilovat o vaše hlasy. Veřejné hlasování startuje 1. května a potrvá do půlnoci 31. května. Hlasovat se bude jak prostřednictvím webu, tak i v TIC.
Mince v MHD skončí, platit se bude aplikací či kreditkou

Kritizovaný odbavovací systém v opavské MHD, kdy cestující musí za jízdu zaplatit přesnou částku mincemi, brzy skončí. Cestující budou moci od 1.5. nově zaplatit i prostřednictvím mobilní aplikace, bankovní karty nebo papírové jízdenky.
Zrekonstruované kino Mír hledá nájemce

Rozsáhlou rekonstrukcí došlo ke zhodnocení kina, které dnes návštěvníkům nabízí mnohem komfortnější zázemí. Radní se proto shodli na tom, že by měla být znovu vyhlášena i soutěž na nájemce. Nabídky je možné posílat do 20. května.
Při výstupu na Hlásku můžete navštívit také novou expozici

Radniční věž Hláska, odkud je nádherný pohled do okolí, se poprvé veřejnosti otevře v sobotu 6. dubna. V čase 10 až 17 hodin bude přístupná každou sobotu až do září. Novinkou je zpřístupnění expozice Opava/Troppau, a to každou první sobotu v měsíci.
O akcích po 22. hodině najdete informace na úřední desce

Stejně jako v minulých letech byla schválena výjimka pro akce konané v době nočního klidu, tedy od 22. hodiny večerní do 6. hodiny ranní. Jejich seznam můžete najít ve vyhlášce, nejpozději 5 dní před akcí musí být také zveřejněny na úřední desce.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 38