Na Komendě vyroste nový rodinný park

Upraveno: 23.05.2024
Ilustrační obrázek

Jedna z oblíbených volnočasových zón v Opavě, tzv. Komenda, prostor mezi Ondříčkovou a Otickou ulicí, už brzy dostane novou tvář. Vznikne zde rodinný park, který nabídne možnost odpočinku a sportovních aktivit pro všechny věkové kategorie. Stávající Rákosníčkovo hřiště, které před 6 lety financovala společnost Lidl, bude po vzájemné dohodě přestěhováno do obytné zóny u Těšínské ulice, kde dnes žádné dětské hřiště není.

Současná podoba Komendy už nutně potřebuje revitalizaci. „Oblast Komenda je oblíbená zóna pro trávení volného času a má obrovský potenciál pro její další rozvoj. Spousta lidi se mě na tento park ptala, zda s ním budeme něco dělat. Proto jsme se rozhodli, že park zatraktivníme a nechali jsme si zpracovat studii, která se celou touto lokalitou zabývá, a to nejenom využitím pro děti, ale také pro aktivní trávení volného času a aktivit pro všechny věkové kategorie,“ řekl primátor Tomáš Navrátil.

Spolek Město přátelské k dětem ,provedlo‘ v dané oblasti dotazníkové šetření, kterého se účastnilo více než 500 uživatelů této oblasti. Na základě vyhodnocení dotazníku bylo navrženo řešení, na základě kterého vznikne několik zón – klidová, odpočinková, rodinná, sportovní i multifunkční. Plánuje se zde systém herních prvků pro děti a mládež (skluzavky, lanová dráha, místo pro sáňkování a bobování, víceúčelová zpevněná plocha), vyhlídka, posezení s přístřeškem, místo na grilování, občerstvení či veřejné WC atd. Nová Komenda pak bude volně přístupná.

Protože tento park bude mít ucelenou architektonickou formu, rozhodlo se město po jednání se společností Lidl, že stávající Rákosníčkovo hřiště přesune na jiné místo, kde teď žádné jiné hřiště není a kde může další roky dobře sloužit. Samotná stavba a přesun jsou naplánovány tak, aby to bylo mimo hlavní sezonu. Dokud nezačne stavba parku, hřiště se přesouvat nebude. Podrobnější podoba by měla být známa v srpnu, samotná stavba by se uskutečnila v příštím roce.             

Roman Konečný
tiskové oddělení