Zprávy pro městské části

Vyhláška vymezuje plochy, kde se mohou volně pohybovat psi

Zastupitelé minulý týden schválili aktualizaci vyhlášky, která reguluje pohyb psů na území města. Ta stanovuje plochy, kde mohou psi pobíhat volně a vymezuje místa, kde mají přístup naopak zcela zakázán.
Opavané vzpomenou na Heliodora Píku

Osobnost armádního generála Heliodora Píky si připomenou lidé na pietním aktu, který se uskuteční v pátek 21. června v 15.30 hodin již tradičně u pamětní desky umístěné na budově Hlásky na Horním náměstí.
Dotační systémy se mění, bude na ně více peněz

Zastupitelé schválili změnu systému dotačních programů. Systém má několik novinek, žádat o finance se bude dříve, nové jsou formuláře i možnosti,l na co bude možno peníze získat. Příjem žádostí bude od 15. září do 15. října.
Ve školách se bude pracovat i o prázdninách

V těchto dnech budou ukončeny práce na rekonstrukci základní školy Otická, která probíhala již od loňského léta a město vyšla na bezmála 40 milionů korun. Během prázdnin se pak bude pracovat hned na několika školách
Ředitelkám mateřských škol se navýší plat

Opavští radní na svém zasedání odsouhlasili, že si ředitelky mateřských škol platově polepší a to od počátku nového školního roku. Doposud byly zařazeny v desáté platové třídě, nyní postoupí do třídy jedenácté.
Burzovní nákup energií šetří městu miliony

Město Opava nakoupilo elektřinu a plyn na příští rok opět na Českomoravské komoditní burze Kladno. Výsledkem je snížení energetických nákladů o cca 2,3 milionu korun oproti stávajícím cenám.
Zpěv slavíka inspiroval k názvu ulice

V Opavě vyrůstá nová ulice a to v oblasti mezi ulicemi Hradecká a Wintrova. Investor, který zde staví, navrhl, aby byla pojmenována podle zpěvu slavíka, kterého lidé v okolí již leta slýchávají. Zastupitelé návrh odsouhlasili.
Financování SFC na další sezónu je zajištěno

Zastupitelé na svém zasedání 10. června schválili finanční plán společnosti Slezský fotbalový club Opava a.s. na následující sezónu. Ten je vyrovnaný a pracuje s částkou v oblasti výnosů i nákladů ve výši cca 53 milionů korun.
Cenu primátora získala Jana Vondálová

Taneční skupina Puls slaví 40 let. Jeho zakladatelka Jana Vondálová převzala z rukou primátora Tomáše Navrátila Cenu primátora města za celoživotní úspěšné vedení souboru a reprezentaci města na republikové úrovni i v zahraničí.
Změny v příměstské dopravě na Opavsku

Příměstskou autobusovou dopravu na Opavsku, kterou zajišťuje kraj, čeká od 9. června změna. Nově ji bude provozovat ČSAD Vsetín, která vyhrála krajem vyhlášenou soutěž na 10 let. Většina linek bude jezdit po stejných trasách a se stejnými čísly jako doposud.

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Page 1

next >

2 z 19