O fotovoltaice na bytové domy

Upraveno: 23.08.2023
Ilustrační obrázek

Zatímco fotovoltaika na rodinných domech se už dnes masivně rozvíjí, bytových domů se solárními panely je zatím minimum. To se ale může změnit. Od letošního roku umožňuje legislativa instalaci fotovoltaiky i na panelové domy, či bytovky a sdílení vyrobené elektřiny. Pokud byste měli zájem o více informací, jak na fotovoltaiku pro váš bytový dům, navštivte seminář, který se uskuteční v pondělí 11. září od 17 hodin v přednáškovém sále v budově rektorátu Slezské univerzity, Na Rybníčku 626/1 (bývalý vojenský klub Arma).
 
Na semináři, který pořádá Strana zelených, se dozvíte jak si spočítat návratnost investice, jaké jsou technické požadavky na dům, otázky bezpečnosti nebo jak je to s procesem schvalování takové elektrárny v SVJ nebo družstvu. Získáte také informace o možnostech financování a dotace, tipy jak pomoci přesvědčit sousedy v domě nebo jak si vybrat vhodnou realizační firmu a nenaletět tak těm, kteří jen využívají zájmu lidí bez reálného obsahu. 

Vstup na seminář, který je vhodný nejen pro členy výborů SVJ nebo družstev, případně majitele bytových domů, je zdarma. Předpokládaná doba trvání je 90 minut.