Co se děje

Tiskové zprávy

Hláska

Hláska 10/2020
28.09.2020

Hláska 10/2020

Co se dočtete v říjnovém zpravodaji města Opavy? Například to, který dům má novou fasádu, proč si město vzalo úvěr, z jakého důvodu zatím nevyrostou zahrádky na svaté Anně, kde bude opraven památník obětem války, jaké doprovodné akce nabídne Den stromů, kdy bude dokončena oprava konkatedrály či které dámy byly oceněny městem.

Na tematické straně se dozvíte, co to byl Opavský kongres a jak si jeho výročí ve slezské metropoli připomínáme.

Ani tentokrát nechybí kulturní pozvánky, informace ze sociálních služeb, historie, školství i sportu.
Hláska 09/2020
31.08.2020

Hláska 09/2020

Zářijové vydání informuje o krajských volbách, nových distributorech zpravodaje, Senior taxi, programu Dešťovka, vlakové výluce či novinkách u Městské policie. Dočtete se, co vás čeká v rámci Evropského týdne mobility i festivalu Bezručova Opava.

Ani letos nechybí velká nabídka kurzů a kroužků pro nový školní rok.

Součástí Hlásky je příloha Moje Opava, ve které představujeme projekt zimního stadionu a přečtete si rozhovor s primátorem Tomášem Navrátilem.

Připraveny jsou zprávy ze školství, sociálních služeb, kultury i přehledný kalendář akcí.

TV vysílání

Opavský expres z 21. 10. 2020
22.10.2020

Opavský expres z 21. 10. 2020

Počet nakažených stoupá, zdravotníci zatím stíhají; Infektolog: Vir neslábne, průběh nemoci je těžší; Prodej Dukelských kasáren zmrazil soud; Řeka Opava se vylila z břehů a zavírala silnice. Tato témata přinesl Opavský expres tohoto týdne.
Opavský expres z 14. 10. 2020
15.10.2020

Opavský expres z 14. 10. 2020

Témata Opavského expresu tohoto týdne: Vláda poslala učitelům respirátory, školy ale zavřela; Chráněné dílny se stěhovaly na jedno místo; Pracovníci Armády spásy trénují sebeobranu; Fotografové dokumentují krajinu po těžbě uhlí.

Dotazy z médií prosím zasílejte na media@opava-city.cz.

Tato adresa není určena pro dotazy veřejnosti, ty je třeba adresovat příslušným odborům, které se zabývají danou problematikou, případně na vedení města. Žádosti o informace, o řešení problémů, stížnosti a podněty je třeba v písemné podobě doručit na podatelnu magistrátu. Použít lze adresu pošta@opava-city.cz.