Quest neboli hledačka je cesta, zábava i poučení. Hra je obdobou známé Šipkované, na jejímž konci může čekat poklad. Účastníci se vydají na cestu, na které hledají indicie a orientační body, orientují se v mapě a luští tajenku. Hledačky jsou tvořeny místními lidmi či organizacemi pro radost a zábavu, pro potěšení jich samých i návštěvníků daného místa.
Questing vznikl jako nástroj pro rozvoj místní komunity, pro poznávání místního dědictví a pro rozvoj místně zakotveného učení ve školách. Zároveň přináší poznání a radost.
Questing využívá zábavných forem k přenosům informací a tím upevňuje vztah k místu jeho účastníků, vzdělává je a napomáhá smysluplně a aktivně trávit volný čas.

V současné době je k dispozici hned několik verzí. Hledačka Křížem krážem staletími spolu s Co skrývají opavské parky udělá radost především mladším dětem. Pro ty starší je k dispozici Po stopách prvorepublikové architekturyTrojbarevný svět. Ty už vyžadují pokročilejší znalosti historie a matematiky i zapojení chytrých telefonů. Hledačky jsou k dostání v Turistickém informačním centru, k dispozici jsou i na webových stránkách.