Zprávy pro městské části

Do Afriky odjede z Opavy na 370 kol

Již potřetí se město zapojilo do projektu Kola pro Afriku, v rámci které vyhlásilo sbírku. Lidé své nepotřebné bicykly, ale i helmy, náhradní díly či cyklonářadí přinášeli do Dukelských kasáren. Kol se nakonec sešlo na 370.
Město vyhlásilo pro děti výtvarnou soutěž

Památky jako malované je název výtvarné soutěže pro děti, kterou Opava připravila u příležitosti Dnů evropského dědictví. Uzávěrka je 27. 9. Poté budou díla vystavena v obchodním domě Breda & Weinstein.
Hasiči budou soutěžit o pohár primátora

Jednotky sborů dobrovolných hasičů města Opavy se v sobotu 21. září utkají v požárním útoku s vodou. V Opavě-Vlaštovičkách akce začne ve 13 hodin. Nejlepší jednotka si odnese putovní pohár primátora města Opavy.
Výstavba nových zahrádek se stále komplikuje

Průzkumné vrty, které byly realizovány v lokalitě na sv. Anně, ukázaly, že je zde nízká vydatnost vody. Podle zpracovatele průzkumu je toto území pro zahrádkářskou osadu nevhodné. Město hledá další možnosti, jak zahrádky vybudovat.
Kraj začne opravovat Olomouckou ulici v Opavě

Krajský úřad rozhodl o tom, že se od pondělí 16. září začne opravovat Olomoucká ulice v Opavě. Opravovat se bude po etapách a naprostá většina prací by měla být bez omezení provozu.
Stavba obchvatu na 5 dnů zavře Spojku S1

Kvůli finálním pracím na stavbě severního obchvatu města, jehož východní část bude slavnostně otevřena v úterý 8. října, bude od pondělí 16. do pátku 20. září uzavřena tzv. Spojka S1,
Po deseti letech se zvýší nájem v městských bytech

Od 1. ledna 2020 se navýší nájemné v městských bytech, které již léta stagnovalo. Od roku 2010 bylo stanoveno na 50,02 za metr podlahové plochy, rada města nyní rozhodla o jeho navýšení na 70 Kč/m2 .
Pokračování cyklostezky je podmíněno získáním dotace

Město Opava ve spolupráci s okolními obcemi již několik let usiluje o vybudování cyklostezky do turisticky atraktivní lokality Hradce nad Moravicí. Na její realizaci je nyní šance získat dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury.
Darujte kola dětem z Afriky

Kola, helmy, náhradní díly či cyklonářadí – tím vším je možné přispět v rámci sbírky Kola pro Afriku v pondělí 16. září. Dary se budou shromažďovat v době od 9 do 11.30 a od 14 do 17 hodin u bočního vstupu do Dukelských kasáren na Vančurově ulici.
Zdenka Tomášková obdržela Cenu města

V rámci slavnostního zahájení festivalu Bezručova Opava předal primátor Tomáš Navrátil ve čtvrtek 5. září v kostele sv. Václava také Cenu statutárního města Opavy. Oceněnou je Zdenka Tomášková, „dobrovolná sekretárka“ básníka Petra Bezruče.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 22