Hlasováním můžete podpořit vznik dětského hřiště na Komendě

Upraveno: 03.01.2020
Po celý měsíc únor je možné podpořit vybudování dětského hřiště v lokalitě Komendy v anketě vyhlášené společností Lidl. Díky jejímu projektu s názvem Rákosníčkova hřiště vyrostlo po celé republice za posledních 5 let už 7 desítek hřišť.

Od roku 2012 staví společnost Lidl po celé České republice dětská hřiště, která po jejich vybudování převádí do vlastnictví města. Všechna přitom spojuje známý motiv pohádkové postavičky Rákosníčka, který se stal zároveň i aktivní součástí herních prvků. Jedno z Rákosníčkových hřišť by mohlo letos vyrůst také v Opavě a to v lokalitě známé jako Komenda. Vše však záleží na hlasování občanů.

Podmínkou výběru místa pro výstavbu je blízkost supermarketu Lidl. Již loni jsme proto vytipovali lokalitu na Komendě, která se nachází nedaleko prodejny tohoto řetězce na Dukelské ulici. V roce 2016 jsme hlasováním na stupně vítězů nedosáhli, věřím, že letos se do ankety zapojí ještě více lidí a Opava se nového hřiště dočká,“ uvedl náměstek primátora Martin Víteček.

Za dobu fungování projektu po celé České republice vyrostlo již 7 desítek Rákosníčkových hřišť za více než 100 milionů korun. Stavba jednoho trvá maximálně 14 dní, vytvořena jsou podle základního projektu na míru, jejich velikost- 14x17 m nebo 10x13 m se odvíjí od možností pozemku. Pokud by Opava získala potřebný počet hlasů, mohlo by se stavět v rozmezí měsíců duben až září.

Hlasovat je možné od 1. února na webových stránkách projektu na facebooku  Lidl Česká republika (odkaz z počítače zde a odkaz z mobilního telefonu zde). Odkazy jsou umístěny také na titulní straně webu města Opavy. Ankety se mohou zúčastnit všichni zájemci od 1. do 28. 2., každý jednotlivec přitom může každý den odeslat jeden hlas přes web a jeden hlas přes facebook.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí