Nejlepší žáci roku 2015 převzali ocenění

Upraveno: 28.11.2019
Z rukou náměstka primátora Josefa Stiborského a vedoucí odboru školství Andrey Štenclové si dnes celkem 13 žáků opavských základních škol převzalo na Hlásce ocenění Žák roku 2015.

Třináctka žákyň a žáků opavských základních škol si dnes dopoledne přišla do budovy Hlásky převzít ocenění Žák roku 2015. Z rukou náměstka primátora statutárního města Opavy Josefa Stiborského a vedoucí odboru školství Andrey Štenclové si přebrali peněžní poukázky, upomínkové předměty a sladkou odměnu. Vyhodnocení se uskutečnilo na základě návrhů ředitelek a ředitelů škol.

Oceněni byli všestranně nadaní žáci, premianti tříd s mnoha udělenými pochvalami, žáci s výbornými studijními výsledky, kteří dosahují vynikajících umístění v různých vědomostních soutěžích a olympiádách, reprezentanti škol a města Opavy v  okresních, krajských a v mnoha případech v mezinárodních kolech vědomostních, dovednostních a sportovních soutěží, žáci, kteří se výrazně zapojují do třídních i školních aktivit.

Z celkového počtu 5070 žáků opavských úplných základních škol bylo vyhodnoceno 10 nejúspěšnějších a nejtalentovanějších z nich. Základní školy jsou příspěvkovými organizacemi statutárního města Opavy.

Stejně jako v minulých letech si ocenění převzali i žáci opavských speciálních základních škol, jejichž zřizovatelem je Moravskoslezský kraj a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

„Každý člověk má snahu vyniknout. Ne každému se to podaří, ale vám se to podařilo. Je skvělé, jaká se nám zde sešla pestrá kytice lidského snažení,“ uvedl náměstek primátora Stiborský k oceněným žákům a dodal: „O to víc mne těší vaše lidskost. V medailoncích jsem se vždy přesvědčil, že nikdo z vás není sobcem. U všech slyším charakteristiky, jako jsou kamarádský přístup, pomoc. Je to nesmírně důležité a přeji vám, ať vám to vydrží celý život.“

 

Žákyně a žáci roku 2015

·  Jan Běhavý (ZŠ Otická) 

·  Jakub Giecek (ZŠ Havlíčkova)

·  Eliška Chabičovská (ZŠ a PŠ Slezského odboje)

·  Markéta Fuksíková (ZŠ Vrchní)

·  Denis Kurka (ZŠ T. G. Masaryka)

·  Tomáš Kurka (ZŠ Boženy Němcové)

·  Barbora Kuzníková (ZŠ Kylešovice)

·  Bára Lichnovská (ZŠ Englišova)

·  Kateřina Mališková (ZŠ Šrámkova)

·  Hana Rybová (ZŠ Mařádkova)

·  Yasmine Sassi (ZŠ Dostojevského)

·  Michaela Škrbelová (ZŠ Edvarda Beneše)

·  Kateřina Vašíčková (ZŠ Ochranova)