Štěkání a vytí psů u supermarketu

Upraveno: 05.03.2020

Dobrý den, píšu ohledně štěkání a vytí psů uvázaných u supermarketu BILLA v Opavě - Kateřinkách.

Přijďte si to někdy poslechnout, co se tady děje, je to už napováženou protože rádoby páničkové nechají svého psa uvázaného před obchodem a jdou si na cca 30minut nakupovat a pejsek štěká a vyje... A jak se jich sejde více - no to je koncert. Nejhorší situace jsou v sobotu a neděli kdy si jdou majitelé koupit čerstvé pečivo - je to na nervy... Bydlí tady lidi kteří dělají nepřetržitý provoz a tudíž přijdou v sobotu ráno po dvanáctihodinové směně a musí poslouchat tento randál než si pejskaři nakoupí, cca v 9:00 se to trochu uklidní a potom se mohou pokusit usnout..
Bohužel toto se děje i přes týden a je to nervydrásající... Ať si tito majitelé štěkajícího pejska uvážou před svým domem a sousedi jim to trpí.....

Požaduji o vydání Městské vyhlášky o zákazu uvazování jakýchkoliv domácích mazlíčků u obchodů, supermarketů a jiných obchodních objektů.

Děkuji za odpověď a kladné vyřízení.

Vyjádření vedoucí odboru životního prostředí MMO:

Dobrý den,

město může vydat pouze takový právní předpis, ke kterému je zmocněno speciálním zákonem.  K vydání OZV (obecně závazná vyhláška), která by řešila uvazování psů nebo jiných mazlíčků, město zmocněno není.