Botička na vozidle

Dostavili jste se ke svému motorovému vozidlu a zjistili jste, že na kole máte nasazenu botičku? Jedná se o technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla a znamená to jediné – své vozidlo jste zaparkovali v rozporu s pravidly silničního provozu. O skutečnosti, že tento prostředek byl na vozidlo strážníky nasazen, je řidič vozidla rovněž informován vylepením oznámení o této skutečnosti s uvedením telefonického kontaktu na Městskou policii Opava na skle předních dveří na straně řidiče.

Po každém nasazení technického prostředku na vozidlo je strážníky na místě pořízena fotodokumentace vozidla, aby se zabránilo případným nesrovnalostem v případech, kdy je občanem oznámeno poškození vozidla v souvislosti s nasazením botičky.

Jak postupovat

Z mobilního telefonu nebo nejbližšího telefonního automatu zavolejte na číslo uvedené na oznámení a v co nejkratší možné době se na místo dostaví hlídka městské policie. Strážníci vám po zajištění nezbytných úkonů (zjištění totožnosti osoby, která vozidlo na místě ponechala) botičku z vozidla odstraní. Řešení přestupku, jehož jste se nesprávným zaparkováním vozidla dopustili, se však zcela jistě nevyhnete.

Rozhodně se nepokoušejte o násilnou demontáž botičky, výměnu kola či odjetí z místa i s nasazenou botičkou! Poškozením či odcizením tohoto technického prostředku se vystavujete nebezpečí trestního stíhání! Můžete si tak rovněž poškodit vozidlo a v tomto případě je odpovědnost a náhrada vzniklé škody zcela na Vás.