Rozšíření cyklostezky u Malých Hoštic

Upraveno: 05.03.2020

Dobrý den, je v plánu nějaké rozšíření mostu přes řeku na cyklostezce u Malých Hoštic? Přes léto je to dost zajímavé, stejně jako úzký úsek přímo v Hošticích podél kolejí, kde jezdí auta. Někdo si do cesty postavil vysoký plot, a pak není na kole, kam uhnout, pokud protijedoucí auto nevjede na trávník!

Vyjádření starostky městské části Malé Hoštice:

Železný most v Malých Hošticích (součást cyklostezky) přes řeku Opavu je majetkem Povodí Odry, a pokud vím, žádné rozšíření se neplánuje. Celý most byl zrekonstruovaný asi před 20 lety po povodních a jeho šířka je dostačující k tomu, aby se chodci uměli pohodlně na mostě vyhnout. Navíc je z jedné i druhé strany vstupu na most dopravní značka "Cyklisto, sesedni z kola", což znamená, že se opět míjí jen chodci.

Cyklostezka se stavěla tak, aby se co nejvíce využilo stávajících komunikací, což je případ úseku v intravilánu Malých Hoštic podél kolejí. Naprosto pohodlně se tam 2 cyklisté vedle sebou vejdou (jezdím tam také) a úsek nebyl nikdy zúžen. Pokud si někdo rozšířil plot okolo svého pozemku, tak v žádném případě jej nepostavil na stávající komunikaci, která je součástí cyklostezky. S cyklostezkou se nic nedělo. Projekt cyklostezky má udržitelnost 10 let, lhůta končí v říjnu 2019, do té doby se nesmí projekt měnit. Po uplynutí lhůty se může SMO touto otázkou rozšíření cyklostezky zabývat.  Pokud by mělo dojít k rozšíření, lze takto učinit do pravostranného prostoru, kde je v současné době trávník, o kterém se pán zmiňoval.

To už je ale otázka rozpočtu města, přepracování projektu a vlastní realizace.

MČ Malé Hoštice by tento návrh určitě podporovala.