Údržba zeleně a zametání ulic

Upraveno: 05.03.2020

Dobrý den, dovoluji se zeptat, jak je to se sečením travních porostů na ulici Stojanově. Výška trávy přesahuje místy 30 cm, v okolních ulicích je už posečeno a na naší ulici pořád nic. Mezitím se už plevele vysemenily a tráva podle toho vypadá. Kolikrát do roka je v plánu uvedenou lokalitu udržovat?

Vyjádření Technických služeb Opava s.r.o.:

Silniční zeleň na stojanové ulici mám dle harmonogramu sekat 4krát ročně, tzn. daná lokalita se bude sekat ve 20 týdnu t.r.

Další dotaz směřuji k zametání ulic. Ne všechno jde uklidit pomocí zametacích vozů, a ani to moc nefunguje. A občasné pochůzky zaměstnance po chodníku s pojízdným vysavačem toho moc nevyřeší, jde bez většího zájmu po chodníku a vysavač jej následuje. Bydlel jsem 35 let v Ostravě a zde pravidelně zametali pracovníci technických služeb, manuálně. To jsem ještě v Opavě neviděl. V Opavě neexistují zametači? Ano viděl jsem jednotlivce v okolí Hlásky, kolem magistrátu ano, jinde už ne? Jak funguje kontrola těchto prací?

Vyjádření Technických služeb Opava s.r.o.:

Samochodné vysavače slouží prioritně ke sběru odpadků, který se provádí dle harmonogramu a důležitosti, tzn. ulice blízké centru města každý pracovní den a v ostatních lokalitách každých 14 dní až 1 měsíc. Strojní zametání městských komunikací, které mají Technické služby Opava s.r.o. ve správě, se provádí dle harmonogramu a to vozovky 1x za 3- 4 týdny a chodníky 1x za 4- 5 týdnů. Ruční zametání komunikací spojené s odstraněním plevelů se provádí při blokovém čištění, které je prováděno pomocí přenosných dopravních značek cca 1- 2x za rok. Pracovníci jsou kontrolováni v nepravidelných intervalech několikrát denně.