Zprávy pro městské části

Zaparkovaná vozidla brání při úklidu cest

V dubnu začíná blokového čištění místních komunikací a parkovišť, které bohužel často znemožňují zaparkovaná auta. Překážející automobily mohou být na dobu čištění odtaženy nebo mohou dostat od strážníků tzv. botičku.
Adaptační strategie připravuje město na změny klimatu

Jak čelit stoupajícím teplotám ve městě? A jak upravit veřejný prostor tak, aby tyto dopady byly co nejnižší? Těmito otázkami se zabývá Adaptační strategie statutárního města Opavy, kterou v pondělí schválilo zastupitelstvo.
Šéfem strážníků bude Jiří Klein

Na základě rozhodnutí zastupitelů byl řízením Městské policie v Opavě pověřen Jiří Klein, který doposud vedl stejnou organizaci v Novém Jičíně. Mezi opavské strážníky nastoupí 1. dubna, velet jim pak bude od 1. května.
Opravy omezí dopravu na Pekařské i Kolofíkově nábřeží

Na Pekařské ulici a Kolofíkově nábřeží čekají řidiče kvůli výměny vodovodu a oprav vozovky dopravní omezení. Ta budou v prvních týdnech jen mírná. V květnu a červnu si ale práce vyžádají úplné uzávěry.
Za ušetřené peníze se opraví most či vybuduje kanalizace

Zastupitelům byla v pondělí 18. března předložena závěrka rozpočtového hospodaření města za loňský rok. V rámci tohoto materiálu také schválili seznam dodatečných investičních akcí, které budou realizovány nebo zahájeny ještě v letošním roce.
Budoucí prvňáčci půjdou k zápisu

Zápis do 1. tříd opavských základních škol proběhne ve čtvrtek 4. a v pátek 5. dubna, vždy od 14 do 18 hodin. Některé zápisy se uskuteční na odloučených pracovištích. Rozpis najdete v odkaze. K zápisu je nutné přinést rodný list dítěte.
Občané podali rekordní počet Nápadů pro Opavu

Lidé poslali 29 přihlášek do Nápadů pro Opavu, na které je letos vyčleněno 1,2 milionu korun. V současné době přihlášky kontrolují úředníci, veřejnost pak o nich bude hlasovat v průběhu května. Vítězné projekty se zrealizují v průběhu jednoho roku.
Regenerace sídliště v Kylešovicích odstartuje v dubnu

První etapa plánované regenerace sídliště v Kylešovicích odstartuje výstavbou dvou nových hřišť. Stavět se začne v dubnu, hotovo by mělo být do června. Město na projekt získalo padesátiprocentní dotaci ze Státního fondu rozvoje bydlení.
Svoz bioodpadu se obnoví v dubnu

Svoz bioodpadu bude v Opavě a jejich městských částech v letošním roce probíhat od 1. dubna do 15. listopadu. V článku najdete harmonogram svozových dnů, informace o tom, co patří do bionádob i jak bionádobu získat.
Opavanům se otevře Jarní tržiště

Na Dolním náměstí budou moci lidé od 22. března koupit čerstvé bylinky, zeleninu či sazenice, a to vždy ve středy, pátky a soboty. Začne Jarní tržiště, na které plynule navážou oblíbené Farmářské trhy Opava.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 14