Problémy s autobusovým dopravcem ČSAD Vsetín v Kylešovicích

Upraveno: 05.03.2020

Dobrý den, nevím, jestli si toho někdo z vás všiml, ale to co předvádí "bílé autobusy" v Opavě je neskutečné.

Během cesty do práce, jsem potkal 15 prázdných bílých autobusů, které jedou přes celé Kylešovice, aby se otočily na kruhovém objezdu "u lokomotivy" a jely zpět až k východnímu nádraží - viz foto v příloze, kdy tak blokují průjezdnost Kylešovic.

To peklo co vzniklo s "bílými autobusy" je neuvěřitelné. Jak někdo mohl vytendrovat provozovatele, který nemá vlastní depo, parkuje všude možně po městě, otáčí se jeden za druhým na kruhovém objezdu a blokuje už tak přetíženou dopravu v centru města? Tenhle problém se "žlutými autobusy" opravdu nebyl.

Budete tuhle situaci nějak řešit, nebo se mám připravit na to, že 10 let se budu prodírat mezi "bílými autobusy" na kruhovém objezdu?

Děkuji.

Vyjádření náměstka primátora Opavy:

Dobrý den,

nového dopravce si vytendroval a platí Moravskoslezský kraj, toto je v gesci dopravního náměstka hejtmana, pan Ing. Jakub Unucka.

My jako město Opava jsme nebyli účastníkem tohoto výběrového řízení. Nicméně, snažíme se intenzivně tuto nastalou situaci řešit, protože nehodláme nastalou situaci tolerovat déle než bude technicky nutno, momentálně jsme již v pokročilých jednáních k lokalitě stavebnin Janík, před vjezdem do Kylešovic, kde by mohlo vzniknout krom chybějící točny také prostranství pro odstavení busů.

Dle aktuálního průběhu jednání si dovoluji odhadovat, že do konce října by jsme mohli zhruba vědět časový rámec zamýšlené výstavby.