Co se děje

Tiskové zprávy

Hláska

Hláska 06/2021
28.05.2021

Hláska 06/2021

V červnové Hlásce najdete přílohu Naše Opavsko, kde si hned na 16 stranách přečtete, co vše připravujeme pro lepší dopravu, bydlení, trávení volného času, modernější školství, životní prostředí či třeba e-government. V Opavě se staví nové silnice, parkovací dům, bytové domy, byty pro seniory, tolik potřebné kanalizace či nové chodníky, moderní křižovatky. Připravujeme úplně novou čtvrť Stromovka, která nemá v česku obdoby. Chystáme nový aquapark a zimní stadion. Jako každý měsíc je připraven přehledný kalendář akcí, zprávy z kultury a školství, kde najdete seznam nejlepších žáků roku 2020.
Vše čtěte také on-line!
Hláska 05/2021
29.04.2021

Hláska 05/2021

V květnové Hlásce zjistíte, co vše projde ve městě rekonstrukcí. Modernizován bude i odbavovací systém v autobusech Městského dopravního podniku Opava, který bude naplno spuštěn od prvního července. Prostřednictvím nové webové i mobilní služby na hlášení závad ve městě získáte snadný nástroj, jak upozornit na nedostatky v Opavě a městských částech. V samotném centru v okolí Obecního domu probíhá velmi zajímavá výstava, kterou zde prezentuje sochař Michal Trpák. Také letos vám přinášíme pestrou nabídku letních aktivit nejen pro děti. A mnohem víc… Čtěte také online!

TV vysílání

Opavský expres z 16. 6. 2021
17.06.2021

Opavský expres z 16. 6. 2021

Opavský expres tohoto týdne přináší tyto témata: Slezské divadlo znovu otevřeno!; Charita musí omezit plánované projekty; Já miluji Opavu – soutěž pro fotografy i kameramany.
Opavský expres z 9. 6. 2021
10.06.2021

Opavský expres z 9. 6. 2021

Domov Bílá Opava navýšil kapacitu lůžek; Výdaj města na sociální služby rostou; Abeceda peněz je zpět ve školách; Tvorba Zdeňka Buriana v Památníku P. Bezruče. Toto jsou témata tohoto týdne v Opavském expresu.

Dotazy z médií prosím zasílejte na media@opava-city.cz.

Tato adresa není určena pro dotazy veřejnosti, ty je třeba adresovat příslušným odborům, které se zabývají danou problematikou, případně na vedení města. Žádosti o informace, o řešení problémů, stížnosti a podněty je třeba v písemné podobě doručit na podatelnu magistrátu. Použít lze adresu pošta@opava-city.cz.

Komunikační směrnice.