Zprávy pro městské části

Prohlášení představenstva SFC

Tisková zpráva vydaná členy představenstva společnosti Slezský fotbalový club Opava, a.s. reaguje na současnou situaci v klubu i na negativní kampaň v některých médiích a na sociálních sítích.
Reklamní partner na účet města dohodnutých 18 milionů nesložil

Vedení města se bude soudní cestou domáhat dlužné částky, která nebyla uhrazena fotbalovému klubu SFC za reklamní plnění. Město ve sporu zastupuje advokátní kanceláře AGM Partners, která situaci vysvětluje v tiskové zprávě.
Do školek se hlásí na šest stovek dětí

Tento týden proběhly zápisy dětí do mateřských škol zřizovaných městem Opava. Jejich kapacity jsou dostačující pro všechny děti, kterým školský zákon zajišťuje přednostní přijetí, tedy ty, které před začátkem školního roku dosáhnou nejméně tří let.
Pronájem bytů
Město pronajme byty

Opavská radnice nabízí zájemcům o bydlení 5 volných bytů. Jedná se o byty na adresách: Horní náměstí 35, Hrnčířská 15, Jateční 10a, Krnovská 30 a Masarykova třída 25. Otevírání obálek s žádostmi proběhne na Hlásce 10. června ve 14 hodin.
Sdílená kola se rozjedou po Opavě až v příštím roce

Město vyhlásilo výběrové řízení na provozovatele systému sdílení kol. Přihlásila se však jen jedna firma s cenou, která je mnohem vyšší než v jiných městech. Radní proto soutěž zrušili a službu budou znovu poptávat pro příští rok.
Za odpad zaplaťte do konce května

Výše poplatku za komunální odpad zůstává stejná jako v předešlých letech a to 495 korun za osobu a rok, osvobozeny jsou děti do osmnácti let. Částku je třeba uhradit jednorázově a to nejpozději do 31. května.
Město se snaží dohodnout s dlužníkem vůči SFC

Vedení města jedná se společností OpavaNet o zaplacení finančního závazku vůči SFC. Firma měla za reklamní plnění zaplatit 18 milionů korun, jejich neuhrazení je pro klub fakticky likvidační. Dluh zatím sanovalo město, které chce peníze získat zpět do své kasy.
Nápady pro Opavu 2019: hlasovat můžete celý květen

Devět projektů přihlášených do letošních Nápadů pro Opavu bude po dobu jednoho měsíce usilovat o vaše hlasy. Veřejné hlasování startuje 1. května a potrvá do půlnoci 31. května. Hlasovat se bude jak prostřednictvím webu, tak i v TIC.
Oranžový přechod ve Vlaštovičkách zvýší bezpečnost chodců

Na frekventované silnici I/11 mezi Opavou a Bruntálem vyrostl v úseku, který rozděluje Vlaštovičky na dvě části, tzv. oranžový přechod. Na jeho vybudování získala tato městská část finanční prostředky z Nadace ČEZ.
Tajemník magistrátu Tomáš Elis podruhé Manažerem roku

Manažerem roku 2018 v kategorii veřejná správa se stal tajemník opavského magistrátu Tomáš Elis. Kromě toho byl zvolen do desítky nejúspěšnějších manažerů vůbec, a to při konkurenci z velkých společností a institucí.

Stránkování

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 17