Co se děje

Tiskové zprávy

Hláska

Hláska 04/2021
28.03.2021

Hláska 04/2021

V dubnové Hlásce se dočtete, že město zpříjemnilo velikonoční svátky novou výzdobou v centu města, do které se zapojily také mateřské školy. Jaké jsou záměry s Arkádami v Dvořákových sadech. O Nápadech pro Opavu 2021, kterých jste přihlásili ještě více než v loňském roce. V dubnu se také rozjede modernizace dosluhujících opavských semaforů. Největší prostor této Hlásky jsme se rozhodli věnovat přehledu základních škol, abychom budoucím prvňáčkům usnadnili výběr. Nechybí ani zprávy z kultury, sociálních služeb a školství.
Hláska 03/2021
01.03.2021

Hláska 03/2021

Březnová Hláska informuje o novém velikonočním osvětlení, poplatcích za psy, složenkách, které letos přijdou naposledy, daru nemocnici, sdílených kolech, pomoci živnostníkům, novému obchvatu mezi Opavou a Krnovem, svozu bioodpadu i přináší informace z Krizového štábu města Opavy.
V příloze Naše Opava si přečtěte o parkovacích domech, rozhovor s náměstkem primátora Petrem Orieščíkem, nových bytech pro seniory či zajímavosti o městské části Podvihov.
Tematické strany jsme věnovali rozhovoru se Zuzanou Bornovou, ředitelkou knihovny, která nejen připomíná, že březen je měsíc knih.
Nechybí ani informace z historie, kultury, sociálních služeb, školství či sportu.
To vše čtěte také online!

TV vysílání

Opavský expres z 7. 4. 2021
08.04.2021

Opavský expres z 7. 4. 2021

První dubnový Opavský expres přináší tyto témata: Učitelky natáčejí videa pro předškoláky; Rada pro distanční výuku: klid a pohoda doma; Geriatrické a doléčovací oddělení v novém; Chystá se rekonstrukce zimního stadionu.
Opavský expres z 31. 3. 2021
01.04.2021

Opavský expres z 31. 3. 2021

Poslední březnový Opavský expres přináší tyto zprávy: Zastupitelé jednali o koupi Bredy; Výpůjčky v knihovně přes výdejní okénko; Dobrovolníci pomáhají v přetížených nemocnicích; Můj svět pod širým nebem.

Dotazy z médií prosím zasílejte na media@opava-city.cz.

Tato adresa není určena pro dotazy veřejnosti, ty je třeba adresovat příslušným odborům, které se zabývají danou problematikou, případně na vedení města. Žádosti o informace, o řešení problémů, stížnosti a podněty je třeba v písemné podobě doručit na podatelnu magistrátu. Použít lze adresu pošta@opava-city.cz.

Komunikační směrnice.