Nepořádek u podniku OSEVA

Upraveno: 05.03.2020

Dobrý den. Stav plotu podniku OSEVA u Masarykovy střední školy zemědělské a Vyšší odborné školy a nepořádek za ním (u pole) je už několik let tristní. Má v tomto město nějaké možnosti? Děkuji.

Vyjádření jednatele firmy OSEVA PRO  s.r.o. výzkumný ústav olejnin Opava:

občan ve svém podnětu sice nespecifikoval parcelu/y, ale předpokládám že uvedený nepořádek se netýká našeho plotu a pozemku, ale sousedního který patří jiným majitelům. Problémy s nepořádkem, především rozfoukanými PVC sáčky, taškami  a polystyrény zde jsou především od dob zprovoznění hypermarketů, ale někteří spoluobčané jdoucí po Purkyňově ulici také občas něco přihodí. Na našem pozemku tento nepořádek pravidelně uklízíme. Při této příležitosti bych se rovnou zeptal, zda máte jako město možnosti toto řešit s hypermarkety (v tomto případě Albert a Kaufland – dle mého by to měli uklízet oni). Jmenovitě u Albertu ze strany zásobování jsou pravidelné noční návštěvy nenechavců, kteří prohledávají zbytky a rozhazují odpadky po okolí. Pochopitelně nejsou obyvatelé této části příliš rádi, že se tu stahuje tento typ lidí.

 

Vyjádření manažerky prodejny Allbert Opava:

Dobrý den,

o daném problému vím již historicky a občas příjdou i za mnou na informace a poukazují na tento problém.

Nápravné opatření jsem provedla,že pro komunální odpad mi jezdí každý den.Když máme otevřeno tak si myslím že si netroufnou přijít a po zavírací době bohužel nepoznám že proběhla návštěva našich popelnic,protože je všude pořádek ,ale toto mám se svou úklidovou službou  nastaveno každý den ráno úklid před prodejnou a kolem ní,kde je zahrnuto úklid odpadkových košů ať v noci nic nelítá a pak úklid rampy a prostoru zásobování.