Parkování

V městské památkové zóně platí zóna omezeného stání, to znamená, že parkovat lze pouze na parkovištích. Tato parkoviště jsou zpoplatněna. V okrajových částech města lze parkovat na neplacených parkovištích a v místech, kde to umožňují dopravní předpisy.  

Parkování pomocí SMS

Parkovací dům 

Poblíž centra města, na náměstí Osvoboditelů je k dispozici parkování v parkovacím domě. Jeho kapacita je 201 parkovacích míst, která jsou nejen zastřešená, ale také hlídaná kamerovým systémem městské policie. Jedná se o ideální možnost parkování pro všechny, kteří míří do centra města. Parkovací dům je v provozu nonstop. 

Ceník parkování: 

každá započatá hodina

10,- Kč/                 hod

Umístění: Náměstí Osvoboditelů 433/8 Opava. 

Ceník parkování v parkovacím domě

Podzemní parkoviště OC Breda&Weinstein 

Poblíž centra města je možné zaparkovat také v podzemním parkovišti obchodního a společenského centra Breda&Weinstein. Vjezdy do parkoviště jsou z ulice Pivovarská a Nákladní. Parkování je možné během otvírací doby obchodního centra.  

Ceník parkování: 

První 2 hodiny: 

zdarma 

Každá další započatá hodina: 

20,- Kč/hod. 

Sobota, neděle, státní svátky 

zdarma 

Nekrytá parkoviště (nad 50 automobilů) 

V centru města jsou k dispozici také dvě placená parkoviště s kapacitou větší než 50 parkovacích míst. Obě parkoviště jsou v provozu od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin. 

Parkoviště na ulici Masařská (vnitroblok Holubí, Masařská, Lazebnická) – jde o parkoviště, které je nejblíže centru města. Tomu odpovídá také jeho využívání. Nejkratší doba stání je půl hodiny (za poloviční sazbu), jinak na parkovišti platí cena 20,- Kč/hod. (49°56'17.179"N, 17°54'16.833"E) 

Parkoviště na náměstí Svobody – parkoviště se nachází na opačném konci historického centra města než parkovací dům. Cena za parkování je 10,- Kč/hod. Mimo provozní dobu parkoviště je účtována za stání jednorázová sazba 2,- Kč (jako náklady na tisk parkovacího lístku). 

Nekrytá parkoviště (pod 50 automobilů) 

Další možností, kde zaparkovat, jsou menší parkoviště na ulicích Masařská, Masarykova třída, Popská, Rybí trh, Čapkova, Kolářská, Na Valech, Solná, Zámecký okruh a Pivovarská. Parkoviště jsou zpoplatněna ve všední dny od 8 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin. Cena za hodinu parkování je 20,- Kč (na Zámeckém okruhu a na ulici Pivovarské pak 10,- Kč/hod.). Mimo uvedené časy je pak parkování zdarma. 

Placená stání v centrum města jsou přehledně zobrazena červenou a zelenou barvou nad níže uvedenou mapou s názvem Zóna placeného stání. Modrou barvou jsou vyznačena stání pro rezidenty.