Nepořádek v Městských sadech

Upraveno: 05.03.2020

Dnes jsem projížděl na kole přes Městské sady a musím konstatovat, že tak jako vždy, po nějaké akci / tentokrát Majáles/, všude kelímky, na hlavní příjezdové silnici /asi na úrovni koupaliště/ střepy, dokonce na dětských hřištích-oplocených, samé láhve a plechovky, rovněž na velkých plochách trávníků, na cyklostezce směrem na Kateřinky rovněž střepy. Bylo by město tak laskavo a nechalo to uklidit, když už povoluje takové nesmyslné akce pro ochlasty? Děkujeme.

Vyjádření prezidentky Studentská unie Slezské univerzity, z.s. 

Dobrý den,

především bych chtěla uvést, že tato událost není žádnou akcí pro ochlasty, jak bylo uvedeno. Toto se nás velice dotklo. Je to akce pořádána studenty Slezské univerzity jako oslava jara. V areálu, který byl zabrán pro konání akce bylo po akci uklizeno. Úklid jsme zabezpečili vlastními silami a skončili jsme v neděli po 14:00 hod, i přes velmi nepříznivé počasí. Zametali jsme veškeré nedopalky a sklo, které jsme viděli. Celý prostor, který byl zabrán byl pečlivě uklizen. V okolí parku byl tým pořadatelů sbírat plastové kelímky i v pondělí večer, i přesto že park není součástí pronajímaného místa. I během akce jsme zabezpečili úklidový tým, který celý den chodil po areálu a sbíral odpad. Můžete nám věřit, že jsme udělali vše, co je v našich silách. Ovšem nezodpovídáme za chování a lhostejnost vůči okolí ostatních osob.

Děkuji za pochopení.

 

Vyjádření Technických služeb s.r.o.:

My jako TSO dnes (14.5.2019) zametáme v Městských sadech dle harmonogramu stezky IN- LINE, provádí se sběr odpadků a opravují se odpadkové koše.