Do konce března je třeba uhradit poplatky za psy

Upraveno: 11.03.2022
Ilustrační obrázek

K chovu čtyřnohých miláčků patří kromě radosti z jejich lásky i jedna méně vítaná povinnost. Do konce března je totiž stejně jako každý rok nutné zaplatit za psy poplatky. „Částka, kterou je třeba uhradit, se již několik let nezměnila. Za prvního jeho majitel zaplatí 600 korun, pokud jich chová více, pak za každého dalšího 900 korun,“ říká Jana Nováková, vedoucí oddělení daní a poplatků opavského magistrátu.

Pro občany starší 65 let je zavedena snížená sazba, a to 200 korun za prvního a 300 za každého dalšího psa. Klienti, kteří jsou od poplatku osvobozeni (jejich výčet je zveřejněn ve vyhlášce Poplatek za psa na webu města v sekci Město a úřad/vyhlášky a předpisy), jsou povinni doložit příslušná potvrzení.

Poplatek je možné uhradit hotovostně na pokladnách magistrátu či převodem z účtu. K tomu je ale třeba znát variabilní symbol, který byl majitelům psa přidělen při jeho evidenci. Pokud ho platící nezná, je ho možné získat na telefonním čísle 603 994 498. „Tato linka ale bude fungovat jen letos, proto prosíme všechny klienty, aby si variabilní symbol pro platby v budoucnu zapsali,“ dodává Jana Nováková.

Nejjednodušší cestou, jak poplatek uhradit i bez znalosti variabilního symbolu, je platba přes platební portál či portál občana. 

Lada Dobrovolná
Tiskové oddělení