Zugló se stalo 6. partnerským městem Opavy

Zugló se stalo 6. partnerským městem Opavy

Obvod maďarské metropole Zugló se v pátek 27. září stal dalším partnerským městem Opavy. Smlouvu o partnerství v Maďarsku podepsali primátor Opavy Tomáš Navrátil a starosta Zugló Gergely Karácsony. Podpis smlouvy byl jedním z bodů slavnostního večera, na kterém byly udělovány ceny města Zugló. „Tento podpis bereme jako formální potvrzení našeho mnohaletého přátelství a spolupráce, ze které profitují zejména mladí lidé, umělci a sportovci. Věřím, že spolupráce obou měst se bude i nadále utužovat a že z ní budou těžit obě města,“ řekl primátor Opavy Tomáš Navrátil.

Zugló, 14. obvod hlavního maďarského města Budapešť, má přibližně 120 tisíc obyvatel a je považováno za jednu z nejkrásnějších částí metropole nad Dunajem. Mezi hlavní turistická lákadla patří městský Vidam Park s řadou pamětihodností, ZOO či Széchenyi termální lázně.

Opava má v současné době šest partnerských měst. Jsou jimi slovenský Liptovský Mikuláš, polská města Ratiboř a Zywiec, německý Roth, americké Kearney a od pátku maďarské Zugló.

Roman Konečný, tiskové oddělení