Zprávy pro městské části

Okružní křižovkatka u Kauflandu bude zprovozněna

V noci z pátku na sobotu 20.července bude zprůjezdněn kruhový objezd mezi Kauflandem a Malými Hošticemi. Stavba byla předána do předčasného užívání a ještě se zde bude pracovat, řidiči tedy musí dbát zvýšené opatrnosti.
Pozvánka na zasedání zastupitelstva 31.7.2019

Zastupitelé města Opavy se sejdou ve středu 31. července na svém dalším zasedání. To bude tentokrát probíhat od 16 hodin na Hlásce, konkrétně v zasedací místnosti rady města v přízemí budovy.
vizualizace lávky u Stříbrného jezera
Další krok k revitalizaci Stříbrného jezera

Po řadě intenzivních jednání se město dohodlo z ministerstvem financí na spolufinancování výstavby lávky u Stříbrného jezera. Stavba objektu bude hrazena z 60 % ze státního rozpočtu a ze 40 % z rozpočtu města Opavy.
Město vypsalo záměr prodeje či pronájmu Slezanky

Zájemci o koupi či pronájem objektu bývalého obchodního centra Slezanka mohou své nabídky zaslat do 30. září do 13 hodin na podatelnu magistrátu na Horním náměstí. Přesné podmínky obou záměrů jsou zveřejněny v příloze tohoto souboru.
Oblíbenost turistické oblasti Opavské Slezsko stále roste

V loňském roce se v turistické oblasti Opavské Slezsko ubytovalo o 26,4 % více turistů než v roce předešlém, celkově téměř 85 tisíc hostů. Jedná se o největší nárůst návštěvníků v rámci všech oblastí Moravskoslezského kraje,
Máte zájem o bionádobu? Přihlaste se

Město Opava zavedlo v loňském roce svoz bioodpadu. Pokud máte zájem o nádobu na bioodpad, je stále možné ji získat. Podmínky včetně formuláře, důležitých kontaktů i toho, co patří do bionádoby, najdete v tomto odkaze.
Hokejový klub dočasně povedou noví jednatelé

Městskou společnost Hokejový klub Opava s.r.o. dočasně povedou náměstkyně primátora Hana Brňáková a zástupce koaličního partnera Občané městských částí Opavy René Holuša a to do doby, než z výběrového řízení vzejde nový jednatel společnosti.
Výběrové řízení na jednatele Hokejového klubu Opava s.r.o.

Statutární město Opava a městská společnost Hokejový klub Opava hledají kandidáta na pozici jednatele Hokejového klubu Opava s.r.o. Přihlášky a požadované dokumenty můžete doručit do 31. července 2019 do 17 hodin.
Radní prodloužili pronájem kina Mír stávajícímu provozovateli

Kino Mír na Kolářské ulici v Opavě bude i nadále provozovat Martin Žižlavský. V nabídce se zavázal uhradit nájem 500 tisíc korun plus DPH, provozovat představení pro školy, filmový klub a spolupracovat s městem na festivalech a dalších akcích.
Školy nasbíraly téměř dvě tuny hliníku

Město Opava vyhlásilo také v letošním školním roce pro základní a mateřské školy z Opavska soutěž ve sběru hliníku. Zapojilo se do ní dvacet školských zařízení, děti nasbíraly celkem 1 920 kg hliníku.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 20