Zprávy pro městské části

Na jaře vyjede do ulic Senior Taxi

Od 1. dubna příštího roku budou moci senioři nad sedmdesát let a držitelé průkazu TP, ZTP nebo ZTP/P v Opavě využít novou službu. Město se ve spolupráci s MDPO rozhodlo zřídit Senior Taxi, které občany dopraví do nemocnice, k lékaři, na úřad či na hřbitov.
Město chce prodat část Dukelských kasáren

Opavská radnice hledá zájemce, který by odkoupil část bývalých Dukelských kasáren a vybudoval zde převážně bytové domy. V této části areálu by tak mohlo vyrůst až 300 nových bytů. Firmy mohou své nabídky posílat do konce ledna příštího roku.
Zimní údržba
Zimní údržba chodníků a komunikací v sezoně 2019/2020

Technické služby Opava jsou připraveny na zimu. V období od 1. listopadu 2019 do 31. března 2020 zajišťují pracovníci společnosti pravidelnou údržbu místních komunikací ve městě a v městských částech podle schváleného plánu.
Provoz družiny a mateřských škol o vánočních prázdninách

Ve dnech 23., 27. a 30. prosince bude otevřena pouze Mateřská škole Edvarda Beneše. Provoz školních družin termínu od 23. prosince 2019 do 3. ledna 2020 bude řešit každá základní škola individuálně podle zájmu rodičů.
Rozsvítí se dva vánoční stromy, nová bude i výzdoba

Několik novinek připravilo město Opava v rámci vánoční výzdoby. Rozšířeno bude osvětlení a kromě vánočního stromu na Dolním náměstí vyroste ve čtvrtek 14. listopadu další na Horním náměstí.
Město koupilo záchranářům přístroj na záchranu života

Opavští záchranáři převzali významný dar z rukou primátora statutárního města Opavy Tomáše Navrátila. Jedná se o nový multifunkční přístroj Corpuls 3 v hodnotě 660 tisíc korun, který pomůže se záchranou lidských životů.
Hřbitovní zeď se zbaví graffiti

Zeď obklopující opavský Městský hřbitov na Otické ulici projde v následujících dnech očistou. za více než 100 tisíc korun. Je totiž bohužel oblíbeným terčem sprejerů, kteří na ní vytvořili desítky grafitti.
Opava je v desetiletém srovnání Města pro byznys stříbrná

Skvělé druhé místo v desetiletém srovnání v krajském kole prestižní soutěže Město pro byznys získala Opava. Ukázaly to výsledky srovnávacího výzkumu, do něhož bylo zahrnuto všech 22 měst a obcí s rozšířenou působností našeho kraje.
Svatomartinské víno můžete v Opavě ochutnat hned dvakrát

Oslavy svatého Martina a Svatomartinských vín se rozprostřou do dvou dnů – na pátek 8. listopadu je připravena Svatomartinská vinná stezka, v pondělí 11. listopadu přijede na Horní náměstí svatý Martin na bílém koni.
I letos ukončí farmářské trhy zabijačka

Farmářské trhy vyvrcholí 9. listopadu. Farmáři budou opět na Dolním náměstí nabízet své produkty, ale připraven bude také prodej zabijačkových pochutin. O den dříve doplní sortiment místní řemeslníci.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 25