Tiskové zprávy

Město zakoupilo první elektromobil

Zaměstnanci odboru životního prostředí magistrátu začnou už brzy jezdit na své pracovní schůzky, šetření v terénu a další jednání novým elektromobilem. Ten bude vůbec prvním ve vozovém parku města.
Opavu čeká rizikový zápas s Baníkem

Fotbalisté SFC Opava se v pátek na svém hřišti utkají ve Slezském derby s hráči Baníku Ostrava. Zápas začne v 18 hodin a bezpečnostní utkání bohužel budou mít dopad zejména na dopravu ve městě či na MHD, a to zejména od 16 do 21 hodin.
Magistrát opět zaměstná klienty úřadu práce

Od srpna budou pro město opět pracovat klienti opavského úřadu práce, konkrétně ti, kteří pobírají dávky v hmotné nouzi v rámci tzv. veřejné služby. Podle smlouvy, která je uzavřena na 7 měsíců, může město zaměstnat až 5 desítek občanů.
Okružní křižovatka u Kauflandu bude zprovozněna

V noci z pátku na sobotu 20. července bude zprůjezdněn kruhový objezd mezi Kauflandem a Malými Hošticemi. Stavba byla předána do předčasného užívání a ještě se zde bude pracovat, řidiči tedy musí dbát zvýšené opatrnosti.
vizualizace lávky u Stříbrného jezera
Další krok k revitalizaci Stříbrného jezera

Po řadě intenzivních jednání se město dohodlo z ministerstvem financí na spolufinancování výstavby lávky u Stříbrného jezera. Stavba objektu bude hrazena z 60 % ze státního rozpočtu a ze 40 % z rozpočtu města Opavy.
Město vypsalo záměr prodeje či pronájmu Slezanky

Zájemci o koupi či pronájem objektu bývalého obchodního centra Slezanka mohou své nabídky zaslat do 30. září do 13 hodin na podatelnu magistrátu na Horním náměstí. Přesné podmínky obou záměrů jsou zveřejněny v příloze tohoto souboru.
Oblíbenost turistické oblasti Opavské Slezsko stále roste

V loňském roce se v turistické oblasti Opavské Slezsko ubytovalo o 26,4 % více turistů než v roce předešlém, celkově téměř 85 tisíc hostů. Jedná se o největší nárůst návštěvníků v rámci všech oblastí Moravskoslezského kraje,
Hokejový klub dočasně povedou noví jednatelé

Městskou společnost Hokejový klub Opava s.r.o. dočasně povedou náměstkyně primátora Hana Brňáková a zástupce koaličního partnera Občané městských částí Opavy René Holuša a to do doby, než z výběrového řízení vzejde nový jednatel společnosti.
Radní prodloužili pronájem kina Mír stávajícímu provozovateli

Kino Mír na Kolářské ulici v Opavě bude i nadále provozovat Martin Žižlavský. V nabídce se zavázal uhradit nájem 500 tisíc korun plus DPH, provozovat představení pro školy, filmový klub a spolupracovat s městem na festivalech a dalších akcích.
Školy nasbíraly téměř dvě tuny hliníku

Město Opava vyhlásilo také v letošním školním roce pro základní a mateřské školy z Opavska soutěž ve sběru hliníku. Zapojilo se do ní dvacet školských zařízení, děti nasbíraly celkem 1 920 kg hliníku.

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Page 1

next >

2 z 141