Uschlé stromy v sadech u řeky Opavy

Upraveno: 09.07.2020

Dne 2.6. t.r. jsem zaslal na Vaši rubriku příspěvek ohledně zarostlého náhonu u stavidel a uschlých stromků, vše doloženo fotografiemi. Do dnešního dne jste na toto nereagovali. Byl bych velice rád, aby se tímto někdo zabýval. Přikládám kopii textu příspěvku.       

Prosím, už druhým rokem pozorujeme uschlé stromky v sadech u řeky Opavy- viz. foto. Nedaly by se místo nich vysadit nové? Dále -foto městského náhonu a stavidel rovněž v sadech za koupalištěm. Stává se z toho džungle, odkud už se i kačeny vystěhovaly, neboť nemohou proplouvat. Asi by to chtělo vyčistit dno, je tam samé bahno, pokud přijde přívalový déšť, voda se vylije buď do parku nebo zaplaví zahrádky, jako před lety. Zkrátka čeho je moc, toho je příliš. Dokonce už i řeka Opava je prorostlá rákosím, což nikdy v minulosti nebylo. Dalo by se s tím něco udělat? Lidem to není jedno.

Vyjádření Technických služeb Opava s.r.o.:

Dobrý den, po konzultaci a pokynu odboru životního prostředí Magistrátu města Opavy, suché stromy odstraníme a vysadíme nové. Rákos v náhonu se čistí každý rok, i letos budeme odstraňování rákosu provádět také a to během letních měsíců.