Co se děje

Tiskové zprávy

Hláska

Hláska 09/2021
28.08.2021

Hláska 09/2021

V poprázdninovém vydání Hlásky se dočtete, že konečně můžeme uspořádat festival Bezručova Opava, letos s atraktivním podtitulem Síla ženy. Program je nabitý a čeká na nás více než měsíc koncertů, divadel, výstav, besed, přednášek či filmů. Na slavnostním zahájení bude předána cena Petra Bezruče Kurtu Gebauerovi. Opavskému rodákovi Borisi Rösnerovi byla odhalena pamětní deska. Nadále pak pokračuje revitalizace Stříbrného jezera. Vznikne nová cyklostezka spojující Opavu a Malé Hoštice. Dojde k opravám dalších škol a v září také bude finišovat projekt instalace nových semaforů. Nechybí seznam kroužků a kurzů, oblíbená historie, kultura a zprávy ze sociálních služeb či sportu.
Hláska 07-08/2021
29.06.2021

Hláska 07-08/2021

V prázdninovém dvojčísle Hlásky se dočtete, že se podařilo dokončit několik významných staveb, na které jsme delší dobu čekali. Řidiči poprvé vyjeli na novou kruhovou křižovatku u Komárova, senioři získali nové moderní pokoje v Domově Bílá Opava. Žáci a pedagogové ze Základní školy Boženy Němcové mají nové učebny a nezbytné zázemí v postavené přístavbě. Městská hromadná doprava spustí nový odbavovací systém. Zpestřit prázdniny a dovolené vám mohou kulturní, společenské či sportovní akce, jejichž bohatý výčet najdete na stranách Tipy na prázdniny. Nechybí ani kultura, historie a zprávy ze sociálních služeb.
Vše čtěte také on-line!

TV vysílání

Opavský expres z 22. 9. 2021
23.09.2021

Opavský expres z 22. 9. 2021

Opavský expres tohoto týdne přináší tato témata:
Opava modernizuje kamerový systém
L. Vondráček: Opavské publikum mne zná nejlépe
Folklórní festival Chodníčky k domovu v Opavě
Nejstarší dochované kroniky města Opavy
Opavský expres z 15. 9. 2021
16.09.2021

Opavský expres z 15. 9. 2021

Opavský expres tohoto týdne přináší tato témata:
Třídy jsou v karanténě kvůli koronaviru
Slezská muzejní noc
Marie Nováková oslavila 100 let
Opavu roztančil hit jerusalema

Dotazy z médií prosím zasílejte na media@opava-city.cz.

Tato adresa není určena pro dotazy veřejnosti, ty je třeba adresovat příslušným odborům, které se zabývají danou problematikou, případně na vedení města. Žádosti o informace, o řešení problémů, stížnosti a podněty je třeba v písemné podobě doručit na podatelnu magistrátu. Použít lze adresu pošta@opava-city.cz.

Komunikační směrnice.