Otevření dětského hřiště v Malých Hošticích

Upraveno: 21.04.2020

Dobrý den, je možné zajistit otevření dětského hřiště v Malých Hošticích? Když byla sportoviště uzavřena, bylo přístupné a nyní je zase zapáskované a uzavřené. Díky.

Vyjádření starostky Malých Hoštic:

Dobrý den, dětské hřiště v Malých Hošticích je oplocené a myslím si, že se nejedná klasicky o veřejné sportoviště, i když je určeno pro veřejnost. Je to totéž jako opavské zahrady mateřských škol, které také nejsou ve městě veřejnosti zatím přístupné. Jedná se o menší prostor, kde se schází opravdu mnoho rodičů, prarodičů, maminek a děti si spolu hrají ve větších skupinkách. Dětské hřiště bylo od počátku oficiálního oznámení vládou uzamčeno, osobně jsem volala správci sportovního areálu, aby tento prostor v souladu s nařízením vlády uzavřel.

Pokud nebudou oficiálně otevřená dětská hřiště při mateřských školách v Opavě, tak nebude otevřeno ani dětské hřiště v Malých Hošticích. Jedná se o podobný prostor.

Vzhledem k tomu, že děti mají možnost v Malých Hošticích pobývat venku u svých domů, není potřeba vystavovat veřejnost a zvyšovat riziko eventuálního přenosu coronaviru. Tento stav se jistě brzy zlepší a budeme moci maminkám s dětmi vyhovět.