Parkování aut před obchodním domem Žabka

Upraveno: 05.03.2020

Dobrý den, chtěl bych upozornit na neustálé stání automobilů před obchodním domem Žabka v Kylešovicích. Auta si tam parkují na chodníku pro chodce, v zákazu stání a podobně. Osobně jsem byl svědkem, že tam projede MP Opava a nic neřeší a nebo dělají, že přestupky nevidí. Situace je nejhorší mezi 15-18 hodinou.

Vyjádření Městské policie Opava:

Dobrý den, obchodní centrum Žabka bylo vybudováno v dobách, kdy měla na sídlišti Liptovská vozidlo každá 3 rodina, to znamená, že parkovací kapacity pro obchodní centrum byly dostačující. Doba se ale změnila a dnes je parkoviště Liptovská přeplněno vozidly 24 hodin denně. Vzhledem k tomu, že jsou zde umístěny služby typu Česká pošta, lékárna a jiné, je předpoklad, že zde budou lidé najíždět z různých lokalit Kylešovic. Hlavně tedy v době, na kterou si stěžujete, jelikož mezi 15-18 hodinou lidé končí v práci. V dané lokalitě není alternativa parkování, kde by lidé mohli zastavit. Tolik jen na vysvětlenou, proč se lidé snaží zaparkovat, kde je to možné.

Obvinění, že městská policie přestupky přehlíží je třeba doložit důkazy, v opačném případě jsou nerelevantní. Občan na místě nikdy neví, kam zrovna projíždějící hlídka městské policie jede. Může plnit jiné úkoly nebo jet k závažnějšímu případu a parkování se v tu dobu věnovat nemůže. Městská policie Opava řeší přestupky které zjisStí sama, nebo které jsou jí oznámeny a to na místě, nebo oznámením ke správnímu orgánu. Problematiku parkováni v lokalitě sídliště Liptovská jsme předali místně příslušnému okrskáři, který se problému bude věnovat.