Opava zažije léto plné zábavy

Opava zažije léto plné zábavy

Opavské léto zábavy 2019

Opavské léto zábavy (21. 6. – 31. 8.)

V letní sezóně město Opava pro své obyvatele a návštěvníky připravuje tradičně bohaté vyžití a různorodé akce v samotném centru města i jeho okolí.

Letní sezónu již tradičně na konci června (21.–22. 6.) zahajuje velká akce s názvem Město vítá léto v parku za Slezankou, kde i v roce 2019 vystoupí velké hudební hvězdy jako Xindl X, Yo Yo Band, Věra Martinová, Michal Hrůza a další.

V průběhu letních měsíců jsou pak připraveny dvě akce na Ptačím vrchu (6. 7. a 10. 8.), kde se lidé opět mohou těšit na pohodovou atmosféru a program pro celou rodinu v průběhu odpoledne i večera, posezení na trávě, pikniky, stylové doprovodné programy, dílničky a programy pro děti, koncert swingového orchestru, školu tance či bohaté občerstvení. První ze dvou sobot na Ptačím vrchu bude ve večerních hodinách patřit energické pražské soul-funkové kapele Top Dream Company, druhou pak završí vystoupení legendárního skladatele a hudebníka Jaroslava Uhlíře.

I v letošním roce proběhne akce na náměstí Osvoboditelů (27. 7.) s názvem Dolňák s vůní dálek, jejíž součástí bude odpoledne s junáckými tradicemi, ukázkami dovedností i soutěžemi pro děti, které vystřídá večerní romantika v centru města pod hvězdami, vystoupí kapela Kamelot, chybět nebude ani trampská osada, skautské stanové městečko, zálesácká kuchyně a zpívání u ohně.

Program Opavského léta zábavy již tradičně uzavře 31. 8. Cyklojízda s podtitulem „Do Opavy na Fidorku, do Krnova na Kofolu“ na cyklotrase mezi Opavou a Krnovem. Ani letos pak nebude chybět letní retro kino na Ptačím vrchu, oblíbený Pony Express nebo Atletický cirkus.

Aktuální informace lze získat také prostřednictvím facebooku: www.facebook.com/mestoopava.

Program v PDF najdete zde